Laika kutsikal kõrvad kikki

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Kasutaja avatar
villuvih
Postitusi: 112
Liitunud: E Juun 14, 2004 8:09 am

Laika kutsikal kõrvad kikki

Postitus Postitas villuvih »

Laika mehed võtke sõna!
Kui vanalt läksid Teie koeral kõrvad kikki? Kennel Jahisarve neti-materjalidest lugesin, et :"Laikal lähevad kõrvad 1-2 kuuselt kikki, harva hiljem. Kui 6-kuuselt ei ole kikki, siis ei tõusegi." Nimelt omal 3 kuu ja 1 nädala vanune vene-eurooplane aga kõrvad ikka veel täitsa lontis.
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Laika kutsikal kõrvad kikki

Postitus Postitas TRG »

Miski 2,5 kuuselt läksid minu läänekal. Oli oma pesakonnast( 5 kutsikat) ainuke kellel polnud 2 kuuselt kõrvad veel kikkis.
Õnne peab olema
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Laika kutsikal kõrvad kikki

Postitus Postitas rajaleidja »

Näinud ühe ja sama pesakonna kutsikaid, kellel ühel olid juba 2 kuuselt kõrvad kikkis, teisel alles 4 kuuselt
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika kutsikal kõrvad kikki

Postitus Postitas puugi »

Suhteline asi.Mõnel on 6 nädalaselt,aga enamusel 2 kuu ringis.Ma räägin venekatest ja mida suuremad on kõrvad seda hiljem kikki lähevad.Kolmanda elukuu lõpuks peavad kikkis olema ikka.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Laika kutsikal kõrvad kikki

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Mis te muretsete ,nüüd ju ka lontkõrvadega sõraliste jaht lubatud! :)
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Laika kutsikal kõrvad kikki

Postitus Postitas MLP »

mul läks seda teemat lugedes kikki,aga esimest korda läks miski 2 kuuselt!! :o
sinu nukker noku!
Kasutaja avatar
villuvih
Postitusi: 112
Liitunud: E Juun 14, 2004 8:09 am

Re: Laika kutsikal kõrvad kikki

Postitus Postitas villuvih »

MLP kirjutas:mul läks seda teemat lugedes kikki,aga esimest korda läks miski 2 kuuselt!! :o

Tubli oled. Varja oma erutust ja väldi rahva sekka minekut. Võta üks õlu ehk aitab.
kalviviidas
Postitusi: 2
Liitunud: E Nov 05, 2012 11:20 am

Re: Laika kutsikal kõrvad kikki

Postitus Postitas kalviviidas »

Panen kirja oma kogemuse antud teema kohta. Nimelt Lääne-Siberi Laika juba 7 kuune ja üks kõrv ei ole ikka veel kikkis (teine on). Lugesin netist kõrvade teipimise kohta ja otsustasin proovida. Kleepisin kõrva sisse tugevdatud plaastri (kahe plaastri vahele panin õhukese plastikust riba), kohe kui ära tuli panin uue. Lisaks andsin iga päev ühe topsi kodujuustu, et lisa kaltsiumi anda, selliselt nädal mängimist ja kõrv jäigi kikki. Alles saavutasin selle töövõidu ja loodan, et enam alla kuku :)
Kasutaja avatar
villuvih
Postitusi: 112
Liitunud: E Juun 14, 2004 8:09 am

Re: Laika kutsikal kõrvad kikki

Postitus Postitas villuvih »

Teema lõpetuseks: u. 6 kuud ja 1 nädal oli see aeg mil minu peni oma kõrvad püsti ajas. Kutsikaeas oma lontis kõrvadega oli ikka krantsi ilmega küll. Teiste laikameeste kogemus oli umbes selline, et juba soetades olid kogu pesakonnal kõrvad püsti (enamastis siis laikal 1.5-3 kuu vanuselt)

Kõrvad kõrvadeks aga koer on ikkagi mul nüüd noor pensionär- tööl käia ei saa (metsas seakatk )
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Laika kutsikal kõrvad kikki

Postitus Postitas plaaster »

Kõrvade kikki minek on ka ühe pesakonna lõikes väga erinev. Mõnel on kuuselt kõrvad püsti, põnel on kolme kuuselt alles pool kikkis. Oma kasvandikest ei ole siiani kellelgi kõrvad lonti jäänud.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika kutsikal kõrvad kikki

Postitus Postitas puugi »

Kui päris aus olla,siis ma isegi pole kuulnud sellisest laika kutsikast kellel on esivanematega kõik korras,aga kõrvad kikki ei lähe! :M
jyri

Re: Laika kutsikal kõrvad kikki

Postitus Postitas jyri »

puugi kirjutas:Kui päris aus olla,siis ma isegi pole kuulnud sellisest laika kutsikast kellel on esivanematega kõik korras,aga kõrvad kikki ei lähe! :M

Nagu mulle kunagi ütles Viktor Serebrjakov, lontis kõrvadega laikat pole olemas! Ehk kindla peale "võõras" veri sees, ainult keegi ei tea mitmendast põlvest. Võib juhtuda ka ainult ühe kutsikaga pesast.
Vasta