Sellier & Bellot Match .308 win

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Sellier & Bellot Match .308 win

Postitus Postitas bambino »

Tere.

Leidsin välismaa foorumites tuhnides sellise padruni, hakkas huvi pakkuma. Pidi olema suhteliselt täpne ja hea hinnaga võrreldes Lapua jt täpsusmoonaga. On keegi kusagil poes müügil näinud või kogemusi sellega? Kuul ise 10.9 g hpbt, rohkem olulist infot ei õnnestunud ka tootjalt esimese hooga saada.

Lisan ka tootja lingi: http://www.sellier-bellot.cz/rifle-ammunitions-match.php
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

olen VIST jahipaunas näinud...või kodus endal relvakapis :P mingi karp :shock:
Kaks eestlast, kolm arvamust
puukoi

Re: Sellier & Bellot Match .308 win

Postitus Postitas puukoi »

bambino kirjutas:Tere.

Leidsin välismaa foorumites tuhnides sellise padruni, hakkas huvi pakkuma. Pidi olema suhteliselt täpne ja hea hinnaga võrreldes Lapua jt täpsusmoonaga. On keegi kusagil poes müügil näinud või kogemusi sellega? Kuul ise 10.9 g hpbt, rohkem olulist infot ei õnnestunud ka tootjalt esimese hooga saada.


Võta hoog maha ja proovi veel odavamat Prvi Partizan täismantlit.
Naljakas küll, aga minu püssi jaoks on see esimene ja seni ainuke täismantel, mis hämmastavalt täpselt jookseb.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Sellier & Bellot Match .308 win

Postitus Postitas honkomees »

puukoi kirjutas:Võta hoog maha ja proovi veel odavamat Prvi Partizan täismantlit.
Naljakas küll, aga minu püssi jaoks on see esimene ja seni ainuke täismantel, mis hämmastavalt täpselt jookseb.

Kah sellega nõus, tundub olevat väga hää, vähemalt minusuguse käpardi laskmise jaoks ja odav kah veel pealekauba
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
peeter

Sellier & Bellot Match .308 win

Postitus Postitas peeter »

http://www.sellier-bellot.cz/most-recom ... ts.php#mrd Tegu on vist SIERRA – Bullet HPBT , Seller-bellot
kasutab ka teiste firmade kuule . Sellega peaks saama lasta kûll :)
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

Paistab Sierra olevat jah. Ballistika koha pealt õnnestus välja uurida, et võrreldes Lapua Lock Base 11-grammise kuuliga on vahed minimaalsed. Algkiiruses vahe 5m/s ja tabamispunkt 300 m peal 2 cm erinev, seega peaks sobima hästi. Ikkagi uuriks, kas kellelgi isiklikku kogemust ka on?
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

bambino kirjutas:Paistab Sierra olevat jah. Ballistika koha pealt õnnestus välja uurida, et võrreldes Lapua Lock Base 11-grammise kuuliga on vahed minimaalsed. Algkiiruses vahe 5m/s ja tabamispunkt 300 m peal 2 cm erinev, seega peaks sobima hästi. Ikkagi uuriks, kas kellelgi isiklikku kogemust ka on?


Niimoodi ei saa sellele asjale läheneda, tabelid tabeliteks, sa pead ikka võimalikud kuulieelistused oma relva peal ise ära proovima.
Mul läks 13a, enne kui leidsin täismantli, mis tõesti veatult jookseb. Pealtnäha nagu kõik teisedki, Prvi Partizan siis, aga näed jookseb.
Olin vahepeal juba loobunud täismantlitega jamamisest, aga näed, kogemata tuli õnn õuele. Milles asja iva, ei tea, aga tahaks selgeks saada.
Olin ka algajana arvamusel, et mis jutt see on, et kuul ei jookse püssist, pigi peab ***** minema.
Aga vaat on nii, et tihtipeale ei lähe. :roll:
Vasta