naturalis

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
slauri
Postitusi: 25
Liitunud: K Okt 19, 2005 9:03 am

Postitus Postitas slauri »

JÄTKUKS EELMISELE! Pidasin seda veidi ohtlikuks ning loobusin Lapua mega kasuks.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Siis pole küll suurem asi leiutis.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ma ei kiida ega kasuta ise Naturalist, aga ega ka teisi kuule ei saa looma seest niiväga kätte. Eriti just raskema otsa kuule ja ka põdra kerest, kuhu slauri loogikat edasi arendades võiksid või peaksid kõik kuulid nagu seebist müüri sisse kinni jääma ;)

BM
slauri
Postitusi: 25
Liitunud: K Okt 19, 2005 9:03 am

Postitus Postitas slauri »

Ega räägingi siin oma kogemustest enda "kustiga".
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Soomlased on muidugi patrioodid ja kasutavad usinasti oma maa toodangut aga ülikalli hinna tõttu jääb Naturalis Eestis suhteliselt vähepopulaarseks. Info on ka vasturääkiv, ühed kiidavad, teised laidavad. Barnes X ja Triple X tulemust need kuulid ei anna. Võsas peaksid Naturalis kuulid jälle hästi töötama?
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Tea, mis see Naturalis nii ülikallis ikka on kui BM sõnade järgi hind 308 sinna 25-30 krooksu kanti jääb. Poolmantlite hinnad nagunii 20 kandis juba. Sommid räägivad, et Naturalis jahh tore asi ja muudkui lasevad. Seda võsaasja mine tõesti tea, sellise tömbi otsaga asi küll, ehk kohe esimest oksa ei karda. Samas peaks see polümeer seal otsast tagama kiire avanemise ka kergel kontaktil, see nagu võssa kah ju ei sobi?
Barnes-x on tore kuul, katsetatud ja töötab lagedal kenasti, paksem võsa talle ei meeldi.

Mida silmas pidasid, Kaupo, kui ütlesid, et Naturalis ei anna b-x ja t-x tulemust? Tapab ikka ju, või pidasid tulemuse all rohkem täpsust silmas?
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Naturalis deformeerub ümmarguseks, seenekujuliseks. Barnes "avaneb" neljaks teravate servadega "banaanikooreks" mis lõikavad haavakanalisse pöörlemisel palju lõikehaavasid mis omakorda põhjustab palju intensiivsema verejooksu haavast kui tavaliste poolmantlite puhul. Tšehhid oma Seller&Belliot kodulehel räägivad sellest efektist kui katsetuste tulemusest.
Kasutaja avatar
Patterdale
Postitusi: 195
Liitunud: L Nov 06, 2004 12:32 pm

Postitus Postitas Patterdale »

Sai eileõhtu põder lastud 11,7g 308 Naturalisega,põder seisis gaasitrassi ääres ja vaatas noore kuuse tagant otsa,maad oli umbes 100m ja hakkas hämarduma,pähe ei julgenud lasta kuina olin 40min ligi hiilinudja süda tagus hullult.
Vaatasin umbes viis min tõtt põdraga,lõpuks pööras vähe külge,esimene lask käpataha loom liikus trassi keskele laadisin ja sihtisin teine lask oli põder juba metsa minemas.
Laskekohast ei leidnud midagi,kui autost koera tõin oli jubapime,koer leidis põdra ilusti ja haukus hästi.Lasime sooled metsas välja kõik oli norm olin tabanud südamesse.
Täna nahkavõttes oli suur huvi kuul kättesaada,üllatus oli kõva kui kuuli leidsime,kuul ei olnud avanenud peaaegu üldse,kui südamesse ei oleks lasknud oleks koertel vist täna kõva päev olnud,teine lask oli lastud kiirustades ja oli kõvasti taga,tagajalgade ülevalt selgrooalt ,ma ei tea kas se oleks tagajalad altära võtt.
Ma üritan pildid kuulist Mardi abiga ka üless saada.
Dog and man are truely partners in the hunt.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Kui kuul ei avanenud, tähendab, rohtu vähe.
Avanemata oleks vähemalt südame kohalt pidanud kuul läbi jooksma, kui ikka oli 100m.
Tähendab, rohtu oli väga vähe.
Ei saa välistada, et tegemist praakkuuliga, aga ikkagi oleks see siis pidanud läbi minema.
Kunagi oli üks partii Lapua Megasid 9,7g, mis ka ei avanenud, nii kummaline kui see ka ei ole, aga need jooksid läbi.
Arvan ikka, et rohtu liiga vähe.
Kasutaja avatar
Patterdale
Postitusi: 195
Liitunud: L Nov 06, 2004 12:32 pm

Postitus Postitas Patterdale »

Arvamus on olnud jah et rohtu mitte vähe aga liiga aeglane rohi laetud
VV N150,laetud tabeli maximumist 10% alla.
Dog and man are truely partners in the hunt.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Patterdale kirjutas:Arvamus on olnud jah et rohtu mitte vähe aga liiga aeglane rohi laetud
VV N150,laetud tabeli maximumist 10% alla.


VV 2006 a tabeli järgi teeb see siis 2,655 grammi mis on alla minimaalse laengu (milleks on 2,75 grammi). Mina jääks ikkagi liiga väikese rohukoguse juurde, kui põhjust otsida.

BM
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

baddmann kirjutas:
Patterdale kirjutas:Arvamus on olnud jah et rohtu mitte vähe aga liiga aeglane rohi laetud
VV N150,laetud tabeli maximumist 10% alla.


VV 2006 a tabeli järgi teeb see siis 2,655 grammi mis on alla minimaalse laengu (milleks on 2,75 grammi). Mina jääks ikkagi liiga väikese rohukoguse juurde, kui põhjust otsida.

BM


Sai ajaviiteks Hendriku eespool viidatud soomlaste foorumis "natude" kohta inffi kogutud. Sama lugu, mis siingi - avaneb halvasti, väga tihti lendab läbi. Üldmulje jäi mulle kommentaaridest pigem negatiivne. :roll:
See-eest Barnes TSX avaneb küll kenasti, täpselt nagu pildil ja ei jookse väh. 308 ga ka lühimaal läbi :D .
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Olen Puukoiga päri. Barnes TSX avaneb tõesti kenasti ja pole ma ühtegi looma kaua taga ajanud... :oops: :lol:
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Ma ei ütleks barnes-x kohta ka väga halvasti, pigem kiidaks. Vähemalt sako laetud powerhead-padrunina on mu 308 kenasti kõik soovitu pikali pannud. Seda, miks Naturalist pole "korralikult tööle" saadud, ei tea.
Kasutaja avatar
Patterdale
Postitusi: 195
Liitunud: L Nov 06, 2004 12:32 pm

Postitus Postitas Patterdale »

Mina lasen oma kaks viimast Naturaalist telefoni kataloogi ja enam nendega ei jama.
Dog and man are truely partners in the hunt.
Vasta