EKL-i meid puudutavad otsused.

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: EKL-i meid puudutavad otsused.

Postitus Postitas tireb »

puugi kirjutas:Kas mõni arvab,et saab ilma EKL ja FCI-ta oma asjad aetud? :shock: Kas Tireb kasvatab koeri?

mul on olnud neli emast saksa karmikarvalist, aga pole soovinud kutsikaid. Ei ole kasvataja selle klassikalises mõttes. Kasvatan ühte kutsikat, kelle tõin Lätist, sündinud on ta mais, seega pole probleeme ka sabaga mis on kupeeritud.
Aga olen ikkagi huvitatud monopoli käänamisest, oleks vaid vedajaid (y)
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: EKL-i meid puudutavad otsused.

Postitus Postitas aivar00 »

Toetus saadetud :lol:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: EKL-i meid puudutavad otsused.

Postitus Postitas sooviku »

Mida rohkem nimesid pöördumise taga on,seda mõjusam.Seega,kes hoolivad,et kupeeritud sabadega jahikoeri ka edaspidi näitustele lubataks ja neilt ka järglasi võiks saada,saatke oma toetusmeil Pärnu Jahimeeste Liitu : eero@pjl.ee Võib ka ps-ina mulle oma nime saata,annan edasi.Ega aega enam palju ei ole,kui meile(jahimeestele) järjekordne organisatsioon mütsi pähe tõmbab.
Naine võib olla,koer peab olema!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: EKL-i meid puudutavad otsused.

Postitus Postitas puugi »

tireb kirjutas:
puugi kirjutas:Kas mõni arvab,et saab ilma EKL ja FCI-ta oma asjad aetud? :shock: Kas Tireb kasvatab koeri?

mul on olnud neli emast saksa karmikarvalist, aga pole soovinud kutsikaid. Ei ole kasvataja selle klassikalises mõttes. Kasvatan ühte kutsikat, kelle tõin Lätist, sündinud on ta mais, seega pole probleeme ka sabaga mis on kupeeritud.
Aga olen ikkagi huvitatud monopoli käänamisest, oleks vaid vedajaid (y)


Monopolist on asi väga kaugel,sest enamus kasvatajaid on EKL-i liikmed.Asi ainult selle kas tahetakse tegeleda selle teemaga.Mina isiklikult olen huvitatud,et minu kasvandikel oleks sabad ja kõrvad nagu on-originaalis. :D
Terjeritel ei kujuta ettegi sellist pilti,et sabad pikad.Mägrad kisuvad need ju paljaks!
Ja pärast on ikka vaja arstil see maha lõigata.
Andsin vähemalt oma toetuse edasi,iseasi palju see väärt on. :roll:
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: EKL-i meid puudutavad otsused.

Postitus Postitas sooviku »

puugi kirjutas:Mina isiklikult olen huvitatud,et minu kasvandikel oleks sabad ja kõrvad nagu on-originaalis.


Kõrvu minu arust ühelgi jahitõul ei lõigata.Sabade kupeerimine on vastavalt Loomakaitse Seadusele ka edaspidi lubatud.Probleem on selles,et neid koeri ei lubata edaspidi näitusele ja seoses sellega(uus TRM) ei tohi neid ka aretuses kasutada.
Naine võib olla,koer peab olema!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: EKL-i meid puudutavad otsused.

Postitus Postitas puugi »

Argentiina dogidel nüsitakse enamus lopskitest maha. :D
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: EKL-i meid puudutavad otsused.

Postitus Postitas sooviku »

Lähtuvalt EKL juhatuse 03.10.2013 otsusest ei võta EKL büroo edaspidi vastu pesakonna registreerimise avaldusi, mis on ebakorrektselt täidetud või millele ei ole koheselt lisatud kõiki pesakonna registreerimiseks vajalikke lisadokumente.
Исходя из решения правления Эстонского Кинологического Союза (EKL) от 03.10.2013, бюро EKL в дальнейшем не принимает заявления о регистрации помёта, которые заполнены некорректно либо к которым не приложены все требующиеся для регистрации помёта дополнительные документы
Naine võib olla,koer peab olema!
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: EKL-i meid puudutavad otsused.

Postitus Postitas vollifedja »

Enne kui hakate aktsioonides osalema,tasuks vaadata ka tõu kodumaa standartite lehele. Mida seal öeldakse. sakslastelt sain kinnituse, et nende kodumaal ja veel rida saksameelsetes on lubatud näitustel saksa jahiterjerid lõigatud sabagaa esitada.(meelde jäi Sveits, aga nimekiri oli pikk)Iga tõu kodumaa on antud tõu standarti hoidja nende otsustest sõltub palju, ehk tõug ja muudatused.
EKL ei ole mingi suvaline ühing-seal tetakse liigagi hästi, miks ei tohiks kupeerimist keelata-aastakümneid pole pööratud tähelepanu kupeeritavate sabade-kõrvadele aretuses, nüüdseks on need ju väärastunud vale suuruse, tugevuse, kasvuga. sellest on juba paljast kutsikate hullamisest vigastused nobedad tulema. ja vot siis tuleb ikkagi maha võtta , aga juba operatsiooniga, narkoosiga. asi on kui usinalt tahetakse täita FCI soovitusi-mis võivad olla vajalikud mingile tõuel, aga ei ntähenda, et kõik kupeeritavad peaks sama seaduse alla suruma.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: EKL-i meid puudutavad otsused.

Postitus Postitas sooviku »

vollifedja kirjutas:EKL ei ole mingi suvaline ühing-seal tetakse liigagi hästi, miks ei tohiks kupeerimist keelata


No ja selle pärast keelataksegi kupeeritud sabadega koertel näitusel osalemine :evil:
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: EKL-i meid puudutavad otsused.

Postitus Postitas sooviku »

Rääkisin mehega,kes tõi omale saksa jahiterjeri Saksamaalt.Ja seal,so.siis tõu kodumaal,on aretusele väga karmid nõuded.Enne jahile lubamist peab koer sooritama igatsugu katsed(ka.linnu veest välja toomine),ei tohi olla veekartust,paugukartust ega tigedust inimeste suhtes.Ja saba kupeerimine on nõutud,mitte lubatud!Aretus käib praegu leebemate sakslaste suunal.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: EKL-i meid puudutavad otsused.

Postitus Postitas sooviku »

Koolitused Pärnus ja Tallinnas neile,kes soovivad kennelnime taotleda või kohtunikuks hakata.Jälle hea võimalus EKL-ile raha maksta :wink:

http://parnupkk.ee/wp-content/uploads/2 ... lituse.pdf
Naine võib olla,koer peab olema!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: EKL-i meid puudutavad otsused.

Postitus Postitas puugi »

Pärnakatele tuuakse kõik koju kätte! (b)
Vasta