beagle

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: beagle

Postitus Postitas plaaster »

puugi kirjutas:
kakuke kirjutas:Ega ei vasta need laikadki sellele kriteeriumile + muud koeralaadsed. Muidugi põgenevat kulti 300m jälitava laikaga neid muresid pole, et tuleb aegajalt naabrite juures järel käia. ;)

Kui koer ainult 300m seale järele läheb,siis pole temaga ju midagi suurt peale hakata.Visadus on koera juures väga oluline asi! :D

Eks jutumees Jyri peab ju teatud tegevusi õigustama :D
Liis
Postitusi: 30
Liitunud: T Jaan 29, 2013 9:24 am

Re: beagle

Postitus Postitas Liis »

renemr kirjutas:Tere,
Vahendan tuttavate kuulutust : http://soov-ee.postimees.ee/157468-beagle/details.html
Minu teada alles veel 2 isast kutsikat.
Täpsem info : 56 94 78 76 /Katre


Oluline info on puudu. Ehk siis kutsikad ei oma EKL tõutunnistust vaid alternatiiv organisatsiooni oma. Kui peaks olema kunagi soov oma koera näitusel eksperdile näidata siis, näitustele Eestis tal asja pole.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: beagle

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Liis kirjutas:
renemr kirjutas:Tere,
Vahendan tuttavate kuulutust : http://soov-ee.postimees.ee/157468-beagle/details.html
Minu teada alles veel 2 isast kutsikat.
Täpsem info : 56 94 78 76 /Katre


Oluline info on puudu. Ehk siis kutsikad ei oma EKL tõutunnistust vaid alternatiiv organisatsiooni oma. Kui peaks olema kunagi soov oma koera näitusel eksperdile näidata siis, näitustele Eestis tal asja pole.


Selgelt on ju kirjas, et IKU paberitega! Täpsustaks veel, et käia ei saa vaid EKLi näitustel. Alternatiivsetel saab ja ei pea välismaale sõitma. Igatsugu linte ja rosette ja vimpleid saab kah.
Viimati muutis Andrus Michelis, L Mär 19, 2016 5:26 pm, muudetud 1 kord kokku.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: beagle

Postitus Postitas sooviku »

Eestis ju ongi kõik EKL-iga seotud näitused.
Naine võib olla,koer peab olema!
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: beagle

Postitus Postitas Andrus Michelis »

sooviku kirjutas:Eestis ju ongi kõik EKL-iga seotud näitused.

See väide ei ole kahjuks tõene.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Liis
Postitusi: 30
Liitunud: T Jaan 29, 2013 9:24 am

Re: beagle

Postitus Postitas Liis »

Jah saab, aga siin tulebki see vahe kus kohtunikul ja kohtunikul on vahe. IKU paberid saavad tavaliselt koerad kes mingil põhjusel FCI süsteemis ei tohiks aretusse minna, ühel või teisel põhjusel. Tervis, välimik, puudulikud aretusnõuded.
Liis
Postitusi: 30
Liitunud: T Jaan 29, 2013 9:24 am

Re: beagle

Postitus Postitas Liis »

Vana link koertekojast kus lahatakse UCI ja IKU teemat.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: beagle

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Ega muud vahet polegi, kui näitusel käimine. Jahis saab mõlemate paberitega käia. Seda, et ühtede paberitega on "parem" koer kui teistega kahjuks ei ole. Neil on umbes samasugune vahe nagu Reformi- ja Keskerakonnal. Et mingit vahet pole aga üks teist ei salli.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: beagle

Postitus Postitas sooviku »

Andrus Michelis kirjutas:
sooviku kirjutas:Eestis ju ongi kõik EKL-iga seotud näitused.

See väide ei ole kahjuks tõene.


Kui ei ole siis miks "kahjuks".Ja millised alternatiivsed näitused,mis pole EKL-iga(FCI-ga)seotud,lähiajal Eestis toimuvad?Kes keelab omada peale EKL-i paberite ka mõne teise organisatsiooni dokumente?Antud juhul näiteks Rahvusvahelise Karatee Liidu(IKU) :wink: pabereid.Ei pea sugugi kõik koerad mingite teiste dokumentidega olema väärakad.Äkki on põhjus hoopis,millegis muus.Kui ei lubata näiteks kupeeritud sabadega koeri Ekl-i näitustele,läheme siis kellegi teise korraldatud üritusele.Või võtab seepeale EKL koeralt tõutunnistuse ära?
Naine võib olla,koer peab olema!
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: beagle

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Äki tõesti pole "kahjuks"! Mis võistlused täna toimuvad, ma ei oska öelda. Mõni aeg tagasi olen viibinud sellistel IKU näitustel ja mulle kui asja vastu mitte eriti sügavat huvi tundval kodanikul ei paistnud nende ürituste korralduses mingit vahet. Isegi jagatavad koeratoidud olid minu meelest samad. Ainuke erinevus, et kui EKLi üritustel on valdav seltskond eestikeelne, siis IKU puhul venekeelne.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: beagle

Postitus Postitas pktaks »

Jahis saab mõlemate paberitega käia.


Kui nüüd detailsemalt seda lauset lahata, siis jahieeskirjas on kirjutatud nii:
§ 2. Jahipidamisel kasutada lubatud koeratõugude nimekiri
(1) Jahipidamisel on lubatud kasutada Eesti Kennelliidu kinnitatud nimistus loetletud Eestis jahil kasutatavaid koeratõuge, arvestades jahiseaduse ja käesoleva määruse erisusi.
(2) Eesti Kennelliidu kinnitatud Eestis jahiks kasutatavate koeratõugude nimistu on avalikustatud Eesti Kennelliidu kodulehel.

Ja kogu jahieeskirjas on läbivaks märksõnaks FCI, ehk The Fédération Cynologique Internationale. IKU ei ole FCI ühendus, seega seaduslikult võttes ei tohiks IKU paberitega koeraga Eestis jahis käia.
Aga praktika näitab seda, et tegelikult kui koer paistab vähegi "jahitõugu" välja, siis KK inspektorit väga need logod seal paberi peal ei huvita.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: beagle

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Mõni usub, et laika on ainuke õige jahikoer. Mõni usub, et FCI on õige koeraorganisatsioon. Mõni usub, et Iphone on õige telefon. Mõnele on jälle Alahh õige jumal. Las ta parem olla. Loodame, et keegi ei püüa tõestada, et ajus tohib käia vaid Meindeli saabastega.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
nokasmaius
Postitusi: 91
Liitunud: T Aug 09, 2011 4:50 pm

Re: beagle

Postitus Postitas nokasmaius »

pktaks kirjutas:
Jahis saab mõlemate paberitega käia.


Kui nüüd detailsemalt seda lauset lahata, siis jahieeskirjas on kirjutatud nii:
§ 2. Jahipidamisel kasutada lubatud koeratõugude nimekiri
(1) Jahipidamisel on lubatud kasutada Eesti Kennelliidu kinnitatud nimistus loetletud Eestis jahil kasutatavaid koeratõuge, arvestades jahiseaduse ja käesoleva määruse erisusi.
(2) Eesti Kennelliidu kinnitatud Eestis jahiks kasutatavate koeratõugude nimistu on avalikustatud Eesti Kennelliidu kodulehel.

Ja kogu jahieeskirjas on läbivaks märksõnaks FCI, ehk The Fédération Cynologique Internationale. IKU ei ole FCI ühendus, seega seaduslikult võttes ei tohiks IKU paberitega koeraga Eestis jahis käia.
Aga praktika näitab seda, et tegelikult kui koer paistab vähegi "jahitõugu" välja, siis KK inspektorit väga need logod seal paberi peal ei huvita.


Siinkohal vaidleks natuke vastu. Kui punktis üks on NIMISTUS LOETLETUD KOERATÕUD ja jahil peab kaasas olema tõugu kinnitav dokument, siis pole ju vahet milline organisatsioon on dokumendi väljastanud. Peasi, et oleks tõug antud nimistusse kantud. :)
Teeks äri, aga aega ei ole; tööl peab käima.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: beagle

Postitus Postitas aivar00 »

Siinkohal ma vaidlen pktaksile kohe vastu - kae asja vähe laiema pilguga. Lisaks on seda ka ennem siin vaieldud.
Väljavõte Jahiseadusest:
§ 29. Jahikoera kasutamine

(1) Jahipidamisel tohib kasutada jahikoera, kellel on jahikoerapass või muu jahikoera tõugu tõendav dokument ning kes on kiibistatud või tätoveeringuga märgistatud. Jahikoeraga jahipidamisel peab kaasas olema jahikoerapass või muu jahikoera tõugu tõendav dokument.

(2) Jahipidamisel kasutada lubatud koeratõugude nimekirja kehtestab valdkonna eest vastutav minister jahieeskirjas.

Selleks muuks dokumendiks sobib ka IKU või kasvõi AKU või miski muu suvalise nimega organisatsiooni poolt välja antud dokument. Samasse kategooriaasse läheb ka nn. lemmiklooma pass. Ainuke lisatingimus on lõikes 2 toodud - koeratõugude nimekirja kehtestab minister.
Asjaolu, et ministri määruses on viide jahikoerte tõugude nimekirjale milline on koostatud kennelliidu poolt - tulebki vaadata MUU ORGANISATSIOONI poolt välja antud dokumendis, et tõug oleks eest kenneli nimekirjas.
Nimetage seda JOKK või muu nimega, aga minu arvates on sellega kennelliidu ainuvalitsemine lõpetatud. Põhimõtteliselt võid võtta terjeri või laika välimusega koera, tema lemmiklooma passi (sinna peab olema kirjutatud mitte "külapontu" vaid "terjer" või "laika" ) ning kõik on OK!

Ausalt öeldes ei ole ka minul mahti olnud enda noort terjerit kennelis enda nimele vormistada. Lihtsalt ei ole meeles seisnud. Ja kui linnas olen, siis pole jälle pabereid autos kaasas. Minu arusaamise järgi see ka rohkem bürokraatia. Ostu-müügi leping sai sõlmitud, omanik on minu andmed kindlasti ka kennelisse edastanud. Oleksin nõus variandiga, et maksan "registrikande" raha ära ja saadetakse mulle paber koju. Aga ei - vaja minna kuskile korteris asuvasse kontorisse, passida seal jupp aega kuniks jutule saad - no ei ole see mulle meelepärane tegevus :evil: seda enam, et koer kaubana kodus olemas :lol: .
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: beagle

Postitus Postitas pktaks »

See teem aläheb beagletest küll juba kauge kaarega eemale aga:
http://www.iku.ru/dokumenty/12-dokument ... stavok-iku

Vaadake seda koerte tõugude nimekirja. Mitu praegu Eestis kasutuses olevat jahikoeratõugu te siit jahikoeratõugude nimistust leiate? :wink:
Vasta