Vasetatud teraskuulid.

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
puukoi

Vasetatud teraskuulid.

Postitus Postitas puukoi »

Siin-seal on juttu olnud nende kuulide kõlbmatusest jahivintrelvale.
Jõuluigavusest sai huvi pärast ühte sellist vasest puhtaks kaapima hakatud.
Üllatuseks tuli välja, et vasekiht kuulil on üsna paks.
Kaapisin kahelt poolt teraseni puhtaks, mõõtsin diginihkkaliibriga ja sain tulemuseks 7,62. See on siis täpselt mõõt vindiharjast harjani.
Kuna kuul läheb harjadesse pressiga, jääb mingi kiht vaske ikka vahele, nii et ei tohiks küll mingit ohtu olla relva rauale, kuigi seda on siin korduvalt väidetud.
Või on kellelgi kindlaid tõendeid, et ikka on!?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Kuna mul järeltulev põlvkond ainult tütred-kohe küsimus kas ikka peab relv minema isalt pojale? Siiani on lapsed ostnud endale kõik eluks vajamineva ise (emme+issi raha ja vanus kah juba paras et oma raha veidi ülikooli kõrvalt omada...). Ikka asi areneb paremuse poole ja majanduslike võimaluste tekkimisel ostetakse ikka uusi ning eriotstarbelisemaid relvi. Aga iga katsetus mis naabril läbi käidud on minu jaoks ka "+" seega hr. puukoi edu sulle kuuli lihvimisel ja tulemustest meie informeerimisel!
ikka lõbusalt
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Jagan järeltuleva põlve osas sinuga sama saatust, Aivar00!
Ega ma muretse sellepärast, mis relvast peale mind saab. Mind huvitab eelkõige see, et mu relv oleks minu jaoks ideaalses korras.
See küsimus vasetatud kuulist aga tuli ainult igavusest. Kuna siin nii mõnigi on väitnud selle kõlbmatusest, sai probleemi ajaviiteks süvitsi :) lahatud ja selle tulemusel julgen küll vastupidist väita!
Kogu lugu!
P.S. Vaatamata tulemusele ma ise neid kuule ei kasuta, sest minu täiesti ammendavates varudes on taolisi pisike peotäis, nii igaks juhuks. :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ma ise arvan, et ühe kuuli arutamine veel täit selgust ei too. Kui seda teha mitmetega, saab selgeks kuidas lood tolerantsidega. Peaks see olema eelpool mainitust + poole peal, käib ka teras vindiharjade peal ära või mis? Mingi parema pildi peaks saama kätte sedasi, et lasta ports kuule püssist välja selliselt, et need lendavad vette ja jäävad seal terveks ja siis juba kuule luubiga uurida, et kui sügaval vindiharjad ära käinud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Noh, mulle sai sellestki küllalt! :lol:
Põhimõtteliselt kõik õige, nii et lase aga käia! :lol:
Viimati muutis puukoi, K Dets 27, 2006 12:40 pm, muudetud 1 kord kokku.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

aivar00 kirjutas:Kuna mul järeltulev põlvkond ainult tütred-kohe küsimus kas ikka peab relv minema isalt pojale? Siiani on lapsed ostnud endale kõik eluks vajamineva ise (emme+issi raha ja vanus kah juba paras et oma raha veidi ülikooli kõrvalt omada...). Ikka asi areneb paremuse poole ja majanduslike võimaluste tekkimisel ostetakse ikka uusi ning eriotstarbelisemaid relvi. Aga iga katsetus mis naabril läbi käidud on minu jaoks ka "+" seega hr. puukoi edu sulle kuuli lihvimisel ja tulemustest meie informeerimisel!

Nujah pojale võib veel püssi pärandada,aga väimehega iseasi :D
243win
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Kui püssi väimehele pärandada ei raatsi, siis ehk on ju ka lapselapsi tulemas. Ega enne ei raatsikski ju nagu püssi käest ära anda kui surm silme ees. Väimees selleks ajaks juba vana.
kalatapja
Postitusi: 11
Liitunud: E Nov 10, 2008 7:22 am

Re: Vasetatud teraskuulid.

Postitus Postitas kalatapja »

mul just äialt saadud sile
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Vasetatud teraskuulid.

Postitus Postitas Veix »

Testisin kah Sellier @ Bellot´i täismantel kuule ja selgus kurb tõsiasi, et vasekiht kuulil on väga õhuke, mõõtma küll ei hakkanud, kuna puudusid riisatd, aga neid kuule oma relva toppida enam ei taha.
Loodan et see karbitäis mu relvale midagi ei teinud . (n)
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Vasetatud teraskuulid.

Postitus Postitas Olavi Kool »

vast ei teinud jah midagi, ma olen ühest püssist üle 2000 terasmantliga vasetatud kuuli läbi lasknud ja enne mind on selle relvaga mille mark SVD tulistatud lugematuid kordi ja veel ei ilmuta kulumise märke (y)
naised saunas rääkisid
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Vasetatud teraskuulid.

Postitus Postitas Veix »

Mina muidugi ostsin need puhtast teadmatusest, kuna omanud vintraudset lühikest aega ei osanud pöörata tähelepanu sellele :oops:. Poolmatlid S@B omad, töötavad see-eest hästi!
Kasutaja avatar
Eerik
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 20, 2009 7:11 pm

Re: Vasetatud teraskuulid.

Postitus Postitas Eerik »

teadjamiis kirjutas:vast ei teinud jah midagi, ma olen ühest püssist üle 2000 terasmantliga vasetatud kuuli läbi lasknud ja enne mind on selle relvaga mille mark SVD tulistatud lugematuid kordi ja veel ei ilmuta kulumise märke (y)



Võin siin eksida , aga SVD on vist kroom rauaga . Pole sellisega enam ammu lasknud . Kroom ei kipu eriti kuluma , pead veel kõvasti tuld andma . To kipub kroomikihi alt ussitama minema ...
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Vasetatud teraskuulid.

Postitus Postitas duv »

See paanika vasetatud teraskuulide ümber vast veidi asjatu, kui just laskespordiga ei tegele, ja aastas väljalastavate kuulide arv jääb saja ümber, ei juhtu seal hullu midagi. Mis Sellir&Belloti moona puutub siis murettekitavam oli see, et raud vajas pärast rohkem järelpuhastamist kui Norma või Lapua moona puhul nii et kiireneva elutempo ja kallima korrosioonitundlikuma püssi soetamise puhul kasutamisest loobusin. Kui teras ikka nii kohutav on, mis teete siis kui terashaavleid nõudma hakatakse, eks need ju ka kõvemad ja võtavad kiiremini raua läbi
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Vasetatud teraskuulid.

Postitus Postitas peepk »

Lugesin vanu postitusi ja suurt paanikat teraskestaga kuulidest. Just ükspäev lastud kuulide karbist, ilma kuule välja kallamata, üritasin magnetiga kätte saada karpi kuulide vahele kukkunud kruvi. Ja oh õudust, :P koos selle kruviga :P :shock: :P hakkasid magneti külge kunagi ammu lastud ja looma seest kätte saadud Norma kuulid. Mina arvasin siiani, et ned miski roostevaba, või mingi mu sulami sodi ja nigu vintsoonte " sõbralikum " kraam on, nagu osa vanade sõja padrunite kuulisi, mille materjaliks mingi tombak. Varem panin ka vist "kenade kuulide" alla oma jutu-joruga pildi, kus need oma " saladust " 20 aastat edukalt varjanud ja lõpuni avanend kuulid kah peal. Nüüd pole neid "supilusika" värvi kuule poeletil vähemalt silma jäänd. Mart hiljuti RWS-i padrunite kohta ütles, et neil õhuke teraskest kuulil. Noh ja Barnaul muidugist.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Vasetatud teraskuulid.

Postitus Postitas unt »

Mina arvan nii, et nende erinevate kuulide kasutamise ja püssi eluea vahel on samasugune korrelatsioon, nagu nohu mitteravimise ja ravimise puhul
- et kui ei ravi nohu, siis kestab teine tervelt kaks nädalat;
- aga kui ikka ravid tublisti, siis ainult 14 päeva.

Aga . . . aga ma lisaksin siia juurde, et kui ma oleksin kõva laskur ja mul oleks väga kallis ja hea relv, siis ma tarvitaksin sinna juurde kindlasti ka maximaalselt head laskemoona. Ja ongi kogu tõde kuulivalikus. :D
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Vasta