kaugemale laskmine siledast

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: kaugemale laskmine siledast

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Unusta see kombi,muretse kas siis sobiv vint v sile ja su mured kaovad,nii on teinud paljud kombide omanikud! :)
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: kaugemale laskmine siledast

Postitus Postitas hundikütt »

Ei ole lahenduseks,kas vint või sile.Niipalju,kui mina olen aru saanud Jyri postitustest ,siis laikamehele üsna tõhus relv, on kombi.Olles ise samamoodi laikamees ja kasutan arvatavasti sama tüüpi relva,IZ94,millest jutt,siis minu soovitus ,kindlasti käi Nurkade juurest läbi,teevad sulle vahemuhvi ja rauad reguleeritavaks ja kõik mured lahendatud.Oma relval pole küll mingeid muudatusi teinud,seni lasevad mõlemad rauad üsna hästi(50 peal laseb sile ca5cm üles)Kuna aga kasutan seda rauda tavaliselt haavlitega laskmiseks,siis pole sellisest erinevusest numbrit teinud.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: kaugemale laskmine siledast

Postitus Postitas Feen »

Kult peaks ka laikamees olema. Mul tekkis selline küsimus, et kui sa siledast haavlitega lased, miks seda sileda osa seajahis siis üldse vaja? Kas kahe rauaga vint parem poleks, või ühe rauaga, kui siledast ei lase? Või lased haavlitega sigu ka?
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jyri

Re: kaugemale laskmine siledast

Postitus Postitas jyri »

Te ärge teemat eemale viige :D .Jahis kasutan mõlemat rauda-lühi maa pealt sile ja kaugemalt vint.
Nurga Ennu juures sai kohe peale ostu käidud,eelmise sajandi lõpus.Ei saa sinna reguleeritavaid muffe panna.sest torud liiga lähestikku teineteisele.Karabine või muid üheraudseid enam ei kasuta,sest on alt vedanud.Ja ka kaheraudsel(mõlemad vindid,metsas sellega ei jookse sest koos optikaga kaalub 5,5kg) on teine päästik juurde ehitatud-ikka samal põhjusel.Siledat rauda on vaja läinud kasvõi nugise allatoomiseks ,kui üksi sigu taga ajan.
Kordan küsimust-kas keegi on täheldanud ,missugused sileraudse kuulid lendavad kõrgemale,missugused madalamale.Tänud ette! :D
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Re: kaugemale laskmine siledast

Postitus Postitas frukt »

mul kunagai brenneke originaal ja s-belloti analoog antsid kõrguses erinevaid tulemeid siis veel venelastepoolt tehtu niidirulli sarnane minikuul mille pilt kunagi siit läbi käinud on, sellega [üks vene-poiss laeb neid ise] ja 0 tall pealt 75m :shock:
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Re: kaugemale laskmine siledast

Postitus Postitas -Ivar- »

minul on sisselastud iz 27 16 kal Sellieriga ja kui kasutan ddupleks´i monoliti siis on kuuliauk 30 m umbes 5cm kõrgemal. Kuna ma polevot ei ole proovinud ei oska pakkuda palju ta sellest kõrgemal või madalamal võiks olla aga proovida võid.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: kaugemale laskmine siledast

Postitus Postitas peepk »

Kui poleva, siis vast laed ise või.. :M . Kui laedki ise, siis rohu kaalu muutmise ja raskema kuuliga annab katsetada. Mida pikem (aeglasem) rohu põlemine ja raskem kuul, seda kõrgemale kuul peaks lendama selle maa pealt (35 m) ja seda tänu relva tagasi :P löögile. Ise ei viitsi ENAM laadida kuulipauku. Kuskilt kuuldud, et pika (y) !!! rauaga vanast suitsurohule mõeldud relvast pidi lahingus vaenlast ikka allapoole vööd sihtima, et kuul hea õnne korral keset kere satuks. Just selle rohu aeglase põlemise ja kuuli pikas (y) rauas kaua lendamise ja tagasilöögi tulemusena püssiotsa ülesse kerkimise tõttu. No ma arvan, et see kirjutis Sulle vähe mõttetööd annab ja võib olla vahetad kuuli vähe vingema kuuli vastu ja ongi probleem lahendatud.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: kaugemale laskmine siledast

Postitus Postitas Feen »

Metsa jaoks pole see polevo kõige parem. Minul jooksis see ka suht kenasti. Katsetada võiks nii seda DDuiplexi monoliiti kui turbiini. Leidsin kusagilt poest... kerge, aga ei karda nii palju võsa, laegul pole ka viga. See 16 kal põhjal, kuid arvatavasti sama valik 12 kaliibrile ka. Hind on küll natukene kallim, aga kui asja paremaks saab, siis teise lasu sooritamiseks peaks üle elama.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Re: kaugemale laskmine siledast

Postitus Postitas ninja »

Proovi seda B&P Big Game Palla 12/20/70 32g B&P, sellel 480 m/s väljalend ja päris terava matsuga. Aga B&P Big Game Palla 12/20/70 32g Gualandi sellel 470 m/s kiirus.
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
Vasta