beagle

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: beagle

Postitus Postitas aivar00 »

No mina leidsin saksa jahiterjeri, foksi ja ka enda üllatuseks eesti hagija :lol: .
Asi ei ole konkreetselt beagles. Mina konstanteerisin üldist asjaolu, et reaalsuses võin käia jahil oma lemmikloomapassiga. Sinna peab olema sisse kirjutatud "kennelis" lubatud tõug ja kui viisakas olla, siis võiks koera välimik kah sarnane olla :lol: :lol: kuigi hea juristi olemasolul usun, et ka taksi jalgadega ja hundi kehaga "pontu" kannataks mõneks jahikoeraks klassifitseerida :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: beagle

Postitus Postitas honkomees »

pktaks kirjutas:See teem aläheb beagletest küll juba kauge kaarega eemale aga:
http://www.iku.ru/dokumenty/12-dokument ... stavok-iku

Vaadake seda koerte tõugude nimekirja. Mitu praegu Eestis kasutuses olevat jahikoeratõugu te siit jahikoeratõugude nimistust leiate? :wink:

noh, laikad, taksid, hagijad, draht- ja kurzhaarid, retriiverid jms on, mis veel vaja :VS
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: beagle

Postitus Postitas vollifedja »

Aivar-see seadus ammu ära muudetud. lemmiklooma passiga saad sõta oma koeralaadsega väljamaale...
Beaglid on jahikoerad-iseasi kuiväga neil on jahiinstinktid säilinud-olemas-õnnestub tööle panna... Aastaid näituse tarbeks "tehtud"...On mäned käinud haavatud otsingu-verejöljge treenimas... eks omanikud ka -ei viitsi harjutada... Kui on instinktiga nadi, peaks ise rohkem tegelema.. Soomes tean reaalselt jänese-rebasejahil käivaid, Eestis?
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: beagle

Postitus Postitas Andrus Michelis »

vollifedja kirjutas:Beaglid on jahikoerad-iseasi kuiväga neil on jahiinstinktid säilinud-olemas-õnnestub tööle panna... Aastaid näituse tarbeks "tehtud"...On mäned käinud haavatud otsingu-verejöljge treenimas... eks omanikud ka -ei viitsi harjutada... Kui on instinktiga nadi, peaks ise rohkem tegelema.. Soomes tean reaalselt jänese-rebasejahil käivaid, Eestis?


Väga ilusti kokku võetud! See ongi see põhjus, miks ei peaks seaduses miskeid EKL või IKUsid kirjas olema. Sest sisuliselt on tegu tühja mulliga. Seaduses peaks olema, et .......jahti tohib teha...... koeraga, kes on nii pikk x nii kõrge ja läbinud ...... katse. Osade jahtide puhul võib ju olla ka määratud koera rühm, terjer, püstkõrv või mis iganes. Kõik!
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: beagle

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:

Aivar-see seadus ammu ära muudetud. lemmiklooma passiga saad sõta oma koeralaadsega väljamaale...

Sinna kindlasti vajadusel ka :lol: . Aga kenast päikesepaistelisest ilmast ja naiste ilusatest säärejooksudest pimestatuna - Mari anna palun viide kus on kirjas Jahiseadusele viidates kirjas milline dokument on (õigemini kes on pädev väljastama) EV-s MUU JAHIKOERA TÕUGU TÕENDAVA DOKUMENDI :M :M :M .

Eeldaksin, et on olemas miski kommenteeritud väljaanne antud seadusele või seadusandja nn. kommentaar või miskit muud. Kui seda ei ole, siis mina kohaliku "Türgi sultanina" :lol: :lol: :lol: võin samuti väljastada A4 kus on kirjas, et too Pitsu on jahikoer :lol: .
Kui tõsisemalt asjale läheneda, siis piisab ka Kenneli ostu-müügi blanketist (seal peal ju minu ja ka koera andmed) koopia kaasaskandmisest :lol: .
Analoogia ka mujalt maailmast ostetud Pitsudega kelle registreid Eesti "hüper-super" kennelliit ei tunnista :lol: Isiklikult mul ei ole selle vastu midagi kui asjad kõik on OK. Häirib aga see vastu rinda tagumine (ehk siis saksa täpsus vene lollusega) - meie oleme ainuõiged. Laiemat maailmavaadet ei eksisteeri. Eile õhtul juhtusin nägema uudistes analoogset juhust miski "pasunaklubide " vaidlusest. Mõlemil veel eesotsas keskerakonna vennikesd kah :lol: . Ikka ühel suurem kui teisel - kannatavad aga tavalised sportlased :evil: .
ikka lõbusalt
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: beagle

Postitus Postitas vollifedja »

..muu tõugu tõendav dokument on FCI registreerimistunnistus, See et seadusekirjutajad oskavad ühe asja segaseks kirjutada ei tohiks kellegile uudiseks olla.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: beagle

Postitus Postitas aivar00 »

Ja sellest lähtuvalt ongi minul kui kohalikul "Türgi sultanil" sama pädevus :lol: . Asi ei ole FCI -s ja seadusekirjutajates vaid selles, et selline sõnastus ei määratle antud hetkel "pädevaid organisatsioone. Kes selles süüdi on ei oma antud hetkel tähtsust :lol: :lol: :lol: .
Samas olen seda meelt, et üks organisatsioon ei pea olema ainuvalitsev ehk siis monopol.
Neid ainuvalitsejaid nähtud igapäevaselt alates meie energiahiiust, kelle meerikamaa "kuld" muutus hetkega odavamaks kui kevadine sulalumi või meie parteihiiud, kes juhivad "ainupädevatena" meid mitte helgesse euroopasse vaid hoopistükkis mädasohu :lol: :lol: :lol: .
ikka lõbusalt
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: beagle

Postitus Postitas vollifedja »

Nagu ikka-ei saa lugeda ainult üht seadusepunkti. lappa edasi-Jahiseadus-jahieeskiri-Eestis jahiks kasutatavad koeratõud. FCI on ülemaline Tõukoeri , kasvatajaid-aretajaid ühendav organisatsioon.Kuule, Aivar, ma ei pea sulle seda selgitama, sa pagan võtaks oled targem, kui ..kui...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: beagle

Postitus Postitas aivar00 »

Aga vahel on kedagi hea sõbralikult käima tõmmata :lol: - olen selles 100% veendunud!
Sellistel momentidel võib ka kuskilt "kuldmuna" pudeneda :lol: :lol: :lol:!
Häid pühi!
ikka lõbusalt
Marti atom
Postitusi: 1
Liitunud: L Mär 26, 2016 3:06 pm

Re: beagle

Postitus Postitas Marti atom »

Mina plaasteriga täiesti nõus!Nägin ise Jüri Mureli koera tööd metsas ja üks on see mida mees ise räägib ja hoopis teine asi mis koer tegelikult teeb.Jutu järgi koer Liivimaa parim aga 300 meetrit jääb tõesti väheks kui midagi metsas ajab ja tuleb rõõmsalt tagasi saba liputades :roll:
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: beagle

Postitus Postitas puugi »

Marti ole nüüd viisakas!Jüri lõpetas selle foorumi kasutamise ära.Koeral pole tal ka midagi viga.Kaks töökatset ja eestikatele regatud.Meest ei ole siin ja ,siis sõna võtta pole lihtsalt ilus!(See koer keda mina kommenteerisin sai eelmisel talvel surma)Nüüd on mehel uus koer kasvatatud.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: beagle

Postitus Postitas puugi »

vollifedja kirjutas:..muu tõugu tõendav dokument on FCI registreerimistunnistus, See et seadusekirjutajad oskavad ühe asja segaseks kirjutada ei tohiks kellegile uudiseks olla.

Ainus dokument mis lubab koeral jahil käia on FCI logoga.Jahikoera passi teiste isetehtud dokumentidega ei saagi!

Ma pean vist fb-st siia tagasi kolima? :wink:
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: beagle

Postitus Postitas Andrus Michelis »

puugi kirjutas: Ainus dokument mis lubab koeral jahil käia on FCI logoga. :wink:


Millest sa sellisele arusaamisele jõudsid? :shock:
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: beagle

Postitus Postitas Beretta »

puugi kirjutas:Ainus dokument mis lubab koeral jahil käia on FCI logoga.Jahikoera passi teiste isetehtud dokumentidega ei saagi!

Kus Sa oled FCI-s näinud 0 gruppi? :VS Panen lingi, muidu ei usu juhttp://www.fci.be/en/Nomenclature/Default.aspx
Eesti, läti, leedu ja vene hagijad, vene jahispanjel ei ole enam jahikoerad ja ma võin oma koera jahikoera passi .... pista või? :evil:
Grumpy old man
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: beagle

Postitus Postitas puugi »

Keegi ei käsi passi,kuhugi toppida.Tunnustamata tõud saavad ka oma passid kätte kui näitusel ära käivad.Krt unustasin jahikoera passi üldse ära. :)
Aga külanõukogu paberid ei lähe mitte.BCU,RKF,LMK jne,jne. on ikka vajalikud.
Viimati muutis puugi, E Mär 28, 2016 1:52 pm, muudetud 1 kord kokku.
Vasta