9,7g Lapua Mega vs 9,7g Barnes Triple Shock

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

kult kirjutas:...Olgu see kuul siis 9,7mega v mis iganes tagasi ta nüüd küll ei põrka :D...

Põrkab :cry: ja veel kuidas. Kuuliks oli 14.2g Lapua Mega ja püssiks 7.62x53R. Oli suur-suur kult ja laskemaa mingi 8-10m. Kult tuli kraavist otse vastu ja kuul tabas sea kihvatippe :( ja jooksis kõrvade vahele ilusa sügava ja verise triibuga. Sea seljataga oli 10meetrit õhku. Siga karjus hullumööda ja korraks kukkus isegi kraavi tagasi. Kõrvalt staazikas jahimees (oma isa) ütles, et ilusti oli kuulda kuidas kuul lendas (matsatas) kõrvale. Asjaolusid: kuidas nüüd täpselt siga pead hoidis, millise nurga alt kuul teda tabas ja kas enne veel midagi tabas (näit külmunud maapinda)...Igatahes kuul oli hoopistükki 180 kraadi seast 5meetrit vasakul (risti) puutüves. Kuul ja rikutud trofee on siiani alles. Tegelikult olen näinud kõrvalt veel ühte sarnast põdralaskmist. Eest otse mingi 25meetrit vastu pead. .308win ja kuuliks RWS 9.72g T-mantel. Mis muideks väga s... kuul ka 11g versioonis. Põder kukkus korraks põlvili, ajas end seejärel püsti ja raputas mitmel korral pead... ja läks. Ei verd ega midagi. Sarvi peas ei olnud niiet välistatud sarvede tabamine ja suur küsimärk tänaseni. Peale lasku, no oli kuulda rikošeti heli. Ma ise kah ei uskunud, et selline asi võib paljukiidetud kuulidega teinekord juhtuda aga järgmisel päeval peale sealaskmist tegin proovilaskmise 5-10sm tüvedega (külmunud) kaasikus... Tulemus, metsa(sisse) vindiga ega ei tüki. Olgu kuuliks mis siis iganes. Võibolla sellisteks juhtudeks ongi sakslastel .45 Blaser :wink:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Räägime ikka pihta laskmisest ,mitte ripsamisest :!: Kõveral pinnal lendavad kuulid ikka rikošetti.Olen isegi üht juhtmit põdraga siin valgustanud! Siin oli aga selline arvamus ,et poolmantel kuul läheb vastu konti lihtsalt laiaks ja ei läbista pealuud :D Tahaksin sellist põdra pealuud näha kuhu on otse pihta lastud (olenemata täiskaliibrilise kaliibrist) ja pole pealuud läbistanud :!:
Kivi kotti!
gloss
Postitusi: 110
Liitunud: E Dets 06, 2004 8:34 pm

Postitus Postitas gloss »

Selle põdra võis võtta põlvili ka läbi kõrva lastud kuul.
Mees teadis rääkida et sõjas lasti kellegil tuttaval läbi kõrva lesta ja oli ka silme eest pimedaks löönud hetkeks.
Aga muidugi kui libamisi lasta siis ju näiteks veestki põrkab kuul ära, see ju palju pehmem kui luu. Eks kuul ikka otsib kergemat teed
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

tere
TO indian Mul jah 300 magnum

jõudu
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

kult kirjutas:Räägime ikka pihta laskmisest ,mitte ripsamisest :!: Kõveral pinnal lendavad kuulid ikka rikošetti.Olen isegi üht juhtmit põdraga siin valgustanud! Siin oli aga selline arvamus ,et poolmantel kuul läheb vastu konti lihtsalt laiaks ja ei läbista pealuud :D Tahaksin sellist põdra pealuud näha kuhu on otse pihta lastud (olenemata täiskaliibrilise kaliibrist) ja pole pealuud läbistanud :!:
Kivi kotti!


Täiskaliibriliste, seaduslike jahirelvadega ja laskemoonaga
http://www.lapua.com/special%20purposes ... istics.htm mehed sealpool lahte on teine teema, kuid kuulivahetust pidasin ykskord põdrakorjusest (otse laubalt) SP kuulile ainsaks võimalikuks seletuseks. Tänaseks konkreetne laskja tuvastatud, trofee tagastatud, viinad joodud ja ise targem. Üllatas, et hülsimõõdult sama padrun sobib teinekord mõõdult laiema vintrauaga püssi, teeb ka pauku ja jookseb edukalt looma suunas.
Kirjutasin pika-pika jutu Sulle vastuseks, et kuidas ...laadida. Aga anda inspiratsiooni mõnele pahalasele kes veel ei tea ja kes salaküti kalduvustega. Iga iselaetud padrun (ka alalaetud) on püssis padrun ja ei lõhu veel tingimata rauda. Seadus välistab suuruluki küttimisel vaid FMJ kuuli ja kohustuslik on 6.5mm ja 9g kaal. Kohustuslikust energiast siinpool lahte ei kirjuta keegi sõnakestki. Minu mõistus/ kogemus ütleb, et looma tapab kuulipoolne energia enamvähem õiges kohas. Saad kuuli loomas pidama on ta teatud hetke maas. Koduski põrutan seale esiti kirvesilmaga mis teda ei tapa ja ülejäänu töö teeb puss. Kui mõni laseb vibuga usas põtra on siine seajaht ka nõnnaviisi igati seaduslik. Ei olegi ammu sokku vaid püssilasuga tapnud ja tõepoolest eesmärgiks mitte lasuheli summutamine, vaid puhas veristatud liha. .270 WSM, 7 mm Rem Mag ja .300 Win Mag sokujahis, mingi otsa endal pikendamise katse või?
Tookord kraavikaldal tekkis esiti mõte, mis tõenäoliselt ainuõige seletus juhtunule, et 14.2g Mega rikošettis hoopistükki jäätunud kraavi vastaskaldalt. Tabas ta siis siga enne või pärast seda kama2. Terve seapealuu on õnneks alles ja tookord ei olnud tegu vaid tühipalja riivamisega. Tore, et kuul jäi pidama puutüves 3-4 meetrit enne laskjat(mind). Ei olnud siis veel ühtegi mobiili väljaspool tallinna ja autodeni oma 5km. Millegipärast mulle meeldivad jahijuhatajad kes välistavad (poltluku)vindiga koeramehed ajus.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Oh, kuidas tahaks sellest jutust midagi aru saada! :roll:
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Njah, ma ka ei saanud mitte midagi aru.
Lihtsalt huvi pärast küsin üle, kas sa tahad öelda et sa laed või kasutad mingit eriti lahjat padrunit et sokk/kits "uimastada" ja siis läed noaga kallale ? Sain ma ikka õieti aru ? Ma loodan et mitte.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Eeru ,saa võiks vähe selgemalt väljendada tõesti! Kui ma nüüd õieti aru saan siis väidad ,et keegi laeb (näitlikult) kl 308 W karabini näiteks 223 kaliiber padruniga ja tulistab ja sarnaselt lastud kuuli leidsid põdra otsa eest :shock: :?: Kui sa tõesti seda püüad selgitada ,siis anna andeks ,sellisteks "geniaalsusteks" on võimelised üsna vähesed ja minu jutuga ei haaku selline jama kohe minumeelest üldse :P
Samuti ei taipa mil moel mõjutab relva luku (polt) süsteem ajusse lubamist v mitte lubamist. Et kas siis poltlukuga aju mees on ohtlik ja vibu - v automaat lukuga on ohutu :M
Selgita :?:
Kivi kotti!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

eeru kirjutas: .270 WSM, 7 mm Rem Mag ja .300 Win Mag sokujahis, mingi otsa endal pikendamise katse või?


Eeru, ****. kas sa unustasid ära, et mul ka 7mm rem mag.
Ma piisavalt pikk mees, et ei vaja pikendust. See noaga järelnoppimine mulle iseenesest ei meeldi ja seega kasutan enne kahurit kui rakulkat.
Saab ka ilma noaga veristamata verest puhta liha. Seda ka pea lasu puhul. Sokud, mis see aasta pea ja kaela lasuga on lastud, on kõik end verest puhtaks pumbanud.
Minu arvamus on, et enne kasutage gramm suuremat kaliibrit kui väiksemat. Sportpüssiga karukütte pole meile ka vaja
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

.270 WSM, 7 mm Rem Mag ja .300 Win Mag sokujahis, mingi otsa endal pikendamise katse või?

Eeru, ära aja kõike segamini! Olen lasknud väga paljudest erinevatest relvadest erinevate kaliibritega ja võin kinnitada, et iga padrun on konstrueeritud kasutamaks teda just konkreetsetes tingimustes. 270 WSM, 7 mm Rem Mag ja .300 Win Mag on konstrueeritud pikkade laskedistantside tarvis. Sokujahis avamaastikul, kus standardkaliibri omanikul ei tekki mõtetki näiteks 350 meetril jalutavat suurt sokku tabada on see väga hea laskuri+hea magnumkaliibrise relva+hea optika+"premium" klassi laskemoona+ mitte väga tuulise ilma puhul täiesti reaalselt tabatav uluk!
Näiteks A. Levandi ütleb: "On ebaeetiline kutsuda jahimehi üles tulistama kaugemalt kui 100 meetrit"! Mina ütlen: "Minu Nightforce optika risti NP-2DD vertikaaljoonestiku alumine täpp on 500 meetri kaugusele tulistamiseks"!

Ja veel üks asi. Igal relvaga tulistamine on erinev feeling. Aga kui sa ise prooviksid järjest tulistada näiteks 6,5X55, 308, 30-06, 270 WSM, 7 mm Rem Mag ja .300 Win Mag+9,3x62 siis üks huvitavamaid kohti on just see mis tunne on näiteks 270 WSM-ga lasta märgi poole 9,1g Barnes TSX algiirusega 975 m/sek või 7 mm Rem Magnumist "väljastada" sama kuul algkiirusega 1050 m/sek! Kinnitan, et tunne on mõnus! Ja sellise "pikamaapiitsa" selgeksõppimisel (läheb mõni aasta) pole mingitel mõnedel sadadel meetritel enam traagilist tähtsust... :lol: 8)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Näiteks A. Levandi ütleb: "On ebaeetiline kutsuda jahimehi üles tulistama kaugemalt kui 100 meetrit"! Mina ütlen: "Minu Nightforce optika risti NP-2DD vertikaaljoonestiku alumine täpp on 500 meetri kaugusele tulistamiseks"!

Levandi vast mõtleb ikka käe pealt laskmist. Pikad distantsid ikka lastakse ju toe pealt või mis? :roll:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Pikad lasud ikka toelt jah, käe pealt võiks mõelda jahiolukorras ehk kuni 200 m.
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

tere
Lugesin kah selle Eeru jutu läbi ja ei saanud kah hästi aru.Kui vaid seda ,et tal mingid pikkusega seonduvad probleemid.Irw :D
shane49
Postitusi: 73
Liitunud: P Jaan 25, 2004 6:44 pm

Postitus Postitas shane49 »

...kuidas 9,7 g lapua mega jahi olukorras töötab,mõtlen just suurulukitele,et kas tasub üldse sellega siga,põtra laskma minna?
..oodatud siis kõik arvamused. :?: :roll:
Suur Tükk Ajab Suu Lõhki...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Endal küll 6,5 ja lapua mega 10,1 gr. Siiani ei ole nurisenud. Mitmes teisel jahikaaslasel ka 308 ja 30-06, kellede relvad jooksevad Lapua Megadega tehase laengutega ja siiani ei ole nende suust kuulnud, et loom oleks ära läinud.
ikka lõbusalt
Vasta