BLONDOSID!

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
urmas
Postitusi: 44
Liitunud: E Okt 01, 2007 8:16 pm

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas urmas »

Aivart järsku saaks kuuli mõõdud üles panna.
aivart
Postitusi: 50
Liitunud: E Mär 30, 2009 10:41 pm

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas aivart »

Proovin nädala lõpuks, joonised kõik paberi peal nii et kodus pole võimalik siia üles panna.Töö juures asi lihtsam.Joonised kal.20 ja 28, on sellised millede järgi tehtud kuulid jooksevad väga hästi,olen neid ise katsetanud läbi pajuvõsa märkilastes.Kahjuks tagasi side kal.12 ja kal.16 puudub.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas Ain Aavik »

Võiksid panna ka 16 kaliibri mõõdud/joonised üles. Ühe sõnaga kõik, mis puudutab neid kuule. :M
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
ahverist
Postitusi: 11
Liitunud: K Juul 15, 2009 12:21 am

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas ahverist »

Blondo kuuli mõõdud 12, 16, 20 ja 28 kaliibrilisele
Manused
Blondo joonis.pdf
(6.25 KiB) Allalaaditud 614 korda
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas kakuke »

ahverist kirjutas:Blondo kuuli mõõdud 12, 16, 20 ja 28 kaliibrilisele

Kas oskad öelda, et kas need mõeldud konteinerisse?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
ahverist
Postitusi: 11
Liitunud: K Juul 15, 2009 12:21 am

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas ahverist »

jah konteinerisse nagu aivart eelpool mainis
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas kakuke »

aivart kirjutas:Kasutan termokahanevat rüüsi CELLPACK SRH2 56-16 ilma liimita, põhjus väga lihtne, püssirauast väljudes eralduvad konteinerid kuulist kiiremini, kui nad on valmistatud kas sirgest materjalist või suure läbimõõduga ümarast materjalist(antud termokahaneva rüüsi läbimõõt on 56mm). ...

Kas väiksema läbimõõduga rüüsi kasutamine ei andnud nii head tulemust, kui soovitud? Ise esimese hooga ei lugenud seda kohta täpselt ja arvasin, et rüüs läbimõõduga, kuhu sisse kuul sobib. Järsku on pilte sellest kompotist?
aivart kirjutas:... Padrunit ma eriti tugevalt kinni ei valtsi. ...

Laadinud oled need plastkesta ja kinni valtsinud selle venelaste vändaga valtsijaga?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivart
Postitusi: 50
Liitunud: E Mär 30, 2009 10:41 pm

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas aivart »

Jah nad eraldusid kuulist palju hiljem ja juhtus ka, et mitte mõlemad korraga ja tulemuseks hajuvus 15 - 25cm tist. 40m. Termokahanev rüüs paksusega 1,1 või 1,2mm eraldub praktiliselt kohe rauast väljudes. Kindlasti on ka teisi materjale peale termokahaneva rüüsi aga katsetasin sellega ja tulemusega rahul. Proovin lähiajal ka pildid üles panna kus kõik komponendid ilusti peal, parem oleks muidugi videolõik, see oleks palju õpetlikum. Leidub äkki mulgimaal mõni mees kellel kaamera ja huvi see video valmis teha ja siia üles panna. Otsad valtsin veneaegse otsakeerajaga.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas Ain Aavik »

Peale arvuti ''ämbrit'' elik töö lõpetamist ja andmete hävingut kõvakettal, tegin mitu aega taastamistööd ja leidsin üles ka ühe vene lehe http://www.sportguns.ru/10-02/francujen ... jenka.html
Nad on lausa valanud kahest poolest konteineri, pilt lehel küll väike, kuid siiski aru saadav, lisan ka eraldi pildimaterjali siia, juhuks, kui link peaks kaduma või ei avane
Manused
Blondo plastümbrised.jpg
Blondo plastümbrised.jpg (18.14 KiB) Vaadatud 8867 korda
Konteiner ümber.jpg
Konteiner ümber.jpg (11.11 KiB) Vaadatud 12628 korda
!2 kallibri mõõdud.jpg
!2 kallibri mõõdud.jpg (9.73 KiB) Vaadatud 26310 korda
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas Pikk »

antud joonisel on materjaliks teras. Kas siis kergem kuul, vähem langemist? Või lihtsalt et mitte raisata rahvamajanduses vajaminevat värvilist metalli?
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
aivart
Postitusi: 50
Liitunud: E Mär 30, 2009 10:41 pm

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas aivart »

Selle kerge kuuliga on nii, et teatud piirini võib kuuli kaalu vähentada kuid siis hakkavad juba tugevamalt mõjuma teised tegurid nagu õhutakistus ja ebapiisav vastusurve püssirohu plahvatuse momendil. Ise olen läinud seda teed, et põdrajahis kasutan PRONKSIST BLONDOSID mis on kuni 2g raskemad, kitse ja sea jaoks terasest kuule,põhjuseks see, et raskem kuul 17g jooksis seast läbi ja loom jooksis kuni 100m enne kui maha jäi , kergem mis on14,5g või 15g jääb aga alati seale vastas külge pidama ja loom on ka kohe maha jäänud,20kal. jaoks olekski selleks alampiiriks 13,5g, selle kaaluga kuul langeb 70m rohkem ja hajuvus suurem kui 17g.
aivart
Postitusi: 50
Liitunud: E Mär 30, 2009 10:41 pm

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas aivart »

Laetud padrun
Komponendid1
Komponendid2
Manused
IMG_1974.JPG
IMG_1977.JPG
IMG_1986.JPG
aivart
Postitusi: 50
Liitunud: E Mär 30, 2009 10:41 pm

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas aivart »

Pildid said veits suured aga ehk Mart või keegi teeb nad õigesse mõõtu. Sakslane, kas oled proovinud neid kuule mis ma eelmine aasta sulle tõin,kui proovid siis anna teada kuidas jooksevad.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas Olavi Kool »

Blondo kuul oni algselt väljatöötatud terasest ja hiljem kui jahimehed neid meiemaal kasutama hakkasid võeti kasutusele pronks, sedagi lihtsalt kaubandusliku välimuse ja töötlemise lihtsuse pärast.
naised saunas rääkisid
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas kakuke »

Nii palju on erinevust veel, et pronksist peaksid kuulid raskemad tulema, mis ka jahis vajalik võib olla.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta