.22 LR Winchester kogemused?

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

.22 LR Winchester kogemused?

Postitus Postitas karupoeg »

Kas keegi omab kogemust Winchester .22 LR "hollowpoint" "subsonic" ehk siis auguga, raske ning aeglase kuuliga. Algkiirus 330 m/s, kaalu kuulil ligi 3 gr või isegi rohkem. Mismoodi kuul tabades käitub ehk kas lõhub märklauda või tulistatud objekti? Kuidas on lood täpsusega näiteks 50m peale ja kaugemale lastes ning veel huvitavaid fakte neilt, kes on seda moona kunagi kasutanud.

Ette tänades.

Toimetus: Kahjuks on pilt netist kadunud.
Viimati muutis karupoeg, T Dets 05, 2006 10:24 pm, muudetud 1 kord kokku.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

No ise seda siis proovinud pole st. märki lasknud, et kuidas tihedus on?
Minu meelest on 22LR selline kaliiber, et üle varese sellega nii või naa ei lase ja siis pole nagu erilist vahet, kuidas lõhub. Märki laskmiseks sobib ka muu moon. Seda on odavalt kuskilt saada või millest huvi?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Otsin asendust Lapua 22LR HP 2,35g 410 m/s moonale, kuna seda on väga raske saada. Siis huvitabki, kuidas ülaltoodud Winchester sobib laskmiseks erinevates olukordades (märklaud, jahiloomad). Jahieeskirjas on lubatud kasutada ääretule padrunit väikeste karusoomade jahiks, seega sellest huvi, kui hullusti kuul lõhub. Samuti huvitab kuuli energia, et kas on tappev ka 50m ja kaugemale väikese looma puhul. Loomulikult märkilaskmiseks on oluline võimalik tiheduse hajumine kuuli raskuse tõttu ja natuke hirmutab ka väike algkiirus. Kas lõhub märklehte, et ei ole võimalik hiljem tulemust arvutada jne. Seetõttu otsin just kogemusi selle kuuli või sarnaselt raske ja aeglase HP kuuli kasutajatelt.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Kerge kuuli hajumine on mõistagi tänu külgtuule mõjudele palju suurem kui raskel. Raskema kuuli lennutrajektoor on aga kumeram. See iseenesest tabamistihedust sulle tajutavalt ei mõjuta.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Mina eeldaksin , et alla helikiiruse raske kuuliga moon on pigem mõeldud seisva märklaua laskmiseks kinnises tiirus 25 ja 50 m distantsil. Tuule mõju seal pole, nii et vähene algkiirus ei oma tähtsust, seisev märk võimaldab samuti sihiku reguleerimisega aeglase kuuli langust korrigeerida ning külgnihe pole probleemiks. Lasu heli vähendamine läbi algkiiruse vähendamine võib aga kinnises tiirus olla oluline.

BM
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Julgeks viimasele väitele vastu vaielda, sest miks on loodud u. 15% pikem ja raskem kuul tiirus märklehe lõhkumiseks? Pakuks, et millegi tapmiseks effektiivsemalt kui täismantel suure algkiirusega kuul. See on minu loogika.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

karupoeg kirjutas:Julgeks viimasele väitele vastu vaielda, sest miks on loodud u. 15% pikem ja raskem kuul tiirus märklehe lõhkumiseks? Pakuks, et millegi tapmiseks effektiivsemalt kui täismantel suure algkiirusega kuul. See on minu loogika.


Unistused, unistused.

Jutud 5,6 mm ääretulepadruni allahelikiirusega moona kasutamisest millegi või kellegi efektiivseks tapmiseks on pehmelt öeldes ......ehh, selle kohta ei saagi pehmelt öelda;)

Raskeks on kuul aetud justnimelt selleks, et algkiirust vähendada, kuna püssirohu kogust padrunis lõpmatuseni vähendada ei saa ilma kesta mahtu vähendamata - rohi ei käitu liigse hapniku lisandumisel enam lihtsalt kontrollitavalt ja adekvaatselt. Seega - pikem kuul, mis on raskem ja asub ka ehk rohkem kestas, mõjutab laengu liikumiskiirusele vähendavalt.

BM

P.S. Vt oma padrunikarbi pilti - sealt leiad kirja "match". Enamasti tähistab see tiirupauku, mitte efektiivset tapmislaengut.

bm
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

BM kas ma saan aru, et see küsimuse all olev moon on suhteliselt mõttetu kraam ja täpset otstarvet sellel ei ole? Tiirus ei kasutaks iial aeglast rasket moona, kui on saadaval midagi muud ja kui sellega tappa võimalik ei ole. Selle Win .22 LR HP mõte peab kuskil peituma, sest tegemist ei ole odava moonaga. Mis on siis kasu sellest, et kuul on thetud aeglasemaks, raskemaks ja seest tühimikuga?
Viimati muutis karupoeg, T Dets 05, 2006 10:30 pm, muudetud 1 kord kokku.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

karupoeg kirjutas:BM kas ma saan aru, et see küsimuse all olev moon on suhteliselt mõttetu kraam ja täpset otstarvet sellel ei ole? ...


Loe minu esimest postitust selle teema all, sealt leiad ka selle moona otstarbe, mida mina suudan välja pakkuda. Uskuma ei peagi, eks ootad niikaua, kuni mõni teine unistaja sulle sobiva vastuse välja pakub, siis jääb süda rahule ;)

BM
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

karupoeg kirjutas:Tiirus ei kasutaks iial aeglast rasket moona, kui on saadaval midagi muud.


Tegelikult ei otsigi unistajate vaid praktikute arvamust konkreetse või sarnase kuuli kohta. Tahaks teada saada kelegi reaalset kogemust. Kui aga midagi ei tule, siis tuleb raskem tee jalge alla võtta ja ise minna katsetama.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Võibolla käitub 22LR HP sama moodi nagu täiskaliibriliste HP, et tekitab kuuli ette tuule keerise ja sellega silub välisballistilised konarused. Mina kasutan S&B standardit, millel kuuli algkiirus sama, aga kuul tiba kergem. Märgi lakmiseks väga ok ja ka varesega saab hakkama, kui lasta viimast tagant või külje pealt. Jamad tekivad, kui lasta eest rindu, siis on näha, et saab pihta küll, aga maha ei jää. Ise arvan, et see just kuuli väikese kiiruse süü. Samas selle paugu saab Jahipaunast kätte krooniga ja elu on ilus. :) Üle 50m õngitsemiseks on kapis teine toru.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

See konkreetne moon maksis 150 eeku 50 tk.
Kasutaja avatar
Patterdale
Postitusi: 195
Liitunud: L Nov 06, 2004 12:32 pm

Postitus Postitas Patterdale »

Pole peale varese proovinud lasta,kui optikat sisse lasin kinnitasin märklehe
traktori kummi külge,pärast koukisin noaga kuulid kummist välja,teised kuulid olid mingid ebamäärased tinaplönnid winchesteri kuulid ideaalsed seenekujulised.
Dog and man are truely partners in the hunt.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: .22 LR Winchester kogemused?

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

karupoeg kirjutas:Kas keegi omab kogemust Winchester .22 LR "hollowpoint" "subsonic" ehk siis auguga, raske ning aeglase kuuliga. Algkiirus 330 m/s, kaalu kuulil ligi 3 gr või isegi rohkem. Mismoodi kuul tabades käitub ehk kas lõhub märklauda või tulistatud objekti? Kuidas on lood täpsusega näiteks 50m peale ja kaugemale lastes ning veel huvitavaid fakte neilt, kes on seda moona kunagi kasutanud.

Ette tänades.

Toimetus: Kahjuks on pilt netist kadunud.


Laseb täpselt ja 50 m distantsilt võtab varese kohe maha. Ilmselt ka killustub aga märklehel on ikka üks auk nagu tavalisel kuulil.
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

ja üldse on subsonic moonad ette nähtud summutiga laskmiseks,mis ei välista muidugi nende kasutamist ilma summutita,sellest ka algkiiruse piiramine 330m/s,minu meelest suht ebaühtlane moon,võibolla mulle sattus lihtsalt vananenud kraam,aga matsud olid ebaühtlased,vanasti oli saadaval head subsonic moona Lapua oma,roosas karbis,kas nüüd-ei tea,pole enam sellist relva!
In fact You look like a shit!
Vasta