Uus jahiseadus ja jahikoer.

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Uus jahiseadus ja jahikoer.

Postitus Postitas Ats »

Tundub, et ärritasin herilasepesa üless!
Härrased koeraomanikud ainult rahu, eks igas meepotis ole oma tõrvatilk!
Pole looma, pole probleemi!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Uus jahiseadus ja jahikoer.

Postitus Postitas kakuke »

puugi kirjutas:...
Nüüd piisab ka lemmiklooma passist,sest seal on ka kiip ja selle paigaldaja sees.Läbi selle passi saab kohe näha kas antud koer on registris kui tõuline.
...

Päris nii see ei pruugi olla, sest kiipe paigaldatakse ka mittetõulistele ja samuti väljastatakse neile lemmikloomapasse. Minu koeral näiteks ei ühti EKL registri- ja lemmikloomapassi kiibinumber. Kobras kunagi näris vana kiibi välja ja sisse sai pandud uus. Enda laiskusest pole seda muudatust EKL´is veel vormistanud (vajadust ka pole selleks olnud). Samas on uus kiip sees lemmikloomaregistris, et juhuks, kui kaduma peaks minema.
aivar00 kirjutas:...Jäägu see teema juristide vaielda - seaduses üks-üheselt kirjas EU LEMMIKLOOMA PASS. ...

Mina näiteks ei lugenud välja kuskilt otseselt välja EU lemmikloomapassi.
§ 29. Jahikoera kasutamine
(1) Jahipidamisel tohib kasutada jahikoera, kellel on jahikoerapass või muu jahikoera tõugu tõendav dokument ning kes on kiibistatud või tätoveeringuga märgistatud. Jahikoeraga jahipidamisel peab kaasas olema jahikoerapass või muu jahikoera tõugu tõendav dokument.

(2) Jahipidamisel kasutada lubatud koeratõugude nimekirja kehtestab keskkonnaminister jahieeskirjas.

Lugedes eeskirja, kuhu ka viide, siis seal osade ulukite juures selgelt viide, et tohib kasutada vaid seda või toda FCI rühma koera.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Uus jahiseadus ja jahikoer.

Postitus Postitas puugi »

No tahaks kohe ise ka tunda kuidas inspektor tuleb ja vaatab koera dokumendid üle ja teeb mulle trahvi,sest oman ainult sinist EU Lemmiklooma passi.Tekib kohe küsimus,et kuidas suur osa jahimehi ennegi said ilma jahikoerapassita jahil käia?Samas olen kõigile enda kasvatatud kutsikatele selle dokumendi teinud nagu peab.Koeral on ju nimi(mitte hüüdnimi)kiip ja omanik seal ilusasti kirjas.Kiibi paigaldanud loomaarsti pitsat,number,allkiri ja paigaldamise kuupäev.
Aga isand Kakukese Karu ei olegi,siis jahiks valmis? :idea:
Ja ei ole vaja muretseda,et inspektoril ei ole kiibilugejat.Selle tühise summa nad leiavad kindlasti.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Uus jahiseadus ja jahikoer.

Postitus Postitas baddmann »

puugi kirjutas:...Tekib kohe küsimus,et kuidas suur osa jahimehi ennegi said ilma jahikoerapassita jahil käia?...


Täpselt nii saidki, nagu ma varasemalt kirjeldasin. Kuna välismaalt saabunud külalisjahimehel, kellel koer kaasas, peab kaasas olema EU lemmikloomapass, aga tal ei pea olema Eesti jahikoerapassi, siis ei saa kohelda välismaalt saabunud jahimeest ja kohalikku jahimeest ebavõrdselt ehk nõuda ühelt trahvi ähvardusel jahikoerapassi ja teiselt ainult mõnd muud dokumenti, kust on võimalik koera tõug välja lugeda. Uus JS on selle probleemi praegu kõrvaldanud, rääkigu jahikoerapassi ainulubatavuse eest võitlejad mida tahes. Kui rääkida lisaks tõutunnistuse koopia kaasasvedamisest, siis see ei ole iseenesest ju halb soovitus, kuid see võib muuta KKI inspektorid hoolimatuks, s.o nad võivad hakata olukorras, kui mõnel EI OLE tõutunnistuse koopiat kaasas, pidama seda puuduseks. Seega mina soovitaks, et kui võtta tõutunnistuse koopia igaks juhuks kaasa, siis seda enne probleemide ilmnemist EU passi ettenäitamisel mitte omaalgatuslikult inspektorile näpu vahele toppida :)

BM
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Uus jahiseadus ja jahikoer.

Postitus Postitas puugi »

Et asi oleks klaar,tegin telefonikõne kõige kõrgemale.Vastuseks sain,et koopia tõutunnistusest on kõige õigem,sest Lemmikloomapass on suur ja ilmastik võib teda ka kahjustada.Samas koopiaid võid endale üha uuesti teha,kui originaal olemas. (b)
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Uus jahiseadus ja jahikoer.

Postitus Postitas baddmann »

Siiski on siin üks AGA. Kuna tõutunnistuse KOOPIA on paraku koopia, mitte originaal, siis teoreetiliselt võib KKI inspektor hakata selle asjaolu kallal norima ja tal võib olla selle osas õigus. Lihtsalt teadmiseks ...

BM
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Uus jahiseadus ja jahikoer.

Postitus Postitas puugi »

Näituseks on paljud tõutunnistused paksu kilesse sulatatud ja kuhu sa selle A4 paned?Keerad rulli ja kannad seljakotiga kaasas?
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Uus jahiseadus ja jahikoer.

Postitus Postitas TRG »

Käid koeraga näitusel või katsel ja teed talle jahikoerapassi ,mida märksa parem kaasas kanda :) .
Õnne peab olema
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Uus jahiseadus ja jahikoer.

Postitus Postitas baddmann »

puugi kirjutas:Näituseks on paljud tõutunnistused paksu kilesse sulatatud ja kuhu sa selle A4 paned?Keerad rulli ja kannad seljakotiga kaasas?


Ei, ega mina ei ütlegi, et sa PEAD tõutunnistust kaasas kandma. Lihtsalt koopia ei ole sama, mis originaal. Jahikoerapassi võid muidugi kah teha, lihtsalt see on ajast ja arust - vormistada mingi dokument ja kanda vastavaid kulutusi AINULT selle jaoks, et oleks seesamune mingi dokument, kusjuures see dokument on teiste, juba nagunii olemasolevate dokumentidega 100 % asendatav.

BM
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Uus jahiseadus ja jahikoer.

Postitus Postitas puugi »

See jahikoerapass ei ole üldse kallis.Ainult üks näitusel käimine.Aga lemmikloomapass maksab 40+-eurot.Ja kui sa sellega ujuma lähed või muidu läbi liguned pead uue soetama.Aga originaalsünnitunnistus räbalduks ka ära ja see oleks vaja jälle uuesti osta.Selleks sobibki koopia ka KKI-le.
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Uus jahiseadus ja jahikoer.

Postitus Postitas vollifedja »

Välisjahimeestel on EU passi(vet) omamine reisimisel vajalik, mitte jahis.Neile ei pea meelde tuletama riiklikul tasandil, et jahis käiakse jahikoertega..suhtumine nats teine-lisan, mis ei välista erandeid. Jahipass väljastatakse pedigree ehk FCI poolt kinnitatud tõutunnistuse olemasolul seega võrdne tunnistus pedigreega ja ei peagi A 4 kaasas kandma.Ega te isegi passiga ei liigu, selleks , et mugavam,lasite ID kaarti teha(nu ja mis see maksis??võrreldes JK passiga??), mis teeb jälle sama välja, kui jahikoeral jahikoera pass...Kui on koera "isikut tõendavat "dokumenti vaja , siis on vaja. Milleks iriseda..?
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Uus jahiseadus ja jahikoer.

Postitus Postitas Beretta »

puugi kirjutas:See jahikoerapass ei ole üldse kallis.Ainult üks näitusel käimine.

Olen korra pidanud näitusel käima, selle jahikoera passi saamiseks ja rohkem minna ei taha. Kari pakse ebameeldivaid tädisid, kes ei ole suutnud endale meest sebida ja leidnud asendustegevuse 3-4 koeraga näituselt näitusele sõitmises.
Vene jahispanjeleid oli peale minu Kelly veel üks- Lätist. Näituse aga mitte jahikoer. Lätlased pabistasid, et võivad tšempioni tiitlist ilma jääda. Vot meil juba Läti ja Leedu tiitlid, saaks teie oma ka. Lohutasin neid, et meile Kellyga seda tiitlit nahuinenada, me siin ainult jahikoera passi saamise nõudeid täitmas.
Grumpy old man
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Uus jahiseadus ja jahikoer.

Postitus Postitas baddmann »

Ilmselt ma argumenteerin siin juba ainult vaidlemise pärast :).

Vt Puugi, koeraga näitusel käimine jms on kõik sellised asjad, et kellel on neid oma koertekasvatamise hobi pärast niigi meeldiv teha, siis palun väga, tehku. Samas transport maksab, osalemine maksab. Jahinduse hobi pärast neid kulutusi vaja teha EI OLE, kuna jahikoerapassile on nüüdsest seaduses olemas alternatiivid. See, kuidas kaasas kanda mõnda dokumenti ja tagada tema säilimine ilmastikust hoolimata, on täiesti tehniline küsimus ja ausalt öeldes, mulle see küsimus üldse huvi ei paku - tänapäevaste võimaluste juurest kiletamise, dokumendikaante, kasvõi vaakumpakendamise valdkonnas oleks narrus öelda, et "mitte kuidagi ei saa".

Jahikoerapassidega toimetamise haldusleping samas on ühele MTÜ-le sissetulekuallikas. Seega on loomulik, et see MTÜ on igati huvitatud sellest, et jahikoerte omanikud usuksid, et jahikoerapasse on hädasti vaja, et jahikoerapass on mõnus, soodne, mugav dokumendikene ja et ilma selleta võib ju häda korral toimetada, aga iga korralik jahikoeraomanik nii ikka ei tee küll. Kuna selline suhtumine ei saa minu meelest olla tingitud muust, kui majanduslikust huvist, siis olgu - eks igaüks üritab kuidagi toime tulla. Minu jaoks on jahikoerapass, mis ei ole tegelikkuses mitte midagi muud kui tõudokumentide dubleerimise paber, tühi koht niikaua, kuni mittetõulisele jahikoerale ei ole võimalik teha tema ligikaudse tõu omast katset ja selle alusel saada jahikoerapassi. Ahjaa, see on eelmise JS aegne sõnastus, ütlete ? Et uues JS-s ja JE-s on lausa selgelt kirjas, et jahikoer peab olema tõuline, kõik viited EKL ja FCI-le on sees ? No seda enam ju ei ole jahikoerapassil mitte mingisugust mõtet, kuna neid tõulisuse andmeid lihtsalt dubleeritakse ;)

BM
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Uus jahiseadus ja jahikoer.

Postitus Postitas baddmann »

vollifedja kirjutas:...Kui on koera "isikut tõendavat "dokumenti vaja , siis on vaja. Milleks iriseda..?


Asi selles ongi, et EI OLE VAJA. Mina võin oma irisemise põhjuse ka välja öelda - ma ei salli, kui kunstlikult kultiveeritakse arusaama mingi jama (antud juhul jahikoerapassi) hädavajalikkusest. On selline loll iseloom lihtsalt, pole midagi parata.

BM
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Uus jahiseadus ja jahikoer.

Postitus Postitas puugi »

Aga kui on öeldud,et tõutunnistuse koopiast piisab,milleks,siis originaali kaasas kanda?
Vasta