Mida arvate Sako moonast?

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

Ise kasutan 308win Sako Hammerhead 9,7 gr moona. Vahepeal sai ka Lapua 11 gr proovitud, aga Sako oma on parem, sest tabatud loom on praktiliselt kohe ka maas.
Ole kui leebe tuul...
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Postitus Postitas smtasku »

Norma 11,7 plasikotsaga ei tahtnud mittekuidagi minu Sako 308win-ga kokku sobida. Lendasid kus ise tahtsid. Praegu kasutusel Sako 9,7 Hammerhead ja asi OK, paar siga mis nendega lasta olen jõudnud, on ka sammugi tegemata maha jäänud.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Huvitav kas seda sako SHH saab ka kuskilt lihtsalt kuulina ka võtta omale laadimiseks, või äkki oskab keegi spets öelda mingi analoogi sellele :?:
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Postitus Postitas Karmo »

Ei tea kas Eestis müüakse aga Soomest olen ostnud küll(kuulid siis).
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Pikk kirjutas:Huvitav kas seda sako SHH saab ka kuskilt lihtsalt kuulina ka võtta omale laadimiseks, või äkki oskab keegi spets öelda mingi analoogi sellele :?:


9,7 g SHH on peaaegu sama mis 9,7 g Lapua Mega. Viimast on Eestis kuulina saada.

BM
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

baddmann kirjutas:
Pikk kirjutas:Huvitav kas seda sako SHH saab ka kuskilt lihtsalt kuulina ka võtta omale laadimiseks, või äkki oskab keegi spets öelda mingi analoogi sellele :?:


9,7 g SHH on peaaegu sama mis 9,7 g Lapua Mega. Viimast on Eestis kuulina saada.

BM


Ma ütleks, et ikka väga erinevad kuulid. Küti Äri müüb kuule. Ise vaadand letis.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Veel, et äkki BM ajas segamini Sako Hammerheadi ja Super Hammerheadi.
Hammerhead läheb ehk sinna Mega poole tööomadustelt võibolla(pole ise kasutanud).

Muutsin mõtte selguse eesmärgil. :D
Viimati muutis Joosep Käba, K Jaan 09, 2008 1:00 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

baddmann kirjutas:
Pikk kirjutas:Huvitav kas seda sako SHH saab ka kuskilt lihtsalt kuulina ka võtta omale laadimiseks, või äkki oskab keegi spets öelda mingi analoogi sellele :?:


9,7 g SHH on peaaegu sama mis 9,7 g Lapua Mega. Viimast on Eestis kuulina saada.

BM


sako tehase mehed teeksid sulle säru sellise jama eest... Lapua omad ehk ka..
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Prohvet Maltsvet kirjutas:Ise kasutan 308win Sako Hammerhead 9,7 gr moona. Vahepeal sai ka Lapua 11 gr proovitud, aga Sako oma on parem, sest tabatud loom on praktiliselt kohe ka maas.


Nüüd on asi läind segaseks. Räägitakse 9,7g Sako Hammerheadist, mida minu andmetel ei ole olemas. :shock:
Küll on aga olemas 9,7g Sako Super Hammerhead. :!: 11,7g on aga mõlemad olemas. Need kaks kuuli on sarnased nigu siga ja kägu. :D
Head mehed kui kogemusi jagate olgem ikka täpsed eks. Need on kaks väga erinevat kuuli oma omadustelt.
:!:
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Mina vähemalt ei ajanud midagi segamini.

12 g Hammerhead (võimalik, et see on 11,7 g siiski) on sarnane 12 g Megaga.

9,7 Super Hammerhead on sarnane 9,7 g Megaga.

9,7 g kuulid identsed ei ole, aga küsiti analoogi. Olen ise mõlemaga lasknud (ühe puhul iselaetud, teise puhul - SHH - poemoon). Tabamused looma keres sarnased, mõju sarnane, oksakartlikkus samuti. Kurta ei oska nende omavahelise võrdluse üle, kuid ise läksin üle plastotstega kuulidele ja ei kurda samuti.

BM
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Postitus Postitas Kolevoll »

Sako laskemoon on ikka üsna hea. Septembris võrdlesin nelja erineva tootja (Norma, Sellier&Bellot, Sako, Barnaul) 308 Win laetud padruneid. Parima tiheduse andis Sako Super Hammerhead 9,7 g, mida ka ise pidevalt kasutan.

Hiljuti juhtus aga selline pull lugu, et lasin viimatinimetatud kuuliga 55-60 m kaugusel asuvat metsseapõrsast, kes seisis minu suunas vasaku küljega poolviltu. Peale lasku kukkus põrsas pikali, tegi pisut kisa ning hakkas esijäsemetega vehkima, mis tavaliselt viitab tabamusele selgroopiirkonda. Peale seakese surmamist nahka võttes aga avastasin, et klassikalist kuuliauku polegi. Lask oli tabanud siga abaluu taha selgroost umbes 5-7 cm madalamal, rebinud sea küljest peopesasuuruse tüki nahka ning lennanud seejärel mulle teadmata suunas. Eks see pauk põrutas põrsakese selgroogu muidugi õige kõvasti nii, et ta ikka pikali sadas. Lisaks sellele oli ka vasak kops vaid üks suur verevalum, kuigi ribi seevastu eriti verine ei olnud. Siga oli käes, ent arusaamatuks jäi see, et mispärast kuul siis sedasi käitus.
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Kolevoll!Leidsid OMA RELVALE sobiva moona.Mina ei vaata Sako poolegi,ei sobi minu püssile.See ei tähenda veel,et firma toodangul midagi viga oleks.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
püssifänn
Postitusi: 9
Liitunud: L Jaan 19, 2008 11:03 pm

Postitus Postitas püssifänn »

ise kasutasin 6.5*55 sakot aga kuulid loopisid ja siis läksin üle norma vulkaanile
Tooming
Postitusi: 150
Liitunud: P Dets 02, 2007 3:13 pm

Re: Mida arvate Sako moonast?

Postitus Postitas Tooming »

Täpsuse poole pealt sain kõige paremaid tulemusi täismantliga ,mis olid randiga , ilma randita ei anna nii häid tulemusi . Plastotsaga väga head jahiks , tihedus ok ja surmab veel paremini (y) Poolmantel 11,7 gr ka normaalse tihedusega.
Vasta