7x64

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Sõber omab sako 75 mudelit nimetatud kaliibris, tegemist täiesti hea ja jahikõlbuliku kaliibriga, kerge ekstravagantsuse maik juures, eriti praeguse eesti enamkasutatud kaliibrite kõrval (mis ei ole üldse halb asi mu meelest). Padrunivalik on ilmselt oluline, kuid mitte määrav. Eriti kui viitsid ise laadida, ei ole ka jahiharjutusi tiirus kehv ega kallis teha. Pealegi pakuvad suuremad tootjad kõik ka sellele kaliibrile moonavalikut, Sakost Normani nö, kõigil 2-3 kuuli ka sellele kaliibrile. Tulistada sellest on täitsa talutav, mats on sinna 30-06 kanti, endale tundus suts kõvem kui 308 aga ikkagi ei midagi märkimisväärset. Minu jaoks täiesti arvestatav üldkaliiber hanest põdrani.
Kasutaja avatar
ubin
Postitusi: 137
Liitunud: P Mär 12, 2006 6:54 pm

Postitus Postitas ubin »

Sõber omab 7x64 mauserit, olen ka ise lasknud, mõnus. Aga jah 3000 võrdub ca 100 padruniga, kiirelt läheb, uue relvaga tahad tiirus ka käia. Padrunid maksavad 25-27 mida mina olen Rakveres näinud. Norma vulkan ja
norma oriks. vabandusk, kui valesti kirjutasin. Ära muretse, kui tiirus tahad käima hakata, pead iga kaliibri valikul ise laadimise peale mõtlema. Turu kohapealt ei tea ma midagi, et kas seda kaliibrit ka tulevikus saada on, aga eelnevad postitused annavad mõista, et tuleb juurde.
Edu otsustamisel!

Aga 8x57 on veel mõunusam :lol:
Ull
Postitusi: 4
Liitunud: E Veebr 12, 2007 4:48 pm

Postitus Postitas Ull »

Ma alustasin 30-06 praegu on minul 308, minuarust on mõlemad kaliibrid tip- top.
Kui sa püstitad enda jaoks küsimuse kas osta 1000 eeku odavam püss, et osta parem optika, pooldan ma sinu mõtet ja soovitan:osta esimene püss kasutatud ja odav kuid optika osta HEA.
Ull
peeter

7x64

Postitus Postitas peeter »

Vâike hinnanâide Saksa kaupleja letihindadest Privi Partizani moonale .
PRVIPARTIZAN AMMUNITION Boxer 100St. hinnad eurodes .

222R./223R. SP 55gr. 35,00
243W. SP 6,5g./100gr. 49,00
270W. 150gr. SP 55,00
6,5x55 FMJ 9g./139gr. 50,00
7mmR.M. 11,2g./174gr. SP 79,00
7x64 SP 11,2g./173gr. 62,00
7,62x54 R FMJ 11,7g./180gr. 52,00
300W.M. 180gr. SP 76,00
308W. 180gr. SP 57,00
30-06 Spring. FMJ 9,7g. /150gr. 52,00
30-06 Spring. SP 9,7g./150gr. + 180gr. 59,00
8x57IS SP 12,7g./196gr. 56,00

Ei ole niipalju kallim see 7x64 midagi . Tuleb relv sport- ja jahirelvana registreerida ja kaupmehelt paremat pakkumist kysida . Usun 200-300 padruni puhul kukuvad kôik hinnad kolinal . Ise laadides pole ûhegi kaliibriga probleeme . Esimese hooga tahad muidugi paugutada rohkem , see on arusaadav , aga siis kulub seda moona iga relvaga . Rohkem kui padruni tûûp , tuleks tâhelepanu pôôrata optika valikule . Iga uue relvaga on vôimalik lasta . Aga nii mônigi uus optika ei pea isegi paarikûmnele paugule vastu :) . Sealt hakkab reeglina peale see ûlmeâârane padrunite kulu . Need kuluvad lihtsalt optika testimisele . Korraliku optka all lased mitu pûssi lâbi , see on pûsivâârtus . Relv ja padrunid on kulumaterjal !
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Teisendame need EUR-id kroonideks ja võrrelgem hindadega meil!Nüüd on mullegi arusaadav ,miks vähemalt Ida- sakslased Serbia ja S&B moona kasutavad,kusjuures ise väga rahul .Võrdluseks võiks panna kõrvale Norma hinnad samadele kaliibritele meie müüjate lettidel.Ei taha selle jutuga meie edasimüüjaid solvata ,aga kui õigust ei räägi,siis on kama kaks ,millest räägid ,raua tahmamisest või kuuli teraskestast!
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: 7x64

Postitus Postitas Sarvik »

peeter kirjutas:
.....Rohkem kui padruni tûûp , tuleks tâhelepanu pôôrata optika valikule . Iga uue relvaga on vôimalik lasta . Aga nii mônigi uus optika ei pea isegi paarikûmnele paugule vastu :) . Sealt hakkab reeglina peale see ûlmeâârane padrunite kulu . Need kuluvad lihtsalt optika testimisele . Korraliku optka all lased mitu pûssi lâbi , see on pûsivâârtus . Relv ja padrunid on kulumaterjal !


väga väga õige jutt....samad kurvad/kulukad kogemused saastaoptikate kasutamisest.....
kärbes kirbule!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

haruldasemate kaliibrite juures (ja muidu ka rahakotti kiigates) -
on kellelgi kogemusi, kuidas on reguleeritud laskemoona ost ja toomine teistest euroopa liidu riikidest?
hirmkalli rootsi hinnatasemest annab aimu
http://www.jaktbutiken.se/ammunition_studsare_mainframe.htm
(1 sek on umbes 1,7 eek)
peeter

7x64

Postitus Postitas peeter »

Relvale " Europassi " omades pole vist keelatud laskemoona osta vâlisriigist . Ju siis saab selle moonaga ûle piiri kuidagi .... Tasakaalustamaks soomlaste massilist alkoholi tassimist Tallinnast , lâhme vastkaaluks Soome padrunite jârele :lol: :lol:
Euro riikidest ainult Lâti ja Poola ei aksepteeri ainult "Europassi" , nôuavad vist ette teavitamist vôi mingit deklaratsiooni . Vôin siinkohal eksida ..... Eks igaûks ise uurib jârele , kui reis plaanis .
Vasta