Uus jahiseadus ja jahikoer.

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Penn
Postitusi: 6
Liitunud: E Sept 16, 2013 8:43 am

Re: Uus jahiseadus ja jahikoer.

Postitus Postitas Penn »

Tere. Olen igati koerajahi poolt, kuid on tekkinud küsimus, kas jahiseadus võ jahieetika piirab mingil määral koerte arvu ajus ühel jahimehel (seaduses on sõnastus jaht koeraga (ainsuses). Ise ma koeraomanik ei ole ja mul on mitmel korral tulnud riskida , lastes koertekarja ees üle sihi jooksvat siga.Siiani koerte suhtes õnnelikult.
Kui neli või viis koera on võtnud põrsa, jääb üle ainult nuga. Kui põrsas on kauemaks nende kätte jäänud, pole lihakeha enam suurem asi. Talvise, suurema lumega , pole jahiliinil sageli mõtet olla, sest koeraomanikud lasevad ja lõikavad seakarja aju sees ära . Ilmselt pole see probleem üldine, kuid meie jahiseltskonnas oli vahepeal olukord, kus viiel koertekasvatajast jahimehel oli kokku ligemale 40 laikat. Kes pakub lahendust?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Uus jahiseadus ja jahikoer.

Postitus Postitas baddmann »

Vahetada seltskonda ? Võtta jahiseltsis vastu otsus koerte arvu piiramise kohta ühes ajus või ühel jahipäeval ?

BM
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Uus jahiseadus ja jahikoer.

Postitus Postitas pktaks »

Meil on ka mitu koera ja siiamaani on asi lahendatud nii, et mehed on omavahel kokku leppinud, missugused koerad mingil päeval osalevad. Ja kui on teada, et plaanis on teha mitu aju, siis on teine variant jagada mastid koerte vahel ära. Eriti hea on see tõesti siis, kui mitme mehe peale on kari laikasid, kes kambakesi teeksid kesikule 1-0 ja õpetaksid sealjuures ka noortele koertele murdmise selgeks. Arusaadav, et iga koeramees tahaks näha just oma koera säramas aga seda teemat peaks kindlasti käsitlema oma jahiseltsi koosolekul.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Uus jahiseadus ja jahikoer.

Postitus Postitas puugi »

Piiratud midagi ei ole,aga mehed peaks ise asja piirama.Tahaks kohe teada kus on 40 laikat võtta? :D
Ise olen nii teinud,et võtan ainult ühe või kaks koera korraga kaasa,sest liinimeestele tuleb ka meeldida.Ja ega ei jõua ka rohkemaid koeri jälgida.No ja kui trobikond koeri ümber sea on ei ole kerge lasta ka.Leppige ikka enne kokku kui palju on hea. (b)
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Uus jahiseadus ja jahikoer.

Postitus Postitas Beretta »

pktaks kirjutas: Eriti hea on see tõesti siis, kui mitme mehe peale on kari laikasid, kes kambakesi teeksid kesikule 1-0 ja õpetaksid sealjuures ka noortele koertele murdmise selgeks. .

Mingi uus jaht või? Umbes nagu brittidel rebasejaht hagijatega. Kui eesmärk on sigade arvukus alla viia vahendeid valimata siis......
Ilmselt olen ma vana loll, kes sellisest jahist , kus koera ülesanne on looma murda, ei suuda aru saada. Mis te seal veel püssi kaasa lohistate?
Grumpy old man
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Uus jahiseadus ja jahikoer.

Postitus Postitas Ats »

Vat ei sa mina ka sellest aru, mis kuradi pärast peab laika seda põrsast närima.
Pole looma, pole probleemi!
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Uus jahiseadus ja jahikoer.

Postitus Postitas TRG »

Pakuks ,et pktaks mõtles seda irooniaga... :D
Õnne peab olema
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Uus jahiseadus ja jahikoer.

Postitus Postitas puugi »

Ats kirjutas:Vat ei sa mina ka sellest aru, mis kuradi pärast peab laika seda põrsast närima.

Koer ei ole ju tiiger,et käppadega saab kinni hoida!Enamus kes seda närimise juttu ajavad ei oma ühtegi koera?
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Uus jahiseadus ja jahikoer.

Postitus Postitas Ats »

puugi kirjutas:
Ats kirjutas:Vat ei sa mina ka sellest aru, mis kuradi pärast peab laika seda põrsast närima.

Koer ei ole ju tiiger,et käppadega saab kinni hoida!Enamus kes seda närimise juttu ajavad ei oma ühtegi koera?


Ma ei tea, kas kahjuks või õnneks, kuid olen piisavalt näritud kintsudega põrsaid näinud.
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Uus jahiseadus ja jahikoer.

Postitus Postitas pktaks »

Minu lause käis selle kohta ikka
Kui põrsas on kauemaks nende kätte jäänud, pole lihakeha enam suurem asi.


Ja ei - meie jahtkonnas ei harrastata koertega sigade murdmist, seepärast kirjutasingi, et on kokku lepitud, kelle koer on ajus ja kelle koer ootab oma järge. Kahte suurt koera naljalt ühte masti ei lasta. Küll võib kaks väikest + suur koer olla.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Uus jahiseadus ja jahikoer.

Postitus Postitas MLP »

Ats kirjutas:
puugi kirjutas:
Ats kirjutas:Vat ei sa mina ka sellest aru, mis kuradi pärast peab laika seda põrsast närima.

Koer ei ole ju tiiger,et käppadega saab kinni hoida!Enamus kes seda närimise juttu ajavad ei oma ühtegi koera?


Ma ei tea, kas kahjuks või õnneks, kuid olen piisavalt näritud kintsudega põrsaid näinud.

pakuks,et need ei ole näritud vaid koer on kintsudest näksanud,et seal hoogu maha võtta või sootuks siga seisma panna! selline asi on sellise jahi juures täiesti normaalne kui lugeda tõututvustust!
nb: kui peetakse jahti rohkem kui 2 koeraga,siis on järelikult sit...ad koerad!
ei kujuta ette kui metsas rohkem kui 4 koer kuida sa pärast seda karja seal saagi juures taltsutad omal jändamist ja jama rohkem kui asi väärt murravad koerad 11 ka veel maha!
sinu nukker noku!
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Uus jahiseadus ja jahikoer.

Postitus Postitas MLP »

pktaks kirjutas:Minu lause käis selle kohta ikka
Kui põrsas on kauemaks nende kätte jäänud, pole lihakeha enam suurem asi.


Ja ei - meie jahtkonnas ei harrastata koertega sigade murdmist, seepärast kirjutasingi, et on kokku lepitud, kelle koer on ajus ja kelle koer ootab oma järge. Kahte suurt koera naljalt ühte masti ei lasta. Küll võib kaks väikest + suur koer olla.

kas nendel 2 väiksemal ja 1 suuremal on hambaid vähem kui 3 suurel? :lol:
sinu nukker noku!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Uus jahiseadus ja jahikoer.

Postitus Postitas pktaks »

Väiksemad harrastavad väiksema tõenäosusega sigade näksamist, seetõttu ka selline variant. :)
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Uus jahiseadus ja jahikoer.

Postitus Postitas puugi »

Ats kirjutas:
puugi kirjutas:
Ats kirjutas:Vat ei sa mina ka sellest aru, mis kuradi pärast peab laika seda põrsast närima.

Koer ei ole ju tiiger,et käppadega saab kinni hoida!Enamus kes seda närimise juttu ajavad ei oma ühtegi koera?


Ma ei tea, kas kahjuks või õnneks, kuid olen piisavalt näritud kintsudega põrsaid näinud.

Vot kui on kintsud näritud,tähendab see seda,et koer või koerad on liialt kaua pidanud ise seapõrsaga toimetama.Jalad tuleb ikka tagumikualt välja kerida kui hammast juba kasutatakse.
Ja kui ise piisavalt kiire pole kasutagu tiba vähem abilisi.
Samas ju võib ka vahelduseks mõni vingurist liinimees ise "käsitööna"sead välja ajada?
jyri

Re: Uus jahiseadus ja jahikoer.

Postitus Postitas jyri »

puugi kirjutas:

Vot kui on kintsud näritud,tähendab see seda,et koer või koerad on liialt kaua pidanud ise seapõrsaga toimetama.Jalad tuleb ikka tagumikualt välja kerida kui hammast juba kasutatakse.
Ja kui ise piisavalt kiire pole kasutagu tiba vähem abilisi.
Samas ju võib ka vahelduseks mõni vingurist liinimees ise "käsitööna"sead välja ajada?

Õige inimes (y) õige jutt (b)
Minu korte hingel oli 5 aastaga kokku mitte üle 5 murtud sea. Ja kõik minust 1,5....2,5 km kaugusel ehk võttis vähemalt 40min. juurde saamiseks ja torkamiseks. Enamusel koerte poolt hoitud sigadel polnud erilisi hammustuse jälgi peal,sest üks hoidis kärsast, teine hoidis( nimelt hoidis, mitte ei närinud) kintsust.
Aga paistab kommenteeritakse just laikasid mitteomavate inimeste poolt, ehk sama jutt nagu käsirelvaga- kommenteerivad need, kellel see relv puudub :VS
Vasta