Poolautomaadi kuuli kaal 308win?

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

üllar003 kirjutas:kus siis poolautomaadiga peaks harjutamas käima, kui see tiirus mõnele nii p...se torgib :?: :evil:


Ikka tiirus, ikka tiirus. Küsimus, mis torgib, on see, kui laskejoonel mitu meest kõrvuti ja paratamatult siis poolautomaadist lendavad kestad laskjast paremal seisvat/lamavat laskurit häirivad. Üksinda laskejoonel harjutades probleemi ei tekigi.

Jõudu,

BM
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

mõtlesin, kas öelda või mitte, aga siiski:
on ju elementaarne, et iselaetud padrunid poolautomaadis nõksa suuremat rohukogust peavad omama, olgu see või viis prossa ettenähtust. Lihtsalt garantii mõttes.
Poolautomaati ei peaks soetama endale vend kes pauku või lööki õlale- põsele kardab
Olen siin ennegi kirjutanud et kasutan just poolautomaate, nii sileda kui vindi
variandis. Minu jaoks on mingil määral pseudoprobleem see kui minnakse tiiru püssiga mida ka jahil kasutatakse ja lastakse n.ö. nõrga laenguga, samas jahil oleks ju relvas ja moonas kindel vaja olla? Ise olen alati kasutanud tehase moona ja ei ole pidanud pettuma ei tiirus katseid lastes ega ka metsas. See lihtsalt minu arvamus asjast. 308 ei tea muidugi midagi, kasutan 30-06 ja 12 kal.-t
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Selgituseks Sergole - kergeid laenguid kergele kuulile tiirus laskmiseks laen näiteks mina mitte paugukartusest, vaid selleks, et saada kätte sama tabamispunkt nn. lahingupauguga. Et mitte asjatult kruttida optikat. Teiseks, et laskeharjutus tuleks odavam. Seal on asja iva. Et see poolauomaadile ümberlaadimiseks väheks osutus, ei osanud nagu kartagi. Ja pigem on põhiviga selles, et laetud sai liig kiire rohuga poolautomaadi jaoks. Ise laen kiire rohuga sellepärast, et aeglasemad ei põlenud 6,5g kuuli all rauas ära.
Teine vildakas seisukoht on sul see, et paugukartuses ei peaks soetama poolautomaati. Otse vastupidi - olen huvi pärast proovinud igasugust sorti poolautomaatidest lasta ja minu äratundmise järgi lukk uut padrunit rauda lükates just pehmendab tagasilööki. Näit. Valmet"i poolautomaat, millel raske, massiivne lukk, kippus isegi õlast ära jooksma. Nii,et mõnel relval rohkem, mõnel vähem, sõltuvalt luku kaalust. Minu jaoks aga selgelt tuntavalt.
Vasta