Kindlustus

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas pktaks »

Ergo ei maksa kinni mitte ühelgi tõul emase koera keisrilõiget, kui seda peaks poegimisel vaja minema.
Ise kasutan IF-i, viimati läks tarvis peale koprajahis saadud haavade õmblemist ja ütleks ainult kiidusõnad, ei mingit venitamist ega vingerpusse. Samas ma maksan neile ka kahe koera eest aastas kokku päris kobedalt.
Kasutaja avatar
Jahitaks Volli
Postitusi: 20
Liitunud: K Sept 17, 2014 4:17 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas Jahitaks Volli »

Minul hetkel superpakett ja kuumakse 9 sentidega.Koer haigestus ja ravikulud kompenseeriti kiiresti,miinus omaosalus muidugi.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas sooviku »

pktaks kirjutas:Ergo ei maksa kinni mitte ühelgi tõul emase koera keisrilõiget, kui seda peaks poegimisel vaja minema.


If-i tingimustes on samuti sees,et kindlustusandja ei hüvita tiinuse,poegimise ega keisrilõikega seotud veterinaarabikulusid ega ravimeid.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas pktaks »

Siis on nad tingimused samaks muutnud.
Kas Ergol mitte vet-kulude maksimumsumma polnud 450 eurot? Ifil on see 650 aga eks see vist on nii et igaüks kiidab oma. :D
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas sooviku »

Ei,ega ma ei kiida Ergot. Tundub,et seal käivad need asjad kuidagi aeglasemalt.Mul on ka kõik eelmised kindlustused olnud If-is ja nendel on kahjumenetlused tehtud kliendile väga lihtsaks.Ergo pakkumist tuleb juba oodata mitu päeva.Hakkad arvama,et tea kas nad kirju ikka loevad :wink: .Aga võrrelda tahaks.
Naine võib olla,koer peab olema!
Liis
Postitusi: 30
Liitunud: T Jaan 29, 2013 9:24 am

Re: Kindlustus

Postitus Postitas Liis »

pktaks kirjutas:Ergo ei maksa kinni mitte ühelgi tõul emase koera keisrilõiget, kui seda peaks poegimisel vaja minema.
Ise kasutan IF-i, viimati läks tarvis peale koprajahis saadud haavade õmblemist ja ütleks ainult kiidusõnad, ei mingit venitamist ega vingerpusse. Samas ma maksan neile ka kahe koera eest aastas kokku päris kobedalt.


Sa ajad veidi sassi, If ei maksa keisreid kinni, Ergo ei maksa bulldogidel, aasta tagasi oli juhus kus Ergo maksis keisri. Minul penid Ergos kindlustatud ja ei nurise. Koera kuumaks on 8 euri santidega.Kevadel käis mu oma koer opil ja sellest 170 eurosest summast arvutati maha ainult visiiditasu. Mingeid küsimusi ei esitatud ja raha laekus ka paari päevaga.

Tingimused: https://www.ergo.ee/files/Lemmikloomaki ... 757.11.pdf
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas sooviku »

Lõpuks sain ERGO pakkumise ka.Samadel tingimustel (emane saksa jahiterjer,450€)kindlustamine tuleb aastas 22€ odavam.Omavastutus on ERGO-s 30€,IF-is 40€.Tiinuse,poegimise ja keisrilõikega seotud kulud kompenseeritakse aga on eriomavastutus 25%,kuid mitte vähem kui 50€ juhtumi kohta.Veterinaarabi hüvitispiir on küll 190€ väiksem juhtumi kohta aga ei mäleta ,et oleks ka kunagi ravile üle 450 euro läinud.Seega tundub ERGO pakkumine soodsam :M .
Naine võib olla,koer peab olema!
jyri

Re: Kindlustus

Postitus Postitas jyri »

hundikütt kirjutas:Pthüi-pthüi-pthüi,pole teist hooaega vaja õmmelda olnud.Kui õigesti mäletan,siis viimane 10cm traageldamine koos ravimitega läks maksma 30 euri kanti,seejuures veel tööaja väline väljakutse.Enamus õmblusi tehtud ilma narkoosita,ainult 5a tagasi suurem jama oli narkoosi all.Samas hinnad linna kliinikutes ja alevis on meeletult erinevad.Enne aastavahetust oli vaja koerale lesta tilku[Stronghold]Kuna Pärnu oli asja,siis mõtlesin,et võtan ravimi sealt.Kui hinda kuulsin,lõin ukse seljataga kinni.Küsiti 57,3 euri,sama ravimi sain 14 euri eest.


Hakkasin ka mina kindlustusi uurima, sest hetkel veel alla 7- kuune kutsa näitab jahil asju, mis võimaldavad eeldada tohterdamist/traageldamist veel sellel hooajal.
Minu eelmiste koerte praktika näitas õmblemist ca. 30-50 EUR + "jooksvad" kulud ( nagu hundikütt räägib, hinnad erinevad piirkonniti kordades, aga sellegipoolest). Nüüd siis 2 pakkumist- IF ja ERGO. Muust ma ei räägi, ainult omavastutusest. Ühel 30 ja teisel 40 EUR. Maksa neile palju tahad- keskmiselt 15.-/ kuus, IGA(!!!) väiksema õmblemise maksad ise nagunii kinni omavastutusest :VS . Küsin enda käest ja palun ka mõnel praktikul vastata, kas ikka on mõtet maksta aastas 300 EUR + 75% iga traagelduse maksumusest :M ? Ma ei taha siin traagilisest "lõpust" rääkida, sest seda nagunii rahaga ei mõõda, seega puhtpragmaatiliselt.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas sooviku »

Kui on koht,kus ravitakse koera omavastutusest väiksema hinnaga ja kadumise-hukkumise eest raha ei taha,siis pole kindlustada vaja.Mina pole oma koertega arvel muidugi ka mitte kõige odavamas kliinikus aga isegi kährikuga rabelemise haavade õmblemine ja ravi on läinud tavaliselt kallimaks omavastutusest.Hetkel olen siis Ergos,tundus soodsam.Kui on ikka koer,kellel kalduvus ennast vigastada laasta,siis teda tasub kindlasti kindlustada.Muide,kui ei kindlusta siis maksad ju kõik ravid jm. 100% ise kinni.
Naine võib olla,koer peab olema!
jyri

Re: Kindlustus

Postitus Postitas jyri »

Näide paarinädalatagusest jahist- koerad "tuuseldasid" kahte kährat, üks oli veits kärnas. Kähra hammastega tekitatud "vigastusi" laikadel pole elus kohanud ( mägra poolt küll), ainult väike grimm koonul mis kaunistab jahikoera. Lasin turjale tilgutada 17+20 EUR( üks koer alla20 kg, teine üle). Vaktsiin kestab 1 kuu, Kui oleks 2 koera kindlustatud, siis kõik läheks nagunii omavastutuse kraesse ja selle kuuga oleks maksnud 2 koera eest ca. needsamad 30 EUR kindlustust+ 37 ravi.
Mõlema kindlustuse aastamakse on.ca 200 koera kohta. Ise olen kõik korrad kokku õmblemiste eest välja käinud v.o. samast suurusjärgust summa. Siit oligi minu küsimus.
Kõige kurvem on see, et kui isegi iga nädal õmmelda( on ka selliseid mitte kõige targemaid koeri), siis nagunii ainult oma raha eest- kõik läheb omavastutuse alla. Või ma eksin?
Eohippus
Postitusi: 210
Liitunud: N Sept 21, 2006 7:52 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas Eohippus »

Kui su koera kogu ravi läheb igakord maksma alla omavastutuse, siis sa ei eksi :D
Iga lõpp on uue algus...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas kakuke »

Jyri, kui lappimise kulud Sul tõesti nii väiksed nagu räägid, siis tõesti puudub mõte koera kindlustamiseks. Tartus nii odavalt näiteks ei saa.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Kindlustus

Postitus Postitas jyri »

kakuke kirjutas:Jyri, kui lappimise kulud Sul tõesti nii väiksed nagu räägid, siis tõesti puudub mõte koera kindlustamiseks. Tartus nii odavalt näiteks ei saa.


Tegelikult on ka üle 1oo nüüdset raha läinud( EEKdest arvestades), aga siis jälle 2 aastat midagist. Siis jälle 35 praegust raha, ja jälle aasta "tühi" .
Minu esimest laikat ei lapitud üldse, alates teisest, emasest, algasid perioodilised kulud. Nüüd siis "perspektiivne" :P nooruk suurendab igal jahil töötatud suurulukite skoori ( möödaminnes võetud kährasid ei loegi enam), sellepärast aegsasti üritan midagi ette võtta et valmis olla :D .
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas kakuke »

Koerad on erinevad. Mõnda ei lapita üldse, teine ainult niidi ja nõela all ongi. Ehk ühel tasub kindlustus ära, teisel mitte. Ühest vastust tasumise kohta pole olemas.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas sooviku »

Võib juhtuda ka nii,et kaks aastat on väikesed kriimud (alla omavastutuse) ja siis tuleb selline laks,et oleks võinud ikka kindlustada.Enamus kindlustusi on ju nö. tühja maksmised,midagi ju ei juhtu.Kui sa Jyri kindlustusfirmat nuumata ei taha,korja koerteravi raha purki nagu Vollifedja.
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta