Kindlustus

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Neid pilte vaadates tekkib kohe vesti küsimus päevakorrale mul. Mõlemad koerad katki kohast, kus vest oleks päästnud. Siin vist oli sellekohane teema kah. Peab uurima.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas honkomees »

hundikütt kirjutas:... Samas hinnad linna kliinikutes ja alevis on meeletult erinevad. ...
on see tõesti nii, sealjuures ei saa ma aru, kuidas see võimalik on, kohalik vet ju muretseb oma rohud samadest kohtadest ja käive väiksem etc etc, seega võib vaid kasumiahnust kahtlustada. Ja ka tööraha ei taha öösi ülesaetud vallavet niipalju kui kliinikus päeval ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas kakuke »

Mnjahh, eks ta ole, et kus odavam, kus kallim, aga põhiline on see, et kui häda käes, siis kindlustus on kindlasti asi, mille omades tunned, kui häda käes, et asjast kasu. Eile saatsin kindlustusse interneti teel vajalikud paberid ära ja ei läinud kaua, kui sain vastuse, et minu taotlus rahuldatakse kogu arvel olnud summa ulatuses paari päeva jooksul ja et mul olla kogunenud mingid punktid, mis katvat ära omavastutuse min määra ehk siis 40 eurot ja täna pangakontole vaadates, oli sinna kogu summa laekunud. Mina kiidan If´i kohe igal juhul. Ma ei pea raha lugema ja mõtlema, et kuhu rahakoti poolest minna kannatab või mitte. Ahjaa, koera käisin ravimas Maaülikooli Väikeloomakliinikus. Tartus ma muud kohta ei teagi, kus sind 24h ette võetaks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus1
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 17, 2005 5:13 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas andrus1 »

Jah IF on väärt firma,teenus kiire ja korralik olen aastaid tema klient olnud.Ka täna tegin jämtile lepingu superpakett ja154 raha aastas.Olgugi et koer sai alles terveks viimasest jamast ei olnud neil eriti küsimusi.Viimasest lahingust nii palju et sead leidsi väikse pilliroo tüki rabas ja tegid koerale 1-0,lappimiseks kulus arstil 8m niiti ja3 tundi ja minul 270 raha millest sain IFst tagasi230.Oli ka selliseid haavu mida vest ei oleks aidanud näiteks suu oli silma alla lõhki ja lõua all mingi 5 senti,ülejäänud 5 haava oleks küll kaitsnud.
Kasutaja avatar
nugise püüdja
Postitusi: 66
Liitunud: E Jaan 03, 2011 7:36 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas nugise püüdja »

Peaks hakkama ka vist kindlustuse peale mõtlema, eelmine nädalavahetus siga kiskus karukoeral mõlema esikäpa aluse lõhki, ühe esikäpa pealt ja veel alalõuast natukene ja kogu summa koos ravimite ja kaelusega läks maksma 252 eurot.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas puugi »

Las tuleb lumi ka maha,siis on hädasid veel rohkem.Ise olen veeretanud seda kindlustuse asja aastaid,aga kuna isiklik arst olemas pole vajadust näinud.Aga Ifiga pole kuulnud,et kellegil muresid oleks olnud.
Ja koeraomanikel soovitan panna mustadele ja hallidele koertele vestid selga,et maha ei lastaks.Või vähemalt punased lindid kaelarihma külge!Tänavu on vähemalt kolm koera juba metsas kuuli saanud.
Viimati muutis puugi, K Jaan 08, 2014 3:53 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas sooviku »

See mägilanna mainitud koer oli minu Urri kutsikas.Eks Urri ise oli ka pidevalt remondis.Sellistele koertele tasub kindlustus kindlasti ära.Mäletan,et valisin ka omal ajal ERGO ja If-i vahel.If-i pakkumine oli miskipärast parem.Vist oli üks põhjuseid see,et nad maksavad ka jahikoera väärtuse vähenemise kinni.See tähendab,et koer jääb mingi õnnetuse tagajärjel lombakaks või ühest silmast pimedaks vms.Ei ole tänaseid hindasid vaadanud(eks peab hakkama) aga toon näiteks 2010 aasta:Kindlustussumma oli 8000 krooni;omavastutus 10%,kuid mitte vähem,kui 500 kr;hukkumine 8000kr;vargus,kadumine 8000;kuulutamine,leiutasu 1000;ravikulud 10000kr;loomaomaniku reisitõrge 10000kr;loomaomaniku vastutuskindlustus 50000;jahi- või teenistuskoera väärtuse vähenemine 4000kr.Kindlustusmakse oli aastaks 1896 krooni aga saksa jahiterjeri kindlustamine oli ka kõige kallim.
Naine võib olla,koer peab olema!
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas maris »

Kindlustusmaksete suuruseid pole foorumis väga mõtet küsida, sest see on individuaalne ning sõltub tõust, kindlustusväärtusest ning sellest, mida kindlustatakse (surm/kadumine, vet.kulud, koera väärtuse vähenemine). Internetis on suhteliselt lihtne (vähemalt Ifi kodukal) summadega ise mängida ning vaadata, mis mida kui palju muudab.

Jahikoeri puudutab ilmselt vähem (kuigi komplikatsioone võib tekkida ka neil), kuid mittejahimeestest emaste koerte omanikele tuli suhteliselt hiljuti üllatusena see, et If näiteks ei kompenseeri enam ühegi tõu keisrilõiget (varem oli piiratud ainult buldogite jt analoogsete tõugude keisrilõike kompenseerimine).
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas rajaleidja »

kakuke kirjutas:See, mis minu koera kohta pildil näha, sellega oli nii, et kui viisin ta sinna, siis lasi arst alla kirjutada esmalt paberile, kus maksumus 125 raha. Visiiditasu oli sellest 25 (nädalavahetusel asi kallim) ja lappimine 100. Läksin järgi ja sain teada, et rohud juurde (need anti sealt kohe kaasa, kuna nädalavahetus ja apteegid kinni) ja töö läks kallimaks ja kokku oli 175. Eelmine kord, kui ta mul kindlustatud polnud, oli ainuüksi esmaabi ilma õmblemiseta (siis ma ei pidanud seda vajalikuks) midagi 70 tuuri.

Värske kogemus Viljandist. Tagukints 7-8 õmblust + nahahaluse haava puhastamine ja tohterdamine, esikäpal 7-8 õmblusega haav ja veenist jooksis verd nagu kraanist, tagumiste jalgade vahel 8 õmblust ja esikäppade vahel 10 õmblust + mööda rindkere pea 10cm naha alune haav. Kogu tohterdamine koos 10 päeva tablettide ja kraedega 130 euri. Kartsin palju hullemat. Aga vist tuleb ka ikkagi kindlustama hakata. Mõni aasta mõni üksik kriim, aga nüüd kaks nädalavahetust järjest. Ja ei tohi veste koju unustada :!:
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas vollifedja »

Ehk oleks aeg hakata väärtustama ka koerte õpetamist, treenimist. See ei oli koolitus , kui õpetad murdma, rappima. Kui ise midagi ei tee, et ära hoida õnnetusi, siis pole ka kindlustusest kasu.Mina ei nuumaks ühtegi kindlustust, auto kaasaarvatud. praegune liising on tunduvalt väiksem, kui kindlustus, arvestades minu sõite (u 50000 aastas) ja stiili, mahavisatud raha, puhas kindl. nuumamine. Pole Eesti ajal mingit abi kuskilt vaja olnud. Koeri ei kindlusta -ei talu, et teised elavad minu arvelt. Kui tuleb vajadus koera lappida, on raha olemas-koerte enda teenitud, eraldi "fond"
Mõelge , kogu see staff, mis teil kindlustatud on,palju maksate ja palju tagasi tuleb....üksikjuhud ei lähe arvesse. Võiks ollagi fond-kui ära ei kasuta, saad teat. aja möödudes välja võtta, lubada midagi selle eest..Aga noh, siis pole firmadel kasu.Nii et ei veena, jääb ära.
Eohippus
Postitusi: 210
Liitunud: N Sept 21, 2006 7:52 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas Eohippus »

Niikaua pole sellest muidugi kasu, kui "enamus" mõtlevad, et minuga ei juhtu. Sest, need mis teistega juhtuvad on minust kuidagi nii kaugel. Koerte puhul ei ole see kindlustus summa üldsegi nii suur, lihtsalt ei tasu mingite ulme summade peale kindlustada. Alates põdra jahist kuni sea jahi lõpuni on tegelikult päris suur võimalus, et koer võib saada "peksa" mõne kuldi või emise käest.
Iga lõpp on uue algus...
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas hundikütt »

Vollifedja ju püüabki selgeks teha,et tal oma fond,nagu oma kindlustus siis.Kui sinna teha iga aasta sama makse mis mingisse kindlustusse,siis aastatega koguneb ju seda raha küll ja veel.Mõnda koera pole vaja ju üldse lappida.
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas maris »

"Jaanuaris vajasid arstiabi ka kolm metsseaga võidelnud jahikoera."

Terve artikkel:
http://tarbija24.postimees.ee/2692760/i ... kloomadega
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
Kasutaja avatar
Jahitaks Volli
Postitusi: 20
Liitunud: K Sept 17, 2014 4:17 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas Jahitaks Volli »

Minul IFiga väga meeldiv kogemus,soovitan igati.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas sooviku »

Just sain If-ist pakkumise.450€-se emase saksa jahiterjeri aastane superpaketi hind on 167 €.Kui arvestada,et viimane remont läks Brital maksma 90 euro kanti siis tuleb leping ära teha ja nö.kindlustust nuumata :wink: .Ootan veel Ergo pakkumise ka ära.Seal pidi miskit emase koeraga teisiti olema.Vist midagi poegimisega seotut.
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta