Alaska/otsisin millega nad Kodiaki karu lasevad

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

tõlget

Postitus Postitas Arles »

palun viimasele jutule tõlget.

tagasihoidlikult

Arles
Kasutaja avatar
rõba
Postitusi: 51
Liitunud: R Aug 05, 2005 12:15 am

Postitus Postitas rõba »

a etogo i bez pol-litra ne poimjoš!
(kak tšuktšia pišet...)
:oops:
iga kord ei näkka!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

bighornet kirjutas:
Kaupo Kindsigo kirjutas:Jah Barnes TSX oleks olnud suure looma ja raske selgrootabamuse puhul parim valik aga ütleme nii, et psühholoogilises mõttes mõni jahimees eelistab kindlat, äraproovitud "tinaotsaga" poolmantelkuuli!


Aga vaat Kaupo, Sulle nördimust valmistamata , sedasama ju Anti tagareast ütleski, viimasel laadimispäeval :!:

Kuigi oli mul endalgi kellegi toodud ja iselaetud 7 gr HP..-ga näiteks sokku uuristadamist uurida! OMA tehtud , kaunilt tehtu, kaunikene.

IGATAHES, kui ma juba poolele teele Sind laskmisel olen, lähen ma 6,5 gr -sele kindlalt tagasi.
Liha kah ilus ja tervislik.

Ja selle Barnes TSX- ga oli tõesti lahe kuldil pead kehast poolpöördega eraldada :lol:
Kuramuse hea järel teha ,kui teised miskit head ette ütlevad. Ette öeldi näteks nii (Tsiteerin Foxi: ...lõpeta loomkatsed ja laskeharjutsed metsas).
Psüholoogilises mõttes sai ööösel koerad peale panna ja hommikul laikaga otsitud. VEREPIISA ÕHKUGI, ühegi kõrre peal!!!
Möödunud aastal olid kõrre otsad vähemalt udupeent lihapastatki täis!!, mida öösel ei märganud.
Üks asi on augufreesimine ja 20-30m verestutamine aga teine asi, kui tinaplönn närvikanalid või selgroo purustab!
Kudas siis me enne nälga ei jäänud, kui seda nüüdset supermoona polnud.
Mälu, mehed. Ja ongi kõik.

Aga Antti kommentaar laadimisõppepäevalt oleks tõlgituna - poiss, kas sa zoloogiatunnis plikasid vahtisid või :lol:
Mul valusaid vitsu eelnevaist aastaist, millest õppida!
Kaua siis kähre ja karusid võib nuumata? Hankigu omale ise talvevaru.

(ja kuna kuulivalik on tõesti üüratu, ma tinaplönne )EI KASUTA

Ilusat õhtujätku! BH.



Ma vist saan aru küll, et Levandi ja Lapua ja puha. Aga: Lapua ei tooda ühtegi rahvusvaheliselt tunnustatud ja kasutusel olevat Premium klassi poolmantelkuuli! (Scenar ja sport on eraldi rida) Ja Levandi ei kasuta ega katseta ka teiste tootjate kuule, kuskohast tal siis objektiivne info peaks kuulide kohta olema? Kuulujuttudest?

Nosler BST oli esimene Premium klassi kuul mille Eestisse tõin ja laadisin ja katsetasin. Andres Lillemäe käes, kellele laadisin Nosler BST-ga 20 padrunit on mitteametlik Eesti rekord: 19 tabatud ulukit!
Siiani kasutan sokule ja põrsale-kesikule väga mõnus kuul!

Järgmine oli Partition , väga hea kuul põdrale -karule, siis tulid juba Hornady Interlock (mis tegelikult ei ole Premium klassi kuul aga väga hea "võtmisega"), ja siis Nosler Accubond ja Hornady Interbond, ja Hornady SST (hullema plahvatusefektiga kuul mida olen näinud) ning lõpuks Barnes X, (XLC, mis ei sobi kuna kate mureneb) ja TSX, imehea kuul!
Just nende kolme, Accubond, Interbond ja TSX kohta on mul meestelt väga hea tagasiside olemas ja kenade hirvede, sigade ja põtrade pildid! Rusikareegel mida ütlen on see, et normaalse rindkeretabamuse korral pole ükski loom liikunud üle 25-30 m! Premium klassi kuulid õigustavad oma hinda igal juhul!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kuule Kaupo ,mul pole midagi ei sinu ega sinu kuuli katsetamise/kogemuste lugemise vastu mitte kõigevähematta .Loen alati huviga su jutu läbi.Mine tea millal endale ,v sõbrale mingi kogemus võib kasuks tulla! Võta heaks ,v pane pahaks ,aga mind hämmastab ,kuidas sinusugune mees oskab alatihti nii mõtetuid näiteid tuua (kõik need selgroo ,pea ja kaela paugud) .Võta või seda viimast arutelu-kuuliga karule selgroogu! No anna andeks ,aga ma ei usu elusees ,et mees sinna tahtis tabada (järelikult oli see suur koba,ilmselt suurest hasardist)ja mis vahet seal on millise kuuliga selline koba juhtub,mõju on ikka ühesugune! Seega ei anna sellised näited meile lugejaile küll mingit infi! Keegi ei võtnud midagi kobiseda ,kui hiljuti üks teine laskur kirjeldas ühe teise kuuliga hirve tabamise lugu,aga näited olid ka midagi muud!
Ps. Ei postitanud selleks,et sinuga siin kembelda,ega oota ka mingit vastust,lihtsalt selgitasin miks üldse antud teemas sõna võtsin!
Paremat kõigile!
Viimati muutis Ahto Kattai, T Okt 02, 2007 3:17 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Võta heaks ,v pane pahaks ,aga mind hämmastab ,kuidas sinusugune mees oskab alatihti nii mõtetuid näiteid tuua (kõik need selgroo ,pea ja kaela paugud) .Võta või seda viimast arutelu-kuuliga karule selgroogu! No anna andeks ,aga ma ei usu elusees ,et mees sinna tahtis tabada (järelikult oli see suur koba,ilmselt suurest hasardist)ja mis vahet seal on millise kuuliga selline koba juhtub,mõju on ikka ühesugune




Halloo, Kult! See mees on minu sõber ja mõnes mõttes ka õpilane ja ta tahtiski esimese kuuliga selgroogu tabada! (3 Norma Vulkanit läksid ka käpa taha 10 cm ringi ja olid väga hästi lastud...) Mulle meeldivad hästi viimistletud lasud! See, et tal pingeseisundis (karu läks akna avamise hääle peale esialgu minema aga tuli siis tagasi) nii hästi välja kukkus, räägib küpsest ja heade närvidega ja korraliku laskeoskusega jahimehest.
Ma ei räägi pea,- ega kaelapaukudest, need mulle ei meeldi.
Aga kui sinu jaoks pole vahet mis kuuliga see kõik juhtub, miks sa sellest siis kirjutad? Mis selle mõte on?
Laias laastus jaotuvad jahimehed kaheks. Ühed kes tahavad kasutada parimat laskemoona ja teised odavaimat. Mõlemal on oma point sees. Sina kirjuta mis laskemoona sina kasutad ja mis häid omadusi oled selles moonas leidnud, teistel ka huvitav...See "anna andeks" ja "pole vahet" ei ole konstruktiivne lähenemisviis...
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Kulla Kult!
Meie seas on inimesi, kes tulistavad mängleva kergusega üsnagi pikkadel distansidel just sinna kohta kuhu soovivad. Tsirkuses on noaloopijad kes viskavad nuga väga täpselt kuid ''koduses majapidamises'' ise järgi tehes võivad olla tagajärjed fataalsed. Inimene on nii õppimisvõimeline, et vastavate eelduste omamisel saab ära õppida mis iganes. On neurokirurgid, kes opereerivad eriti väikeseid juppe omavahel kokku, on inimesi, kes ei saa labidaga maakeralegi pihta. Kes kuidas. Samuti võib kujuneda harjutamise tagajärjel, kui sinna veel lisada teadmised sellest, mis toimub alates mõttest ''tulistan'' kuni tabamiseni, elukutse ja relv muutub tavaliseks tööriistaks, vt. kasvõi mõnda Flanigani Patrick- u videot, tema ongi elukutseline. Saab, päris kindlasti saab viia oskused sellisele tasandile, kus mõtled ''sinna'' ja suunad kuuli sinnapoole teele, just nimelt SUUNAD, mitte ei mõtle ''nüüd ma siis vajutan'' vms. Inimese käes on vahend, sellele lisada kiire rehkendus distantsi, tingimuste jms. kohta ja vot lähebki see kuul sinna kuhu soovitud. Sellisteks oskusteks tuleb aga palju lugeda, uurida praktikutelt, palju arvutada, omandada oskus see arvutus oma kolbas välgukiirusel teha ja tulistada tuhandeid ja tuhandeid laske. Nagu autoga võib sõita läbi linna, samas ''paralleelpordis'' muid mõtteid mõeldes, (hiljem suutmata meenutada, kuidas siiski sõideti, sest juhtis see osa ajust mis tegeles juhtimisega, ülejäänud osa mõtles teisi mõtteid) saab ka relva käsitseda automaatselt ja seejuures täpselt.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ei ole nende odavatega siiani hätta jäänud,kes ikka PIHTA on saanud,see on ka maha jäänud,kuigi pean tunnistama,et ei ole nii prohvide koolitusel käinud ja jahil on ka kehvemaid lakse juhtunud ! Mida pärast koeraga otsitud ja mis seal salata mõnda pole leidnudki! Algul pidasin ikka arvet ,kui palju ja mida olen lasknud ,aga viimased kümmekond aastat on asi sassi läinud :D ,põtrade hingesi vast ikka sinna saja kanti peaks tulema :oops: jne.
Kõigele vaatamatta arvan ,et jään oma liistu juurde ka edaspidi ,olgu ta siis nelja-viie kroonune 9,7 SHH, MEGA v börsis pakutud viie kroonune Hornady.Las need 15-20.......kroonused isetapjad jäävad mängleva kergusega laskvatele supprküttidele,kes tahtlikult videvikus karu selgroogu tabavad :wink: ! Igal mehel omal pea otsas ja tehku valik mis temale sobilik!




indian kirjutas:Kulla Kult!
Meie seas on inimesi, kes tulistavad mängleva kergusega üsnagi pikkadel distansidel just sinna kohta kuhu soovivad. Tsirk .....................
:A :A :A :V
Viimati muutis Ahto Kattai, T Okt 02, 2007 4:23 pm, muudetud 2 korda kokku.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

Naha ja karvade alt karu selgroogu määratleda ning arvestades sellega,et paari cm eksimuse korral tuleb seda 290kg vihast looma jälitada,siis pehmelt öelda on selline lask mööda lastud,pealgi kolm matsu veel käpa taha.....milleks need,ok ühest saan aru,aga ülejäänud..see nigu näitab pigem laskja ebakindlust ja lisaks purustab karu segroo mistahes 9gr tinatükk,aga palju õnne karu puhul.
243win
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Pean Kaupo kommentaaridest ja arvamustest nõuannetest väga lugu. Olen neid ise ka temalt küsinud ja pettuma ei ole pidanud. See on pärast praktikas järgitegemisel (või vähemalt oma võimete piires üritamisel)kohe tunda, et soovitused on tulnud suurest praktilisest kogemusest ja sügavatest teoreetilistest teadmistest.
Seda enam kummastab mindki näide selgroopaugust. Väidan, et ka täismantliga keset selgroogu läbi lastes on loom liikumisvõimetu st. tagumisi jalgu enam alla ei saa. Samas surmast on asi kaugel. Endal juhtus selline lugu kesikuga ja 30-06-st lastud Vulkaniga. Suremisest oli asi kaugel ja saabas lasti lõugade vahelt lahti pärast korrektset noaga veretustamist. Karu puhul vist jääb viimane ära tõsi... :)
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Re: tõlget

Postitus Postitas bighornet »

Arles kirjutas:palun viimasele jutule tõlget.

tagasihoidlikult

Arles

kirjutatud oli:
IGATAHES, kui ma juba poolele teele Sind laskmisel olen, lähen ma 6,5 gr -sele kindlalt tagasi.

No öelda tahtsin, et kuna ma juba poolel teel Kaupo laskmisoskusel olen..., siis lähen uuesti väheldasemate ulukite laskmisel ehk 6,5 gr peale tagasi, lihtsalt lihakvaliteedi pärast. (sa sindrinahk, loe teksti ja imesta :oops: ) No oli näpuapsakas :lol: .

Eile oli ajaga päevalõpul nappus käes. Nüüd tõmban alustatu kiirelt koomale. Muuseas, egas kogu infot saa ainult privas vahetada. Kaupo tabas õigesti jutu mõtte.

Ja egas selle kuulijunni pärast ma kellelegi paha taht öelda, ärge tülli minge :lol:
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Nagu Joosep juba ütles, siis pean minagi Kaupo arvamustest lugu ja paljuski tänu temaga diskuteerimisele sai ka 7mm rem mag soetatud.
Minul tekkis küsimus aga sellest, et kui karu laskmiseks valiti Partition, siis miks käpa taha laskmiseks valiti 3x vulkan? mitte see sama Partition. Kui Partition on Vulkanist ja muudest kuulidest parem, siis miks ei tehtud sellega 1 lask selgroogu + 1 lask käpataha?
Viimati muutis rajaleidja, T Okt 02, 2007 8:23 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Tooks siia ühe näite. Tuttav jahimees, eluaegne jahimees, kellele mõttes alt ülesse vaatan, vahetas oma truult teeninud 308win relva uue vastu välja ja uuel relval sai siis kaliibriks 30-06 olema. Kui sai küsitud, et kuda relv on, vastati, et ega ikka ei liigu küll enam kuhugi.
Jutu mõte siis, et tehke mis tahate 308 jääb halva kuulivaliku juures lahjaks ja tippkuulid teevad oma töö tõhusamalt. Üks point on asjal veel sees, koos laskeosavuse paranemisega tunneb kütt, et on võimeline looma ära kutsuma ka natuke pikema distantsi pealt, kui 100m ja siin tulevadki kuulide omadused välja. Mees laseb hästi ja tabab õigesse kohta, aga kuul ei tee oma tööd effektiivselt ära, siis peabki lihtalt hakkama kasutama premium klassi kuule, et mitte päev otsa haavatud ulukit taga ajada.
mudaahv
Postitusi: 65
Liitunud: E Okt 24, 2005 7:19 pm

Postitus Postitas mudaahv »

Mulle isiklikult tegi kõige rohkem nalja see Nosler BST ja Andres Lillemäe jutt. Lillemäe ju kõigile tuntud jutumees, a see selleks. Uudis oli ,et on olemas mitteametlik eesti rekord ja kas on siis ka ametlik eesti rekord? 20 padrunit laeti ja 19 ulukit kukkus, küsimus on, kuhu kadus üks padrun? Kas see lasti mööda, kadus taskupõhja augu kaugu, viis harakas selle otse salvest või lasti sellega püss peale selle moona jaoks?
Ilmselt püssi peale laskmiseks seda imekuuli ei kasutatud, niisiis loo moraal. Kui oled piisavalt kõva mees(jutu), siis püstitad mängeldes eesti rekordeid ka siis kui sul pole õrna aimugi kuhu su püss neid imeubasid pritsib.
Muidugi see eesti rekord on VÄGA mitteametlik, sest 19/20=0,95 looma paugu kohta. Kindlasti on eestis sadu kes tabanud 1 pauguga 2 või enam ulukit, seega on nad 2 või enam korda paremad laskurid kui minu loo peakangelane. Kas hakkame nüüd kõik Eesti rekordit püüdma, et panin paugu karja pihta ümberringi kõik jäi vakka.
ahvina sündinud-ise rahul
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Sama küsimus mis rajaleidjal tekkis ka mul, et huvitav kas Kaupol oli nii kiire selle laadimisega, et üle ühe paugu ei jõudnud sõbrale laadida või milles asi oli? :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Eks ma laadisin talle ikka rohkem padruneid aga "sindrinahk" lasi suvega viljast 5-6 siga ja veel soku ja rebase ja kähriku ja nii need padrunid kulusid ja kulusid, lõpuks oli 2 alles, ühe pani sisse.

Lillemäe näide on muidugi huumoriga pooleks aga tõsi mis tõsi. Las ta ise räägib tal õnnestus ikka imelaske teha ja tõesti 19 ulukit tabada 20 padruniga...

Ega võimsa kaliibri pärast pea siis kartma ja 6,5X55 peale tagasi minema. Kui kardad, et lõhub liialt (filosoofiline-vastandlik lähenemisviis, soovime, et uluki surm saabuks kiiresti aga surma põhjustava haavakanali laius ja sügavus oleksid minimaalsed? Mida me siis soovime? Olematu haava ja väikse vigastusega kiiret surma? Pole võimalik!) vali kuule ja kiirust. Näiteks lasin 7 mm Rem Mag Nosler BST-ga metskitse talle. Ajasin 140GR=9,1g kuuli kiiruse nii suureks kui võimalik ja tulistades käpa taha olid kahjustused minimaalsed, kuul ei jõudnud lihtsalt avaneda! Samas kuldile kilpi selle kuuliga põrutada ei tohi, verevalum on ilmselt ämbrisuurune...Kulti tulistasin Hornady Interbondi`ga ja see avanes kah üpris jõuliselt juba sisenemisavas ja jättis korraliku verevalumi...Kuldile oleks Barnes TSX parim, "nõelaks" kilbist läbi ja ajaks siis oma surmavad "õied" laiali...Verevalum sisenemisavas pea olematu!
Vasta