7x64

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
quentin
Postitusi: 72
Liitunud: L Jaan 20, 2007 11:13 am

7x64

Postitus Postitas quentin »

Tervitus! Olen alles noor ja roheline ning soetan omale esimest relva. Kas kellelgi on kogemus sellise kaliibriga nagu 7x64(mida kujutab endast?). Nimelt plaan soetada endale Tikka T3 Hunter vasakukäe oma. Küsisin hinnapakkumist relvale ja sain 12000 kaliibrile 7x64, kuigu plaan on soetada 308 win kaliiber. 308 win kaliibri hinnaklass jääb kusagil 15000 kanti. Nii palju olen teada saanud, et see kaliiber pidi hästi jooksma ja kuulil energjat ka rohkem olevat.
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

soe soovitus on esimeseks relvaks soetada sileraudne:) tõsiselt :)
Kaks eestlast, kolm arvamust
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Soovitan soojalt sama mida tuisk-siledaraudne!
Mine metsa!! ;)
peeter

7x64 brenneke

Postitus Postitas peeter »

7x64 brenneke oleks tâpne nimetus . Kesk-euroopas 50 protsenti jahirelvadest pidavat olema selle kaliibriga . Sisuliselt pôhineb 30-06 kestal , mille otsa on siis vastavalt pandud 7 mm kuul , ehk cal 0.284 . Kuna nende kuulide ballistilised andmed on paremad kui 0.308 omadel , siis mina kûll soovitan . Ega ta palju 7 mm . remington magnumist maha jââ , aga 308 - st peajagu ûle . Hea tâpne kaliiber , sakslaste tehtud korralik asi jahiks . Kuuli valik suur ! Arvata ka moona valik edaspidi , kui juba pûsse tuuakse , kôik firmad toodavad seda samal pôhjusel , mis ma juba alguses mainisin . 50 prossa euroopa jahipadrunite turust . Kuna laskmine on vâga populaarne , siis suur osa kasutusel olevatest relvadest on ka 308 win , aga valdav enamus neist kasutusel ainult sportrelvadena tiirus kasutamiseks .
Viimati muutis peeter, L Veebr 24, 2007 10:17 am, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

Laskemoon

Postitus Postitas Kallekke »

Arvan ka et parem valik kui 308 win-sileraud ka hea valik,karabiiniga linde ei lase(v.a. Hane) jänest ja nii edasi.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
quentin
Postitusi: 72
Liitunud: L Jaan 20, 2007 11:13 am

Postitus Postitas quentin »

kuid kas selle kaliibriga relv käes hüppama ei kipu, kuna Tikka on suht kerge relv. Nimelt se pärast küsin kui padrun 30-06 kestapeal. Siis paeaks tagasi löök olema päriskorralik kui juhtub, et relv on tiba lohakalt õlg võetud?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Sellega annab harjuda, kui muidu seda kaliibrit sobivaks pead, siis tagasilöögiga harjumine on aja küsimus. Ega enamus muidki kaliibreid võib käed ja püssi hüppama panna, kui relv korralikult õlas pole või korralikult kinni ei hoita.

BM
quentin
Postitusi: 72
Liitunud: L Jaan 20, 2007 11:13 am

Postitus Postitas quentin »

Kas keegi omab konkreetset kaliibrit 7x64?Kogemused?
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Olen omanud kahte analoogse kaliibriga relva,mõlemad 7X65R.Ei ole küll aru saanud,et tal kõvem tagasilöök on kui 308-l.Pigem 308 peksab teravamalt õlga.
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

Laskemoon

Postitus Postitas Kallekke »

tony kirjutas:Olen omanud kahte analoogse kaliibriga relva,mõlemad 7X65R.Ei ole küll aru saanud,et tal kõvem tagasilöök on kui 308-l.Pigem 308 peksab teravamalt õlga.


tonyga ühel meelel,308 -11.7 g SP-S&B -ti padrun peksab õlga päris korralikult näiteks.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Igati hea jahikaliiber, kuulil lennutrajektoor üpris lame. Ainuke küsimus on Eestis müüdavate padrunite valik? Kui palju ja mida müügis on?
quentin
Postitusi: 72
Liitunud: L Jaan 20, 2007 11:13 am

Postitus Postitas quentin »

deerhunterist küsisin neil pidi olema selle kuuli valik hea/isegi väga hea. Pole ise veel poodi jõudnud peab kohapeal ära käima siis saab kindlust.
Ull
Postitusi: 4
Liitunud: E Veebr 12, 2007 4:48 pm

Postitus Postitas Ull »

Enne esimese jahirelva soetamist peaks arvestama, eelnevaid relva kogemusi(kui neid on)ja kui ei ole on olemas lasketiirud ja tuttavad kellel on relvad.
Ma mõtlen seda, et enne tundmatu relva ostmist peaks sellest ikka ise tulistama vähemalt kümme matsu.
Ull
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Samas kui ei ole ennem ise vintraudset omanud siis ka need 10 matsu ei anna mingit tunnetust ega arusaama relva headusest-viletsusest. See tuleb ikka kätte siis kui oled konkreetse kaliibriga erinevaid ulukeid küttinud erinevates olukordades. Teine võimalus on usaldada mõnda head sõpra, kes peaks olema samade kehaliste parameetritega nagu sa ise(kuigi dilemma kellele ema kellele tütar jääb ikkagi õhku). Seetõttu valiks mina endale esmaseks vintraudseks mõne Eestis laialdaselt kasutusel oleva suure moonavalikuga (erinevad kuulid, tootjad) potensiaaliga relva ja siis kui sellest "valikust" ei ole endale kõige "sobilikumat" varianti leidnud, siis alles mõtleksin mõne teise kaliibri peale. Usun, et antud hetkel on 308 selliseks kaliibriks. Palju veel kasutusel ka 30-06 ning vähem juba 6,5 ja 7,0 ning 8 ja 9,3-esid. Aga noh eks ta maitse asi lõpuks ole. Võib ka juhtuda, et satud esimesel korral ka enda jaoks "parima" otsa.
ikka lõbusalt
quentin
Postitusi: 72
Liitunud: L Jaan 20, 2007 11:13 am

Postitus Postitas quentin »

olen lasknud sõjaväes AK-4(automaat) ja MG-3(kuulipilduja), mis kasutavad ka kaliibrit 308. MIngigune ette kujutus on olemas. Kuid küsimus tekkis mul just seetõttu kuna see kolm tuhandene hinna vahe pani mõtlema ning selle raha lisadaks optika soetamisele juurde.
Vasta