9,3x62

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
jyri

Re: 9,3x62

Postitus Postitas jyri »

Kaupo Toom kirjutas:
jyri kirjutas:Ma nüüd nagu kameeleon värvi muutmas.

Tohib küsida, mis tootja 9.3x62 tegu ja mis oli peamiseks kaliibriks suurulukile enne seda?

Ise tahan 9.3x62 võtta olemasoleva 30-06 kõrvale vahelduseks.


Enne kasutasin "teist äärmust" - 6,5x57R( kaheraudne), Lapua MEGA 10,1g, aga kiirused 820m/s. Iselaetud.
Nüüd samuti iselaetud, sama kuul, ainult 18,5g ja kiirus alla 700m/s.
Aivarile- vahepeal olen "lahingkatseid" sooritanud alates 35m kuni 100m ( ca, "silma järgi") ja paar tükki nende vahele. Sõber 30-06-ga oli lausa hämmingus, pole sellist pilti enne näinud. Kahju, et seekord nutikas jäi koju laadima, muidu oleks ka pildi juurde pannud.
Aga eks tõeline jaht alles algab, jõuan veel illustreerida!
Jyri
Kaupo Toom
Postitusi: 17
Liitunud: E Aug 31, 2015 7:12 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas Kaupo Toom »

Sõnastasin end pisut kehvalt - tahtsin tegelikult püssi tootjat ja marki küsida Jürilt, aga teised võiks ka siis juba mainida, millega viimased lasud tehtud.

Mõte raskemast moonast on huvitav - tänud selle eest. Vaatan, mis poodidest leida on.

30-06 kõrvale mõtlesin ebapraktilise kaalutlusena stiilis "võiks olla" kuna tegemist järjekordse vahva klassikaga.
Matkatarvetes on üks jube ilus Haenel, mis istub hästi õlga ning Waldust võib loota sügise poole vanu rootslaseid, mille hind jätab kõvasti vaba ruumi harjutamismoona tarbeks.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Raske kuuli plussidest olen varem mingis teemas ka oma kogemust jaganud, siis 308 ja 11,7g Norma Alaska kitsejahil. Üllatavalt hea tulemus ja vähem lõhutud rümp kui kergema ja kiirema kuuliga.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:

hind jätab kõvasti vaba ruumi harjutamismoona tarbeks.


Eks sa proovi tollega mõned seeriad "harjutamiseks" lasta :lol: Mina ei taha isegi enda poolautomaatse Benelliga harjutada. Eks see on muidugi maitse asi :lol: . Peale seda 6,5 või 308 on justkui õhukas :lol:
ikka lõbusalt
Jaanes Partsioja
Postitusi: 134
Liitunud: P Sept 19, 2010 8:34 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas Jaanes Partsioja »

Ei ole küll 9mm - sega põmmind, kuid peale mõningast tiiruskäimist 8mm - se kustiga, mõlgutan mõtteid 308 soetamise peale. Muidugi enda viga ka = lasen tiirus seerijaid 12,7g kuulidega. Samas püss jookseb hästi ja peale kordaläinud jahilkäiku, kaovad need uue soetamis mõtted peast. Üldjuhul jahil 10-30 järjestikku lasku ei tee. Max on olnud 6 :D kolmesaja pealt jooksvat põtra.(Kolm laksu ikka pihta kah -koivad, per´se ja magu jäid põdral terveks. ) Nüüd lõpuks tellisin suudmekompensaatori ära, et peale pauku ei peaks ulukit optikasse otsima. Aga teemasse tulles, soovitaks ikka enne kelleltki tiirus laenata ja kui tunned, et 9mm on sulle ok, siis nii ongi. Ei ole mõtet kuulata meiesuguste peerude soovitusi, meil ikka kõikse ilusamad naised, kõige targemad lapsed ja loomulikult kõige paremad relvad. ENDIST RÄÄKIMATA :lol: :lol: :lol:
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas tireb »

ei saa aru mis teema, kas ärplemise koht? 300 m ja jooksev põder
raipekütiks kutsuti vanasti selliseid
Jaanes Partsioja
Postitusi: 134
Liitunud: P Sept 19, 2010 8:34 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas Jaanes Partsioja »

Võid ka nii öelda, ei häiri. Lihtsalt hindasin vahemaad väiksemaks, jne, jne oli liialt spetsiifiline olukord. Aga kui kellelgi veel kergemaks teeb, võib ligi tulles käpa pihku visata ja öelda TERE RAIPEKÜTT. Nimi meest ei riku. :lol: Oleme ikka sõbrad edasi. :D
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: 9,3x62

Postitus Postitas Välek »

aivar00 kirjutas:

Eks sa proovi tollega mõned seeriad "harjutamiseks" lasta :lol: Mina ei taha isegi enda poolautomaatse Benelliga harjutada.
Palju Benelli kaalub?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas andrus »

Vist 3.350 + Docter-i optika ja padrunid.
jahismurf
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas aivar00 »

Looma lastes või üksikuid laske tehes (näiteks optika kontrollimiseks) ei ole mingit probleemi. Seeriate laskmiseks aga 6,5 palju mugavam. Poolautomaadil küll peaks tagasilöök olema pehmem ja relv on minu arvates väga hästi tasakaalus, kuid kärts on ikka küll võrreldes 308 või 6,5 -ga. Jahil olles ei ole kordagi tekkinud nn. paugukartust. Tiirurelvaks ka vast moon kole kulukas.
ikka lõbusalt
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: 9,3x62

Postitus Postitas Välek »

Pole kergematsorti 9,3 mm relvast ühtegi kärakat teinud. Ilmselt kaliiber ja relva kaal peaks omavahel heas suhtes olema. Minule on 9,3 oluliselt meeldivam lasta (ütleme siis pigem nii, et ma naudin sellest relvast müristamist), kui 12/70 kaheraudne. Viimaselt olen haiget saanud.
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: 9,3x62

Postitus Postitas Motorist »

300m ei ole mingi üleloomulik piir, et selle eest kedagi "tõrelda"...on maid ja kohti kus seda distantsi päris loomulikuks peetakse. Ainult üldjuhul lastakse siis seisvat looma, toelt ja oma raha eest :roll:
Võib olla 9,3x62 pole just kõige õigem relv "kaugpommitamiseks", aga hakkama saab kindlasti. Minu arust väga mugav kaliiber raske kuuliga, kui suuruluki jahti silmas pidada. Endal küll 9,3x64 ja sellega üldjuhul ajujahis ei käi, kuna looma pole mõtet "nii surnuks" kah lasta. :wink:
Samas on selge, et raske kuul suurest kaliibrist annab oluliselt tugevama tagasilöögi kui 6,5 või 308, seetõttu enne ostmist kannataks ikka proovida,kas sobib..
Ise olen Raske Kuuli pooldaja kahe käega. Kasutan juba aastaid 30-06's 13gr Lapu Mega ja tulemusega väga rahul. Uldjuhul on kõik põdrd ja hirved 100m sees pikali jäänud + korralik verejälg teed näidanud.
Samas olen täheldanud selle kuuliga, et ca 80% laskudest on looma läbiva iseloomuga. Enne kasutusel olnud 12gr mega ja 11,7 Oryx niimoodi ei läbistanud looma.
Kas ka teistel raske kuuli kasutajatel on samasugune kogemus.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: 9,3x62

Postitus Postitas Välek »

Motorist kirjutas:Samas olen täheldanud selle kuuliga, et ca 80% laskudest on looma läbiva iseloomuga.
Hea ju järele minna, kui korralik vererada ees :) Kui rasket kuuli 30-06 laadida kannatab?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas aivar00 »

Minu kogemus enda 9,3 x 62 ütleb, et läbiminek sõltub laskedistantsist. Väga lähedalt - näiteks 30 m on 18 gr Norma Oryx seast läbi lennanud. Üle 50 m aga isegi põrsasse seenestununa pidama jäänud. Tagasilöök tundub 15 gr kuuliga teravam olevat kui 18 või 21 gr kuuliga.
ikka lõbusalt
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: 9,3x62

Postitus Postitas Motorist »

Minu 30-06 on laetud 13gr Lapua Megaga. Kõige raskem mida tean müügis on Nosleri Partition 14,3gr. Eestis saadaval ka Sako Hammerhead'na. Sako laadinud selle suht aeglaseks 720m/s, samas kui Nosleri koduka laadimistabel annab teavet ka üle 800m/s laadimise ja max kuskil 850-860m/s...viimased numbrid tunduvad nii raske kuuli kohta suht palju, aga kes Jänkisi teab :roll:
Nosler Partition 14,3gr on Jänkide vanema põlvkonna ise laadivate põdra ja hirveküttide seas suht popp kuul, samas kui noorem põlvkond ülistab taevani kergeid ja kiireid kuuli kombinatsioon :M
Mine sa võta kinni, mis parem on...mina jään pigem vana ja järelproovitud variandi juurde, eriti kui laskekaugused jäävad 100m piiridesse :lol:
ja mis selle juures oluline 13gr Lapua Mega sobib minu Blaseriga kokku nagu valatult.
Vasta