Prvi partizan ,Serblane.

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Postitus Postitas VR »

Jah ja siis kindaga oli ka paha padrunit salve toppida jne....

Küsimus mu meelest rohkem selles, et kui siin ühe kui teise teema all virisetakse Eesti jahikaupluste vähesest huvist uute asjade vastu,

http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewtopic.php?p=31672&highlight=l%E4ti#31672

siis juhul kui Teile püütakse pakkuda valikut, nii brandide kui hinna osas, siis jälle on paha. Ma ei olegi väitnud, et NÜÜD on Eestisse toodud maailma parimat moona, vaid ülaltoodud märklehega tõin teemasse vastuväite laskude kadumaminekusse.
Minu püssi, 8mm, tahmab Prvi kui ka Norma moon väga vähe (muud ei ole proovinud, H&R'ist .223Rem oli mõlemaga lastes ühtmoodi samuti mõni kübe näha). Aga ikkagi ei oma mu meelest tähtsust padruni hind või miski muu siinräägitust rohkem kui oma hea kindel tunne, et kuul tabab soovitud kohta.

Tervitades,
Villem Reinaas
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Postitus Postitas Karmo »

Kuidas kestad kalibreeimisele alluvad?
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

kestad

Postitus Postitas Kallekke »

Mul pole küll probleeme olnd,annab töödelda ilusti kohe,mul alles kolmas ring ka minemas-elame näeme kui kaua vintsutust kestavad ikka raskema jahikuuliga.

Uute Privide hind tõusnud,hakkab juba Lapua ,Sako kesta hinnale lähenema ja Hirtenbergi omadest juba ülegi!
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Margo
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 16, 2007 8:31 pm

Postitus Postitas Margo »

Kas on kellelgi kogemusi selle laskemoonaga jahilt. Ehk siis kuulide avamine. Huvi pakub 222 Rem ja 308 Win. poolmantlid. Hind on kõvasti odavam ja kokkuhoid on üsna mõistlik aga kas põdra ikka maha võtab?
Küsi minult soodsamalt rehve!
www.rehviparadiis.eu
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

222REM kasutan sellest saati kui müüki tulid. SP jaFMJ MRD erinevus ca 6m.Kuulide kaal ka sama. Moona vahetades optikat pole vaja reguleerida.Muide, suurulukit lasen 6,5x55-ga,võtab maha küll,ole aga mees ja lase õigesse kohta!
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

22LR kirjutas:222REM kasutan sellest saati kui müüki tulid. SP jaFMJ MRD erinevus ca 6m.

Mõtled vast ikka millimeetrit ja lasid 100m pealt?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

The most recommended distance =MRD. S&B(momendil näpuvahel) 222REM:FMJ 3,24gr-185meetrit;SP 3,24gr-179meetrit.Sa ,Kakuke, oled nii proff küll,et edasi seletada pole mõtet.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Prvi partizan ,Serblane.

Postitus Postitas VR »

Halleluuja!?!!?!

Mis jamps siin käib:

Hind on kõvasti odavam ja kokkuhoid on üsna mõistlik aga kas põdra ikka maha võtab?


On teada, et põdra "võtab maha" ka 22LR (mõtlen spordika padrunit, mitte foorumi kasutajat :D ). Egas' nüüd püssi peale kogu raha ei kulunud, et tuleb odavat padrunit otsida?

Ma juba olen seda kirjutanud ka, et:
kokku hoidke ikka AINULT tiirupaugu pealt!
Jahil on teil viisteist enammaksvat asja kasutusel kui padrun (kallis on see mis-kes peale jahti kodus ootab)

Tervitades,
Villem Reinaas

PS! Margo, tule oma MZ'tti Raplasse näitama ja lepime vaheraha kokku! Nii see püssivahetamine meil käibki! Võõrandamis- ja soetusluba ka loomulikult kaasa!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ei ole ma proff midagi, loll kui lauajalg. ;)
Ma siiani ikka tiirus 100m distantsilt liivakotilt vaadanud, et kuidas erinevate kuulide jooks on. Pole julgenud paberit sedavõrd uskuda.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Margo
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 16, 2007 8:31 pm

Re: Prvi partizan ,Serblane.

Postitus Postitas Margo »

VR kirjutas:Halleluuja!?!!?!

Mis jamps siin käib:

Hind on kõvasti odavam ja kokkuhoid on üsna mõistlik aga kas põdra ikka maha võtab?


On teada, et põdra "võtab maha" ka 22LR (mõtlen spordika padrunit, mitte foorumi kasutajat :D ). Egas' nüüd püssi peale kogu raha ei kulunud, et tuleb odavat padrunit otsida?

Ma juba olen seda kirjutanud ka, et:
kokku hoidke ikka AINULT tiirupaugu pealt!
Jahil on teil viisteist enammaksvat asja kasutusel kui padrun (kallis on see mis-kes peale jahti kodus ootab)

Tervitades,
Villem Reinaas

PS! Margo, tule oma MZ'tti Raplasse näitama ja lepime vaheraha kokku! Nii see püssivahetamine meil käibki! Võõrandamis- ja soetusluba ka loomulikult kaasa!


Kasutan tiirus ja jahil sama laskemoona, sellepärast huvitabki odavam laskemoon. 222 le peaks see tsehhi oma olema paras rebaste laskmiseks. Kuna mul 222 on IZ 18 heast Vene ajast, siis parem variant oleks vist hoopiski vene padrunid? Siiani aga Sako omadega üsna rahul, mõni päev tagasi võtsin rebase 140 sammu pealt.

Hinnavahe on niivõrd suur, et tasub juba Tallinnast Raplas järgi käiia ja kui aasta lõikes vahe arvutada siis... 222 el läheb keskmiselt 3-4 karpi kuus...

Olen mõelnud ise laadimise peale, kuna vaba aega jagub aga poest valmis toodang osta on lihtsam :idea:
Küsi minult soodsamalt rehve!
www.rehviparadiis.eu
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

IZ 18 kaliibris 222 REM, ''HEAST VENE AJAST''??? Ma mäletan, et need hakkasid tulema ca 10- 12 aastat tagasi. Ajaarvamine tiba segi? Esimesed käisid minu käest läbi, kui neid müüsin.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Margo jutt on samast puust, et vene autod peaksid tankima vaid Lukoili tanklast. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Margo
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 16, 2007 8:31 pm

Postitus Postitas Margo »

Aja arvamisega läksin kahjuks jah alt, kuid tuttav kasutab vene vinti ja rääkis, et täpsemini pidi jooksma seal vene kuul.

Ei ole ise konkreetselt näinud seega ei tea selle õigsuses ja seepärast selle välja tõingi.
Küsi minult soodsamalt rehve!
www.rehviparadiis.eu
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Oled ehk kuulnud ka seda, et venelastel on erinev arusaam kal 7,62 kuuli läbimõõdust?
222 Rem siia ei puutu.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Margo
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 16, 2007 8:31 pm

Postitus Postitas Margo »

Midagi sellel teemal jah aga kas on siis tegelt ka vahet peale hinna?
Küsi minult soodsamalt rehve!
www.rehviparadiis.eu
Vasta