Hornady A-max

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Kasutaja avatar
Troll
Postitusi: 158
Liitunud: E Mai 05, 2003 3:41 pm

Re: Hornady A-max

Postitus Postitas Troll »

wsm kirjutas:Sooviks igasugust infot Hornady A-max kasutajatelt nii tiirus kui jahil.
Eriti oodatud jahikogemused. Kõik plussid ja miinused ja mis cal. relvadega?

http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewto ... ght=#31478
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Lapua LockBase FMJ on tagant lahtise tinaosaga kuul!?
vaevalt, tagant nagu pea kinni vt
Pilt
aga mulle tundub, kuna sealt ülelahe toodi, et hoopis see Lapua FMJ Boat Tail võib olla

Pilt
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

Laskemoon

Postitus Postitas Kallekke »

Ärge jätke tähelepanuta sibrulist grimppimise soont kuulil.
Hornady kuuli kestad punasemast vasest.
Pakuks ikkagi Nato FMJ-BT 146graini kui püssi kaliibriks oli 308.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Postitus Postitas Ax1600 »

Kasutan teist aastat. Plussid- täpne, hea šokk, odav; miinused- tina eraldub kuuli kestast, suured purustused.
Omapärased juhtumid: Lasin risti olevat kobrast kaela 20 m pealt ja kuul pööras ca 110 kraadi, tulles suunurgast välja. Kael ja terve pea oli täielikult sodi. Lastes tiirus talvel lumega vedas kuul alates ca 70 meetri pealt lumele triibu, mille lõpust leitsin tina südamiku. Nii et eraldub ikka väga kergelt. Niipalju kui olen lastud loomadest kätte saanud on tina pea alati eraldunud kestast.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Hornady A-Max kuul ei ole konstrueeritud jahipidamiseks! Kopra jaoks on ta ikka nõrk mis nõrk, mul viskas isegi Nosler Ballistic Tip ennast vastu kopra pead pilbasteks...
peeter

Postitus Postitas peeter »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Hornady A-Max kuul ei ole konstrueeritud jahipidamiseks! Kopra jaoks on ta ikka nõrk mis nõrk, mul viskas isegi Nosler Ballistic Tip ennast vastu kopra pead pilbasteks...


Kaupo , mis on sinu puhul jahi ônnestumise hindamise kriteeriumiks ?
Kas see , et uluk tabataks probleemideta , vôi hoopis , et saaksid lastud kuuli 100 % tagasi . Isegi kui saad sellest kuulist enamuse tagasi , ma loodan , et sa ei ûrita seda uuesti kasutada :? Kas see kui Nosler vastu kopra pead pilbasteks lendas oli mingi suur probleem vôi , said sa selle ônnetu kopra ikka kâtte ? Vôi olid ainult kuuli pilpad maas ....
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

peeter kirjutas:
Kaupo Kindsigo kirjutas:Hornady A-Max kuul ei ole konstrueeritud jahipidamiseks! Kopra jaoks on ta ikka nõrk mis nõrk, mul viskas isegi Nosler Ballistic Tip ennast vastu kopra pead pilbasteks...


Kaupo , mis on sinu puhul jahi ônnestumise hindamise kriteeriumiks ?
Kas see , et uluk tabataks probleemideta , vôi hoopis , et saaksid lastud kuuli 100 % tagasi . Isegi kui saad sellest kuulist enamuse tagasi , ma loodan , et sa ei ûrita seda uuesti kasutada :? Kas see kui Nosler vastu kopra pead pilbasteks lendas oli mingi suur probleem vôi , said sa selle ônnetu kopra ikka kâtte ? Vôi olid ainult kuuli pilpad maas ....


1.iga kuul on konstrueeritud töötamaks teatud kindlates tingimustes (poolmantlid siis teatud kindla uluki keharaskuse, ohtlikkuse-„dangerous game” või naha paksuse järgi-Aafrika.
Nosler BST on korralik väike-keskmise uluki poolmantelkuul aga meie kobras on nii kõva „putukas” , et kuul lendab pilbasteks, looma sain kohe kätte!
2.sportkuulid-match bullets ei kuulu (rahvusvaheliste) elementaarsete põhimõtete kohaselt jahiks sobivate kuulide hulka.
3.” Isegi kui saad sellest kuulist enamuse tagasi , ma loodan , et sa ei ûrita seda uuesti kasutada „ -------ainuke kuul millega saab „korduvkasutust” teha ja tehakse ka on sileraudse Blondo! Vintrelva kuulide puhul mõtle hästi rahulikult järele...
4.Jahi õnnestumise oluliseks teguriks on õige poolmantelkuuli kasutamine.
5.Tean mitmeid hirmsaid ebaõnnestunud põdrajahte kus Norma Diamond Line või Lapua Scenari kasutamisele pole järgnenud uluki tabamine vaid haavamine ja raipeküttimine!
Kes tahaks omada „raipeküti” tiitlit?
:twisted: :oops: :lol:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Pole see kobras ühti nii "pühvl" midagi,vesi on see mis asja keeruliseks teeb ! Summisime ükskord 30-ne cm sügavusse vette kobrast üsna mitu pauku ja seda peaaegu otse alla .Saime teise lõpuks kätte ,aga ükski vindi kuul polnud auku sisse teinud.Vette kobrast lastes ,võib mistahes kuuliga üllatusi juhtuda.
Olen selle A-max kuuliga ühe põrssa lasknud ,seega erilisi kogemusi pole,aga kuuli sain kätte ja täiesti ühes tükis ,ilusti "seeneks" moondunud.Lask oli diagonaalis tagant ette poole. Kuna räägite ,et lendab tükkideks ,siis selle ühe kohta ei oska arvata ,kas oli lihtsalt juhus :?:
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

A-max on selline hanejahi kuul, ühe pauguga seljatäis. Meite mees lasi kaks pauku ja saagiks kaks seljatäit hanesi.:) Rohkem pole vast killustumise näiteks vajagi. Siis oleme kitse pooleks lasknud ja sinnapaika see kuul meestel jäigi. Pole rohkem suurulukijahis näinud, et keegi kasutaks.
Ise pole proovind ja ei kutsu ka miskipärast proovima.
Ja nagu Kaupo ütles, iga jahi jaoks oma kuul. Eelmine hooaeg sai MRX-e proovitud ja ütleks, et kitse jaoks ei ole hea valik, lööb liialt rõhu sisse, liiga õrn loom, noh kuul ka 180gr, nii et igatepidi liiast, aga põder ja siga, väga super. Muidugi oksa kardab nagu kõik plastikotsaga teravatipulised.
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

laskemoon

Postitus Postitas Kallekke »

Mardil õigus et A-MAX-iga kits pooleks,sarnaselt lõhub ka SST,muidu väga täpsed mõlemad ja hind A-MAX-il ka vaid mingi 3 kronu (ei mäleta keegi pakkus)
enda jaoks leidnud 9.7 mega jahil igale loomale sobilikuks.
kõik koju kutsund.
ei leia neis kallites Noslerites-Barnesites midagi erilist peale hinna ja selle kui sihti ei viitsi siis umbes seda et tagumiku lasuga ka veel looma üles leiab ja koertele keeta saab.
mega ka alati ilusti ühes tükis olnd kui üles leidnud-see et tal nüüd jääkväärtus just 100% pole ei ole ka häirind.
näind neid selle küll kel 100-at sortti padruneid kaasas nii et isegi aru ei saa.
Barsimehed vanasti kõik põtragi lasid edukalt,muidugi omadel tingimustel et kohe järgi ei läind ja ikka õigesse kohta lasid.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Räägiks selle hirm informatiivse kuulide markide saju peale ka veidi lollimat juttu :wink:
Ma siin oma lolli peaga hakkan mõtlema ,et kuna väidate selle A -max kuuli nii killustuva ja pehme olevat ,kuda **** ta siis minul ühte tükki jäi .Kui siin peetakse ühe -kahe looma niitmist ,küllalt argumenteerituks näitajaks,siis ei saa minu lastud üks põrsas ometi viletsam argument olla :D Kas ma mõtlen väga valesti ,kui pehmetel kuulidel (näiteks A-max) vähendada laengut,peaks ju kuul loogiliselt terveks/maks jääma.Ka minu mainitud juhul oli tegu miinimum laenguga.Arvata on ,et kui sama õrnukese asja kihutad rauast välja tunduvalt suurema energiaga (näit. 30-06 -est max laenguga) lendab see miljoniks.Juhul kui see teooria paika peab ,peaks olema ju ka nende kuulidega võimalik häid tulemusi saada! Hea kuuli eeldus ju peaks olema tema kogu energia kättesaamine,st. kuul peaks jääma ühte tükki ,korralikult deformeeruma ja ei tohiks läbi lennata /viia muist energiat minema.Kas keegi mitte ei maininudki ,et tina lendab juba enne märgini jõudmist kuuli kestast välja? See vast ongi viide liiga karmile laengule selle kuuli jaoks.
Mis spetsid selle jutu peale kostavad?
Kivi kotti!
Viimati muutis Ahto Kattai, L Mär 31, 2007 8:47 am, muudetud 1 kord kokku.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

kult kirjutas:Räägiks selle hirm informatiivse kuulide markide saju peale ka veidi lollimat juttu :wink:
Ma siin oma lolli peaga hakkan mõtlema ,et kuna väidate selle A -max kuuli nii killustuva ja pehme olevat ,kuda **** ta siis minul ühte tükki jäi .Kui siin peetakse ühe -kahe looma niitmist ,küllalt argumenteerituks näitajaks,siis ei saa minu lastud üks põrsas ometi viletsam argument olla :D Kas ma mõtlen väga valesti ,kui pehmetel kuulidel (näiteks A-max) vähendada laengut,peaks ju kuul loogiliselt terveks/maks jääma.Ka minu mainitud juhul oli tegu miinimum laenguga.Arvata on ,et kui sama õrnukese asja kihutad rauast välja tunduvalt suurema energijaga (näit. 30-06 -est max laenguga) lendab see miljoniks.Juhul kui see teoorija paika peab ,peaks olema ju ka nende kuulidega võimalik häid tulemusi saada! Hea kuuli eeldus ju peaks olema tema kogu energija kättesaamine,st. kuul peaks jääma ühte tükki ,korralikult deformeeruma ja ei tohiks läbi lennata /viia muist energijat minema.Kas keegi mitte ei maininudki ,et tina lendab juba enne märgini jõudmist kuuli kestast välja? See vast ongi viide liiga karmile laengule selle kuuli jaoks.
Mis spetsid selle jutu peale kostavad?
Kivi kotti!


Sa ei saa kuuli algkiirust väga suurtes piirides muuta ja selleks pole ka vajadust, kuuli omadusi ja killunemist sa sellega ei muuda!

Üksikjuhtum kus kuul jäi terveks, ei loe. Kui lased kohevasse lumme, jääb enamus kuule terveks...

A-Max kuulidega saadakse häid tulemusi lasketiirus mitte jahis. Hoidku taevas, kui sa selle kuuliga mõnele suurele kuldile kilbi sisse põrutad! :oops: 8) :roll: Tuleb veel kallale ka!

Kõigi kuulide puhul ei ole peamine eesmärk, et ta jääks kindlasti uluki kehasse, sügava haavakanali tekitamine ( tugev verejooks!) on veel tähtsam. Pealegi on Eesti ulukid õhukese nahaga ja maailma mastaabis mitte väga suured, magnumkaliibritest ma ei räägigi, mul kippusid ka 308 WIN 9,7g Nosler Partitionid põdrapullidest läbi lendama, aga pullid üle 25 sammu ei teinud...

Kokkuvõtteks, kasuta jahiks ettenähtud poolmantelkuule, Eestis on neid vabalt saada, konsulteeri müüjatega, proovi erinevaid kuule. Leia oma lemmik!

Jäta A-Max spordi ja kormoranide jaoks!
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

laskemoon

Postitus Postitas Kallekke »

Kult räägib õiget juttu et laengut vähendades säilib kuul paremini ja olenevalt kuulist ka tapab-paralüseerib paremini kuid seejuures peab arvestama ka oma optimaalset laskekaugust,kas pukist 50-60meetrit või 200-le põtra siga lastes. näit: 60meetrit pukist magand põdrapull enam jalule ei tõusnud kui ma tema kaela läbistasin ülevaltpoolt k-luud klihasest-lastud 11.7 horn. rn-iga Vo-750 ms samas esimisi naturaliseid proovides pettumus täielik-20-nelt meetrilt tagasivaatavale pullile samuti kaela lastes naturalisega kus kuul tungis veel selgroogu kinni ei teinud põdrale põlvenõksatustki. 11.7 Lapua Naturalis Vo-825 ms kal.30-06.
Kaupo arvab.
Sa ei saa kuuli algkiirust väga suurtes piirides muuta ja selleks pole ka vajadust, kuuli omadusi ja killunemist sa sellega ei muuda!

Kuuli algkiirust võib muuta ikka tugevalt näit:kal.30-06 Vo umbes 200-950 ms-ini 9.7 g-se kuuli puhul. olenevalt milleks sul seda tarvis on
just nimelt muudab kuuli killunemist sellega palju vähemaks,muidugi loeb ka keerme tõus.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kaupo Kindsigo kirjutas:
A-Max kuulidega saadakse häid tulemusi lasketiirus mitte jahis. Hoidku taevas, kui sa selle kuuliga mõnele suurele kuldile kilbi sisse põrutad! :oops: 8) :roll: Tuleb veel kallale ka!

Kõigi kuulide puhul ei ole peamine eesmärk, et ta jääks kindlasti uluki kehasse, sügava haavakanali tekitamine ( tugev verejooks!) on veel tähtsam. Pealegi on Eesti ulukid õhukese nahaga ja maailma mastaabis mitte väga suured, magnumkaliibritest ma ei räägigi, mul kippusid ka 308 WIN 9,7g Nosler Partitionid põdrapullidest läbi lendama, aga pullid üle 25 sammu ei teinud...

Kokkuvõtteks, kasuta jahiks ettenähtud poolmantelkuule, Eestis on neid vabalt saada, konsulteeri müüjatega, proovi erinevaid kuule. Leia oma lemmik!

Jäta A-Max spordi ja kormoranide jaoks!





Ei taha vaielda ,aga eks igal ole oma harjumused väljakujunenud ja nii lollid me oleme ,et ega teise kogemusest hästi õppida taheta :)
Sama kindlalt kui sina võid neid erinevaid kuule ja nende näitajaid üles vuristada ,väidan mina :no ei ole eestis (mustal mandril pole käinud ,aga palju sealgi neid Niiluse jõehobusi kütitakse) looma keda 10 g tina maha ei võtaks ,olgu see tina siis nii pehme v kõva kui tahes,ulmelistest distantsidest ma ei räägi.Seda ,et mõni kult võiks vale kuuli pärast kallale tulla küll ei pelga. Rääkides lemmik kuulist .Olen teinud panuse täpsuse ja vähima lubatud kaaluga kuulidele (ka hind pole vähe tähtis),miks ma ikka oma õlga ja püssi lõhun :D Seega ma eriti nende erinevate kuulide kasutamisega ei tõmble.Sattus ka mingi kogus neid A-max kuule näpuvahele ja ära ma neid nüüd ka ei hakka viskama ja tiiru jaoks nats kallid ja rasked (minu jaoks). Ehk aasta pärast oskan öelda midagi ka nende kohta.
Ei vaidle sulle üldse vastu ,nagu ei võiks neid sinu paremaks soovitatud kuule kasutada,teadus ju arenem ja miks tappa kirpu küünega,kui võib talle vasaraga silmevahele virutada :) ,minumeelest põhiliselt maitseasi.
Kivi kotti!
Ps .siin toonitatakse alatasa neid aafrika tohutu raskelt tapetavaid loomi.Tegelikult ju põhjamaises kliimas kasvanud loomad peaksid ju olema ka kaunis vintsked.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

loen teemat ja imestan. A-Max kuuliga suurulukit lasta on üsna südametu tegu. Olen näinud neid vigastusi metskitsel ja on arusaadav, et kuul on purunenud juba nahaga kokupuutel. Kuuli mõte on anda surmav šokk siseorganitele mitte purustada pindmisi lihaskudesid. A- max kuuliga lastes sureb loom valu ja verekaotuse kätte. Suhtumise asi, ise vaadake mida teete.
naised saunas rääkisid
Vasta