Prvi partizan ,Serblane.

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Prvi partizan ,Serblane.

Postitus Postitas 22LR »

Eesti turule on toodud uus(?)laskemoon.Nägin seda täna Waldu poes Raplas.Ostsin karbi 222Rem FMJ BT 3,56g(55gr),hind 9EEK-i tk ja võrdluseks Norma 3,2g ,hinnaga 12,5EEk tk. Uudishimu oli nii suur,et jõudsin juba esimese võrdluskatse äragi teha,relvaks CZ-527-Lux-Varmint.Kuigi lasketingimused kehvad,kaldus ESIALGNE arvamus serblase kasuks.Kahjuks puuduvad igasugused andmed ,ballistika ja n.e.Siit palve ,kes omavad antud moona kohta rohkem infi,andke märku.P.s.Pakendi kaubanduslikult välimuselt jääb Normast muidugi kaugele.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Huvitav, vist sama sõjatehaste kõrvaltoodang nagu tsehhil ja venelastelgi. Milliseid kaliibreid pakuti?
Kas oled proovinud seda moona magnetiga?
Ja millist tongi kasutab, vast kõrvetab rauda nigu venelane?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Olin kohal kui kaupa kastist välja võeti,kal.308 Win oli küll nähtaval,muude kal kohta saate infi Waldolt,tel.nr.Eesti Jahimehes.Kõik muu on mulle ka tume maa.Äkki õnnestub kellelgi tehase internetiaadress välja "nuhkida".?Esimene mulje 222Rem-ga oli:võrreldes Normaga suurem algkiirus ja lamedam lennutrajektoor ,tabamused mitte halvemad.Viimast tahan kindlasti ka tiirus proovida.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Magneti suhtes ka ükskõikne !
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Kuulid sealt tehasest

Postitus Postitas Arles »

Sain prooviks neid .224 kuule FMJ. Pidada olema just selle tehase toode. Tore, kui hulgi tellida oleksid teised ka odavad. Test lõppes kurva tõdemusega:
Kuulide pikkus kõikus 1%
Kuulide kaal kõikus 19 tk 1% ja ühel 3%.

Laadisin 222-le 5 portsu:
1,25 g (rohtu) - ca 30 cm
1,22 g - ca 40 cm
1,21 g - osad kadunud
1,18 g - 1 lehes
1,17 g - 1 kadunud

Laskmise vahepeal, kui kuuliauke enam ei leidnud, tegin kontroll-laske - püss peal. Võrdluseks veel sako 3,6 SP tehasepauk oli alla 2 cm välisservast ja Laupua 3,3 g HP (ise laetud, 18,1 gr rohtu) oli veidi üle 2 cm välisservast. Teen homme pilti ka - kes tahab saab maililt küsida.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

lugesin kuskilt venelaste netist umbes sellist juttu, et mingi osa S&B toodangust on tegelt nende serblaste oma, aga et maha õnnestuks müüa, siis on tšehhidega diil kaubamärgi kasutamiseks.... :wink:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
orukas
Postitusi: 14
Liitunud: N Dets 28, 2006 9:12 pm

Postitus Postitas orukas »

olen kuulnud,et Rapla poest ostetakse seda moona karpide viisi.Kas on tõesti nii hea moon?Ise arvan,et seda võetakse lihtsalt ümberlaadimiseks,kuna hea odav pauk.Äkki on keegi veel märki lasknud,eriti huvitab 3006-ga.
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Prvi partizan ,Serblane.

Postitus Postitas VR »

Sain prooviks neid .224 kuule FMJ. Pidada olema just selle tehase toode.


Ei saa vaikides lugeda, kui laus jura postitatakse.

Minu andmetel ei ole peale meie keegi ametlikult Eestisse Partizan'i moona toonud. Loomulikult ei oska arvata lahtiste kuulide toomise kohta, kuid nurgatagune jutt päritolust ei ole küll veenev, pigem karp.

..et maha õnnestuks müüa, siis on tšehhidega diil kaubamärgi kasutamiseks..


Noh, jah - miskit oska kosta. Pigem mulle tunduvad kestad Lapua omadega sarnasemad.

Asjalikku tahaks lisada niipalju, et ostetakse ikka karpide viisi - me ei tahagi kolmekaupa müüa :lol:
Pea kõik kohalolevad kaliibrid on meeste poolt järgi proovitud, eriti sillas on .30-06 omanikud - räägivad 3-cm tabamisalast. Mis aga peamine - hind. Ma olen juba julgenud ühele mehele lubada, et kui tema püssist muu tehase kuul jookseb, siis peab Serblane ka jooksma (..järgneb mehine naer lugejate hulgas :oops: ), elame-näeme. Senine on andnud tõsiselt positiivset tagasisidet.

Pean siinjuures lisama, et minu arvates pole vahet kas padrun maksab 12.- krooni või 42.- Kui igale paugule järgneb jahisaak, siis on kasu ju küllaga (elamus, kõhutäis, natuke lihunikutööd jne). Iselugu on muidugi tiirus laskmisega. Samas on mõnigi 8.- või 10.- kroonise täismantli hinda kuuldes teatanud, et enam ei tasu (v. viitsi) laadida.

Tervitades,
Villem Reinaas
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Rõõm kogeda, et müüjad ka hakkavad vaikselt foorumis sõna võtma.
Ma kohe kasutaks juhust ja uuriks, et mis VR juures maksab 224 kuul, mitte padrun? Mind küll ei tõmba ostma 2x kallim padrun, kui ise laadides saavutan? Saaks Arlese juttu kas kinnitada või ümber tõugata. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

kommentaar

Postitus Postitas Arles »

Et siis muudele lugejatele ka teadmiseks.
Kuule toodi mulle soomest ja kilekotis - 20 tk - kaasas väide, et just selle tehase omad - olin oma väljenduses piisavalt täpne ja VR ei pahandanud minu peale :)
Küll aga sai kokku lepitud, et võtan VR juurest karbi 222 moona ja teen samaväärse testi tehasemoonaga. Pärast teeme tulemused kenasti kõigile teatavaks.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

Privi Partisan

Postitus Postitas Kallekke »

Ise ka täheldanud et Privi toodang tõusuteel, sama võib öelda S&B.-ti toodangu kohta.
sai ka privi kestasid Prantsusmaalt hangitud-kraed ilusti term. töödeldud ja kesta pikkus ilusti paigas, mida ei saa öelda meil müüdavate padrunite kestade kohta,Näit:Norma-alamõõduline:S&B-ülemõõduline,JNE.
Arles võiks oma järgmises 222-e. testis anda teada püssitoru pikkusest, keerme tõusust(eeldatavasti 14-1-le),distantsist ja algkiiruste erinevusest+temperatuur,-kui võimalik-huvitav teada.

Magnet kaasa ja padrunite järgi poodi!!
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
peeter

PP

Postitus Postitas peeter »

Privi Partizan on kestade poolest hetkel ûsna positiivse arvamuse loonud .
Kuulidest esialgu katsetanud vaid 6.5 , 308 ja 8 mm poolmantleid , millega ka ûldiselt vôib rahule jââda . Plaanis oma vana kestavaru kôik vâlja vahetada nende toodangu vastu . Sellega seoses sooviks erinevaid kaliibreid kesti kokku kuskil 4000-5000 tk. soetada , et jaguks kohe pikemaks ajaks . Ega kellegil juhtumisi Serbia vôi Prantsusmaale asja pole ? Ega kellegil pole kogemusi jagada Wolfammo toodangu kohta , nendel ka alates 2006 aastast uuendused " WOLF GOLD ". seeria , mida laetakse boxer tongidega klassikalistesse kestadesse . http://www.wolfammo.com/Wolf_Ammo_Catalog2006.pdf
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Prvi partizan ,Serblane.

Postitus Postitas VR »

Tere,

Käisin täna tiirus ja tegin 50 meetri pealt .222Rem SP (poolmantel) 3,24 grammi Partizan'i moonaga 4 lasku, ükski ära ei kadunud.
Kõige alumist pean enda süüks. Püssiks Sako S491, optikaks nimetu 4x40.

Pilt

Tervitustega,
Villem Reinaas
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Sai ka proovida seda partisani ja selgus et sinder tahmab päris korralikult rauda. kui võrrelda norma või sakoga siis tuli puhastamisele kulutada rohkem aega.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Vasta