Mida arvate Sako moonast?

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Mõne kuuliga juhtub ka põdral, kui lähedalt lasta. Meil sel aastal lasti üks põder Naturalisega, ca 25-lt meetrilt. Lask ilusti rindkeres, sisenemisava ca kolm korda väljumisavast suurem, mitu ribi ka puruks, kopsud ribadeks.
Täpsustuseks, et kaliiber oli 30-06.
Viimati muutis Üllar Tamm, E Dets 04, 2006 10:48 am, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Eks siis pole vast asi ainult Hammerheadis, mina järeldan siis seda, et mida raskem ja suurema jõuga (J) kuul, seda tõenäosem on "plahvatuseffekt" lähedalt lastud õrna looma pihta. Aitäh selgitamast! (b)
mürka
Postitusi: 188
Liitunud: T Okt 31, 2006 10:04 am

Postitus Postitas mürka »

Mina ei kurda SAKO moona üle. Seni ei ole üksgi loom minema jalutanud.
Esimesed paugud said teha poe moonaga (optika sisse laskmine) ja pärastine kõik oma laetud paugud. Valiku võimalus on kuulisuhtes suurem.
Ise küll ei laadi aga on hea tuttav kes sellega tegeleb.
küll siga pori leiab
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Plahvatusefekt on täheldatav lähedalt lastes väga suure kiirusega kuulide puhul, 22-250 Rem annab 30 m pealt korraliku alustassi suuruse sisenemisava, 7 mm Rem Mag ka, harvem 308 Win ja 30-06 kerge ekspansiivse kuuliga.
See Sako kuuli variant kus sisenemisava suur, aga väljumisava väike kipub olema siis kui kuul (eelnevalt tekitanud plahvatusefekti) ribadeks lendab, mantel ja suurem osa kuulist jääb sisikonda (üles ei leia) ja väike pliisulami tükk/osa lendab otse välja, tekitades ainult mõne millimeetri või siis kuuli diameetri suuruse väljumisava! Mõistatamist oi kui palju!! 8) :lol: :oops:
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Plahvatusefekt on täheldatav lähedalt lastes väga suure kiirusega kuulide puhul, 22-250 Rem annab 30 m pealt korraliku alustassi suuruse sisenemisava, 7 mm Rem Mag ka, harvem 308 Win ja 30-06 kerge ekspansiivse kuuliga.
See Sako kuuli variant kus sisenemisava suur, aga väljumisava väike kipub olema siis kui kuul (eelnevalt tekitanud plahvatusefekti) ribadeks lendab, mantel ja suurem osa kuulist jääb sisikonda (üles ei leia) ja väike pliisulami tükk/osa lendab otse välja, tekitades ainult mõne millimeetri või siis kuuli diameetri suuruse väljumisava! Mõistatamist oi kui palju!! 8) :lol: :oops:


Hea seletus seegi, aga Üllari näitel Naturalisega - milline osa sellest teiselt poolt välja lendab!? :roll:
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Roheline plastiktipp!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Roheline plastiktipp!


Ega sa seda ometi tõsiselt mõtle!? :lol:
Kui jah, siis :lol: :lol: :lol:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Mda siis ikka arvata ,kui on hästi lastud tapab ära,sest selleks naad ju loodud ja kui oled kehvasti lasknud ja loom ära läheb ,siis on hea ennast õigustada:" oleks ma **** ometi paremat/teist kuuli tarvitanud" :D
Ajab lausa muigama kui mõni mees kirjutab ,et vot lasin selle ja selle kuuliga (kaela,selgroogu ,pähe),kukkus hoobilt ja vot see on see õige tapja kuul! Tahad verevalumiteta liha , ja looma kindlalt mahasaada,lase siis sinna kuhu vaja ja pole nii suuri probleeme selle kuuli valikuga. Mis vahet kas ta nüüd annab tiheduse 1,2v3 cm sajalt meetrilt! Kindlasti on palju vastuvaidlejaid ,aga see lihtsalt minu isiklik tõekspidamine! ja....keegi ei pea mõtlema nii nagu mina :D
Kivi kotti!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

No pole päris nii ka nagu Kult kirjutab, et iga asi söödav. Tapab muidugi iga asi, aga mina näiteks sordin ka selle alusel, et kas see lastud asi pärast ka söödav on. :D Mõni kuul, ntx pihustub nii laiali, et liha ainult üks tinapuru.
Ja otse loomulikult ei pea arvama samamoodi nagu mina. :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

sako moon

Postitus Postitas Kallekke »

Sako hakkas jälle tegema oma vana "soft pointi" vähemalt 30cal.-le. ei tea kas niisama melanhoolia või tõesti hea kuul et uuesti valmistama hakkas.
Mõned aastad tagasi kui sako hakkas laadima Barnes X.-iga oma padruneid, tuli neil ka apsakas:30-06-le laetud padrunid Barnes X-iga pikkuselt 2mm siia sinna.sõber suure murega külas olles (vene kroonu snaiper teine kunagi olnd)kurdab et kuul ei käu. lähemal uurimisel selgus, kuna täisvask 11,7g Barnes oma kaalu kättesaamiseks pikem oli ja püssirohu vastu nii kõvasti oli surutud et ragises siis sellest pikkus erinevused tingitud, oleneb kui tihedalt rohi kesta dosaatorist kukkus. Teada ju tõsiasi et dosaatorist kukkund rohu tasapinda võimalik vibreerida mitu milli allapoole.(parema tiheduse saamiseks) Otsustasime siiski N-160-ne välja vahetada N-560-ne vastu, millega saime väiksema rohu mahu juures sarnase algkiiruse,Crony m1-ga mõõtes. Hakas käuma küll. Shotteri käest ostetud Sako padrunid(24-eeku tk.) korjati soomes kiiresti müügilt ära.
Tähelepanematuse eest pole keegi kaitstud!
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Norma vulkan sai siis välja vahetatud sako 9,1 grammise soft pointi vastu(7mm rem mag). Nagu rebaste teema all juba rääkisin, siis eile sai lastud sama kuuliga ka rebast, nii 150+ meetrit ja nahk täiesti terve. Nahk veel maha võtmata, ei oska veel kommenteerida, kuhu lask tabas.
Täna sai siis lastud üks põrsas(siga siis, mitte rebane :? ). Peale pauku kõpsti külili. Vaatama minnes sama seis nagu rebuskiga. Ei tilkagi verd ja aru ei saa, kust sisse läks ja kust välja tuli. Nahka maha võttes leidsin naha alt kaks väljumis ava. Kuul oli killustunud ja seda siis tõenäoliselt ribiga kokku puutudes, sest selgroogu kuul ei tabanud. Ühe tüki leidsin ka ülesse. see sama suur kui kella patarei. Kahtlustan, et rebuskil sama seis: naha all on mitu väikest kuuli või siis rebase puhul ei jõudnud lihtsalt avaneda
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Eks ta ole,kõik algab sellest kuhu lased.Ise lasin minevat rebast ca 80m kauguselt.Kaliibriks oli 7rem magnum ja kuuliks 11g Norma oryx.Sõber vaatas binokliga ja kommenteeris:tabamise hetkel oli õhk p....a täis.Juurde minnes korjasime rebase koos juurde kuuluvaga kokku 5m2 pealt.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Just selle pärast saigi norma vulkan välja vahetatud, et kitse kere pauguga lastes võis kogu ribi osa minema visata. Saigi lastud vaid pähe või kaela. Kuklasse lastes ei olnud ainult lõualuud, mida hiljem esitada.
gundog
Postitusi: 7
Liitunud: T Jaan 08, 2008 5:58 pm

Postitus Postitas gundog »

Sako Sako Sako

Olen 7 rem mag´i klubi mees! Kunagine 308 win´i austaja. Sakoga on nii, et 308 win + sako 9,7g hammerhead + muidugi törts ka laskeosavust, annavad alati stressivaba jahi! (jala pealt või kuni 30m põgenemist. mistahes suurulukijahil) 7 rem mag´iga töötab 11 grammine hammerhead veidi viletsamalt, läbistades enamikjuhtudel mistahes suuruluki kere ja purustades ehk üleliiagi! Kusjuures läbijooksev ju ei anna ka nii tugevat šokki ja pisisemgi põrsapunn teeb poolest kerest puudununa 15 sammu loojasörki.
Viimane partii 2007 lõpp on veits praagine padrunid ei taha pessa mahtuda, vajab veidi jõudsamat lähenemist!?( 7mm rem mag 11g hammerhead)
Kokkuvõttes olen kõigest hoolimata Sako tuline austaja, millegisse tuleb ju uskuda ja jätta see lõputu proovimine katsetamine. Nii ei saavuta kunagi mingit enesekindlust, süüdi ikka moon jne. laskuri praktika on näidanud et süüdi on ikka triklipingutaja!
Kindlat kätt sobiva otsinguil! :D
ciller
Postitusi: 53
Liitunud: T Okt 09, 2007 4:46 pm

Postitus Postitas ciller »

Olen ise kasutaja ja tean kes on kasutanud seda moona ja ei ole midagi paha selle kohta öelnud,mina igaljuhul soovitan seda.
Vasta