palun abi, mis vahe ja kui, siis kumb

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

palun abi, mis vahe ja kui, siis kumb

Postitus Postitas sergo »

9,3x62

9,3x74R

Vist sai õieti, ise ei tea sellest kaliibrist peaaegu, et mitte midagi aga soov soetada oleks. Lugesin ühelt siinolevate autorite poolt viidatud lingilt huvipakkuvat IZ -tehase horisontaalraudadega püssi kirjeldust. See venelaste värk tundus üsna asjaline olevat eriti meie metsade võssakasvamist arvestades just suurulukijahiks.
Kasutaja avatar
Patterdale
Postitusi: 195
Liitunud: L Nov 06, 2004 12:32 pm

Postitus Postitas Patterdale »

Kaliibrist ei tea suurt midagi,aga sai just venelaste huntclubi meestele Moskvast laadimis holkid ostedud soomest(9.3*74),arvatavasti ka samale
püssile.
Dog and man are truely partners in the hunt.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

tänan patterdail.

Niipalju mu loll loogika võtab, et see 74R tähistus peaks tähendama väljaulatuva kesta servaga hülssi nagu vene vindi padrunil ja ilmselt ka paljude teiste tuntud firmade moona. Ja kui päris aus olla siis küllap nad mõlemad ka oma töö metsas mehe käes ära teevad, oma praegune 30-06 on hea kui mitte öelda veel paremini. Kuid mõte kipub sinnapoole kalduma et lõpetaks poolautomaadid oma n.ö. arsenalist ära.
Siin kõike pikk seletada.
Ma olen siin kuskil kirjutanud, et inglaste keelega mul suht vilets lugu, viiteid ju on, sestap hõikasingi haritumate poole abipalve. Aga sõnaraamatuga, mis seal ikka hullu saaksin hakkama küll.

Lihtsalt mõte selles minu jaoks et kas neil on vahe ja kui siis milline? Meil suhteliselt võssakasvanud elamine, on olnud rikosssette (saite aru küll, katus sõitis s- pealt ära), haavamisi, otsimisi ja ei tahaks seda rohkem kogeda. Ise suurt looma kunagi karabiiniga üle 150m pole lasknud ja ei kavatse seda ka tegema hakata.

Jäädes ootama asjalikku infi tänudega.
peeter

Postitus Postitas peeter »

Soovitan vaadata milliseid kuule neile ette pannakse . Vôssa ja heina sisse tulistades peaks kuul olema vôimalikult tômbi otsaga , et vâltida kôrvalekaldumisi sellest tulenevalt . Laadimisandmeid vaadates peaks saama suht selge ettekujutuse tagasilôôgi suuruse kui ka laskeuletuse kohta . Vâlikûlalistest jahimeestel olen sellised relvi nâinud kasutusel olevat . See 9.3x74R on vanem padrunitûûp , 9.3x62 Mauser vâheke kaasaegsem :
http://stevespages.com/jpg/cd93x74r.jpg
http://stevespages.com/jpg/cd93x62.jpg
Kui just on vajadus ,siis pigem soovitaks cal.35 relva nagu 350 rem.mag vôi 35 whelen . Siin on neid veel igasuguseid padrunivalikuid : http://stevespages.com/page8d.htm . cal. 35 relvadel kasutatav kuulivalik on mitmekesisem . Saab edukalt kasutada 38/357 revolvri kuuli vôsalahingutes ,mis enamuses on kaunis
tômbi otsaga ja teevad oma tânuvâârset tôôd vâga hâsti .
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

9,3*74R

Postitus Postitas Kallekke »

Nõus Peetriga et 9,3*74R natuke vana.
kunagi Rootsi jahikülaline lasi oma kombineeritust kesikut tornis u 50m sai otsitud mitu tundi taga, leidsin 350m pealt- pauk keset kopsu ilusti aga juba siis mõtlesin et oma 30-06-ga oleks olnud max 25m peal maas.
eelmine aasta lasi Soome sõber 9,3*66-ga umbes taolist kesikut tornist kopsu -oli 10m peal laskekohast.
kui vene poisid teevad 338-at või 375 H&H mag-it siis võiks peaaegu neid ka kaaluda.

Vali hoolega.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Vasta