beagle

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: beagle

Postitus Postitas andrus »

puugi kirjutas:.....Krt unustasin jahikoera passi üldse ära. :)


Huumorisertifikaat omistatud!!
Ole FB-s rahulikult edasi. :D
jahismurf
Kasutaja avatar
Tanel.
Postitusi: 62
Liitunud: N Jaan 31, 2008 9:55 pm

Re: beagle

Postitus Postitas Tanel. »

puugi kirjutas:Aga külanõukogu paberid ei lähe mitte.BCU,RKF,LMK jne,jne. on ikka vajalikud.


Aga miks ei sobi nn "külanõukogu" paberid? Miks ma peaksin ostma 200 või enama dollari eest just RKF-i paberi, kui IKU oma saaksin ma võibolla soodsamalt? Ning kui mõlema (RKF-i ja IKU) tõutunnistuse väljastamise aluseks on "külanõukogu" poolt väljastatud tõend, siis miks ei võiks ma seda KKI inspektoritele näidata?
Manused
Külanõukogu propusk
Külanõukogu propusk
nokasmaius
Postitusi: 91
Liitunud: T Aug 09, 2011 4:50 pm

Re: beagle

Postitus Postitas nokasmaius »

Beagle teemas läks laamendamiseks :lol:
Teeks äri, aga aega ei ole; tööl peab käima.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: beagle

Postitus Postitas Beretta »

puugi kirjutas:Krt unustasin jahikoera passi üldse ära.
.

Vaata puugi, Sinu mõtteviis, et ainult FCi paberid teevad koerast jahikoera on minu jaoks perversne, silmaklappidega maailmanägemine. Piinlik peaks olema mitte unustamise pärast.
Grumpy old man
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: beagle

Postitus Postitas vollifedja »

Kutsika FCI tõutunnistus maksab Eestis 14 eur. Import nii Venest, Valgevenest, Läti-Leedu jt -25. Miks sa 200 maksad? Küsida võib ka 2000.Need kutsikamüüjad, kes väidavad, et tõutunnistust ei saa selle pärast, et kallis, e. mingi bürokraatia-jama jutt, hoopis mingid muud põhjused-kõige sagedamini polegi tõutunnistust. Ja siis minnaksegi KelleIganes juurde ja lastakse välja kirjutada sobiv "paber",. Vaidlejad teavad seda väga hästi. Vaadake mehed, kui on olemas seadused-siis nii ongi. Miks keegi ei rabele siin näit. relvaseaduse vastu? Ma olen ju kõva laskja, miks pean lakskatset uuendama? Miks me liikluseeskirju oleme sunnitud-kõrvad lontis täitma? Jne. Jne? Miks te nende vastu ei võitle?Ongi nii, kui on vastu võetud seadus, siis nii on. FCI liikmesriike on kuskil 80 riiki, see, et tõukoerad , nende aretus, tervis, on ühe organisasatsiooni alla, on normaalne.
Kasutaja avatar
Tanel.
Postitusi: 62
Liitunud: N Jaan 31, 2008 9:55 pm

Re: beagle

Postitus Postitas Tanel. »

vollifedja kirjutas:Kutsika FCI tõutunnistus maksab Eestis 14 eur. Import nii Venest, Valgevenest, Läti-Leedu jt -25. Miks sa 200 maksad?


2009 aastal maksin oma koera RKF-i poolt väljastatud export pedigree eest 200 $. Täna maksab see 3250 rubla ehk 48 dollarit ning kui vaadata 2009 aasta rubla/dollari kurssi ma vast väga palju vastu pükse ei saanud. Kas Sa tahad öelda, et mul oleks piisanud Eesti Kennelliidust tõutunnistuse saamiseks 14 euro tasumisest ja Moskva ringkonna kala- ja jahimeeste ühingu poolt väljastatud tõutunnistuse esitamisest? Kui nii, siis tõesti sain pügada.

Aga kui EKL tõutunnistuse saamiseks on vaja siiski RKF-i export pedigreed, siis kordaksin küsimust, et mis sisuline vahe on Moskva ringkonna kala- ja jahimeeste ühingu poolt väljastatud tõutunnistusel ja RKF-i poolt väljastatul?
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: beagle

Postitus Postitas Beretta »

vollifedja kirjutas:Ongi nii, kui on vastu võetud seadus, siis nii on.
See oli FCI kohta.
Vaata, Vollifeedjakena, kui mina kriminaalõiguse eksamit andsin, oli seadus, et meessoost inimese urruauku peenise toppimise eest pandi kinnimajja. Täna on see, mida siis **** kutsuti, ühiskonnas aksepteeritud tegevus. Jahikoerte osas me liigume täiesti teises suunas. Inimeste suhtes leebemaks aga koerte suhtes... Ja Sinu FCI ülistuse juurde tulles, veelkord seal ei ole 0 rühma, kus on kolm balti hagijat, vene hagijad ja vene jahispanjel. Miks me peame arvama, et seadus on õige? EKL huve ta antud hetkel tõesti rahuldab.
Grumpy old man
Liis
Postitusi: 30
Liitunud: T Jaan 29, 2013 9:24 am

Re: beagle

Postitus Postitas Liis »

Aga ometi saab see 0 rühma hagijas tõutunnistuse kus nurgas suurelt FCI logo, mitte ei ole koopiapaberile suurus A4 trükitud, tahmane nimede kogum. Sellise võib igamees kodus välja printida ja väita, mu koeral on nüüd paber olemas. Ka krantsile kes meenutab taksi või mis iganes looma, ning väidab uhkelt, et IKU paberid.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: beagle

Postitus Postitas Beretta »

http://www.fci.be/en/Nomenclature/Default.aspx
Huvitav kust see FCI logo sinna tekib?
Grumpy old man
Liis
Postitusi: 30
Liitunud: T Jaan 29, 2013 9:24 am

Re: beagle

Postitus Postitas Liis »

Beretta kirjutas:http://www.fci.be/en/Nomenclature/Default.aspx
Huvitav kust see FCI logo sinna tekib?

Ok minu viga, kuna pakis mitme koer TT siis jäi nurgaga näppu tunnustatud koera TT.
Kenneliidu poolt on ta tunnustatud, kuna kennelliit esindab FCI siis mõte jääb samaks. Sugupuud on kontrollitud ja registris avalikult üleval koos katsetega. Mitte pole ise leiutatud.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: beagle

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Liis kirjutas:nurgas suurelt FCI logo, mitte ei ole koopiapaberile suurus A4 trükitud, tahmane nimede kogum. Sellise võib igamees kodus välja printida ja väita, mu koeral on nüüd paber olemas. Ka krantsile kes meenutab taksi või mis iganes looma, ning väidab uhkelt, et IKU paberid.


See IKU paber näeb palju uhkem välja, kui FCI paber. Ja ei ole need FCI paberitega koerad kah kaugeltki alati 100% sellised nagu nad peaks olema, nii välimuselt, kui töö - ja iseloomuomadustelt. Tegelikult hea, kui pooled vastavad eeldustele. Mingil seletamatul põhjusel on aga FCI lased omale suutnud tekitada andunud liikmeskonna, kes on veendunud, et just neil on õigus ja , et just FCI penid on ainuõiged. IKUlased tegelevad oma koertega ja mingit erilist püünele pressimist ei paista. Samasugust vääramatut patriotismi, nagu meil praegu FCI ridades nägin ma viimati Venemaal, kui üks noor seltsimees üritas mulle ennasunustava veendumusega selgeks teha, et Lenin andis meile meie maa. Täiesti huvitav, et inimesed on võimelised millegisse nii pöördumatult uskuma.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: beagle

Postitus Postitas Beretta »

Fanatismi näide: puugi kirjutas 20.12 "Mul on tegemisi küllaga.Näiteks tegelen suurema projektiga(Kõik FCI paberiteta koerad metsast välja)"
Aitäh Andrus, võtsid asja ilusasti kokku.
Grumpy old man
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: beagle

Postitus Postitas puugi »

Hommikust Beretta!

Kas on mingisugune mure?Mida Sa pidevalt pahandad?
Tahad oma koera paaritada,ilma dokumentideta koeraga-Lase käia!
Mina kätt ette ei pane.
Kas vastutad ka nende kutsikate edasise käekäigu eest?
Ma võin ka suvalisi pabereid arvutis ehitada kui tahan!Ainult,et keegi ei taha neid. :M
Tõuaretusest ja puhtusest oled midagi kuulnud?
Teinekord oleks viisakas ikka valida ka mida ütled(Meil on ühised tuttavad)
Ei ole minu asi Sind solvata.Katsuks samaga vastata?
Kas hakkab parem kui saad minu kallal õiendada?

Päikest.
Kennel Metsakutsu. 5266048(kui tekib isu midagi lisada)
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: beagle

Postitus Postitas Beretta »

Hommik, puugi. Sinu "Kõik FCI paberiteta koerad metsast välja" - seda ma pahandangi. Minu vene jahispanjel Vilivalla Milli ei ole FCI koer. Näitusel käinud, jahikoerapass olemas ja põlvnemist võib vaadata http://register.kennelliit.ee/index.php ... ogId=88384 Vist ei ole väga krants? Kutsikaid tal ei ole olnud ja küllap suudan ka edasi nii pidada, et ei tule- vanus tal ka juba selline. Koerte paaritamine on nagu Sinu tegevus. Jõudu!
Grumpy old man
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: beagle

Postitus Postitas vollifedja »

Sinu spanjel on 0 rühm, nagu Eesti-Vene- Läti-Leedu hagijad. See on omaette teema,mida isegi keskkonna -mehed, kes tegid Jahiseadust ei ole endale selgeks teinud.( jahiseadusest tulenevalt ei tohiks Eesti hagijaga jänest jahtida....) Need tõud on FCI poolt tunnustatud(0rühmas), kuniks isamaad nad saavad "päris" rühma kinnitatud. neil tõugudel on rõhma võtmine pooleli... Seda ei saa kahjuks ühe sõrmenipsuga teha.
Selle asemel , et kakelda, võiksid huvilised endale asjad selgemaks teha-jääb pool teemat ära..
Vasta