Premium klassi kuulid

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Olen väga paljude erinevate kuulidega katsetanud ja tulemuseks võin öelda, et "premium" klassi kuulid mis on kallimad, jooksevad täpsemini ja surmavad kiiremini!

SST olen laadinud ühe portsu ja kui sokujaht algab, proovin kindlasti ära. Peaks olema paksema mantliga ja vähem purunema kui Nosler BST.

Barnes MRX-i proovin kindlasti ära, kuul on küll kallis kuid ameeriklased kiidavad foorumites ja on väga rahul.

Kui küsimus on kuuli hinnas siis tulebki tavaliste poolmantelkuulidega jahti pidada...
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: laskemoon

Postitus Postitas Mart »

Kallekke kirjutas:ei leia neis kallites Noslerites-Barnesites midagi erilist peale hinna ja selle kui sihti ei viitsi siis umbes seda et tagumiku lasuga ka veel looma üles leiab ja koertele keeta saab.


Läheb vägisi teemast välja, aga siin vaidleks natuke vastu.:)
Üle-eelmine hooaeg sai kasutatud suurulikijahil Accubondi ja eelmine hooaeg MRX-e ja ütleks et mõlemad kuulid töötavad suurulukite peal super hästi, MRX aga ülikõva sõna, hind kah muidugi. MRX-iga ei sattunud aga ühtegi kaugemat lasku sisse, nii et selles osas jäi võrdlusmoment ära. Nende kuulide eelis aga tuleb kindlasti esile pikematel distantsidel. Accubondiga tabatud ulukid liikusid tabamiskohast siiski nii 50-100m olenevalt lasu kaugusest, aga MRX-iga lasu hetkel seisev uluk jäigi sinna, kus ta seisis ja jooksev siis olenemata distantsist lendas inertsist edasi 20-30m. Üks kehva tabamuse saanud metssiga liikus 100m (olles vahepeal paar-kolm korda maha heitnud) ja kui loom tabatud, siis selgus, et teoreetiliselt teise moonaga lastes oleks olnud raibe.
Samas kui oleme .308Win Vulkaniga lastud ulukeid päev otsa jälitanud .
Kokkuvõtteks ütleks, et preemium klassi kuulid on ikka oma hinda väärt küll.
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

laskemoon

Postitus Postitas Kallekke »

Nats teemaväline jah, aga see et Kaupo kirjutas:Kui küsimus on kuuli hinnas siis tulebki tavaliste poolmantelkuulidega jahti pidada..

Kaupo kas Lapua Mega on sinu arust tavaline kuul?
ära sa seda Riihimäel küll valjusti ütle.
tegemist ikka legendaarse jahikuuliga nagu ka Hammerhead sealtpoolt.

Ka ei jää ühtegi raibet metsa kui on olemas korralikud jahikoerad.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: laskemoon

Postitus Postitas hendrik »

Kallekke kirjutas:Kaupo kas Lapua Mega on sinu arust tavaline kuul?
ära sa seda Riihimäel küll valjusti ütle.
tegemist ikka legendaarse jahikuuliga nagu ka Hammerhead sealtpoolt.


Jep, kui Lapua Megat Riihimäel ebatavaliselt heaks kuuliks nimetada, siis võib tüli küll tekida. Ja Hammerheadiga ka ei tasu võrrelda, just Riihimäel. Sako vanad saavad lihtsalt tigedaks... Riihimäel on ainult Sako tehas, Lapua on ikka teine asi.

Kord kui olin Riihimäel jahil, Blaseri nokats peas, öeldi mulle küll paar krobedat sõna selle kohta... ja nokatsist oleksin peaaegu ilmajäänud, tõsi küll sako omaga taheti asendada. Nad on Sako-promomisega päris aktiivseks, Lapuat ei tasu eriti nendele pähe määrida.
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

laskemoon

Postitus Postitas Kallekke »

Sorry Hendrik, mõtlesin nagu rahvuslikku uhkust rohkem ükskõik kus Soomemaal(välja arvatud Sako ja Lapua omavaheline kemplemine)
lipsas see Riihimäki suust ,kuna Kaupo ka kõva Riihimäe külastaja.
See et Sako konkurentte ei salli teada lugu kõigile-siis läks sul hästi küll Hendrik kui ainult müts välja vahetada paluti(ilmselt leevendavaks asjaoluks oli ka välismaalase staatus) :lol:
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Mul mõned küsimused kuuli asjatundjatele.
1.Kuna väidate,et see jahiks ei sobi, kas see A-max on siis tehtud sportlaskmiseks ja miks ta siis poolmantlina on tehtud?
2.Olen ise ka siiani oma asjad põhiliselt mega ja SHH -diga aetud saanud (kusjuures hindki pole minu jaoks vähemäärav tegur).Miks väidate ,et mõne parema /kallima kuuliga võib looma lasta peaaegu suva kohta ja käes on ta ikkagi. Seda võib teie postitustest väljalugeda küll. Vat sellise jutu ajamine on minuarust küll vastutustuntetu,eriti kui arvestada ,et siin loeb seda lugu ka hulk algajaid .Olgu see kuul nii "kullast" ja püss nii magnum kui tahes kui ikka sitalt lastud ,siis ta oma otstarvet ei täida küll!
Kivi kotti!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

kult kirjutas:Mul mõned küsimused kuuli asjatundjatele.
1.Kuna väidate,et see jahiks ei sobi, kas see A-max on siis tehtud sportlaskmiseks ja miks ta siis poolmantlina on tehtud?
2.Olen ise ka siiani oma asjad põhiliselt mega ja SHH -diga aetud saanud (kusjuures hindki pole minu jaoks vähemäärav tegur).Miks väidate ,et mõne parema /kallima kuuliga võib looma lasta peaaegu suva kohta ja käes on ta ikkagi. Seda võib teie postitustest väljalugeda küll. Vat sellise jutu ajamine on minuarust küll vastutustuntetu,eriti kui arvestada ,et siin loeb seda lugu ka hulk algajaid .Olgu see kuul nii "kullast" ja püss nii magnum kui tahes kui ikka sitalt lastud ,siis ta oma otstarvet ei täida küll!
Kivi kotti!


Ma ei pea ennast suureks asjatundjaks, aga A-Maxiga äärmiselt lähedasi Hornady SST-d ja Interbondi olen kasutanud küll. Suhteliselt loogiline oleks käsitleda neid kolme ühtse "komplektina": A-Max tiiru jaoks ja ehk ka väiksemate näriliste laskmiseks preeriates, SST näriliste laskmiseks preeriates ja väiksemate suurulukite laskmiseks, Interbond kõik alates kitsest ülespoole. Hornady toodangus on kõik need 3 kuulitüüpi esindatud peaaegu võrdsete kaaludega, SST ja IB komplektis identse B.C.ga ja A-max neist veidi (2-10 gr) erineva kaaluga (jutt kal. 30-st) ja seetõttu ka veidike erineva B.C.-ga. Minu arusaamise kohaselt kui A-maxiga laeng välja töötada ja relv sisse lasta, siis kannatab SST ja IB-ga suurulukit küttida (võimalik siiski, et relvast ja laskjast olenevalt on tarvis veidi sihikut korrigeerida). Samas A-Maxi ja SST kuuli hinnavahe selleks just väga ei kutsu, pigem siis juba SST-ga relv sisse lasta ja väiksemaid loomi küttida, IB-ga jällegi suuremaid loomi lasta.

Kindlasti ei ole premium-klassi kuulide kasutajate väiteks "lase kuidas tahad, loom kukub ikkagi". Pigem on mõeldud seda, et JUHUL, KUI laskmisel eksid (ent siiski tabad - eksimusi juhtub meil kõigil paratamatult), siis ei ole tulemus nii hull ja loom saadakse suurema tõenäosusega kätte.

Muide, SST purustused looma kudedes on suured/laiad JA sügavad (läbivad), A-Maxil suured/laiad ENT MITTE nii sügavad (ja tihti ei ole nad läbivad), IB-l sügavad (läbivad) ENT MITTE eriti suured/laiad. SST ja IB kogemus enda laskudest, A-Max kolleegilt.

BM
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: laskemoon

Postitus Postitas Mart »

Mart kirjutas:Samas kui oleme .308Win Vulkaniga lastud ulukeid päev otsa jälitanud .


Nendel juhtudel imesta palju tahad, aga meest süüdistada ei saa, sest kuulid olid seal, kus nad olema pidid, süda küll terve ja elutähtsaid veresooni polnd vigastand, aga loomad liikusid veel tunde. Niipalju siis Vulkani kasutamisest ja kahte juhust mäletan selgelt, üks lastud nii 30m ja teine 200m, mõlemad põdrad. Siit ka selline tunne, et neid loomi vast Eestimaa peal hulgem, kes kuul kopsus ringi jooksid ja hiljem hinge heitsid, sest esmapilgul nagu tunduks, et lask läks mööda, aga kui jäljekütt peale panna, siis 6 tunni pärast on loom käes ja siis selgub alles tõde. Vastutustundetuks loeks mina veel selle, kui lasu tulemus jäetakse 100% kontrollimata. Seda veel eriti musta maaga seajahis, kus tabamuse kindlakstegemine suht problemaatiline.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Eks juhuseid ole igasuguseid,olen täitsa kindel ,et mingite asjaolude kokkulangemisel on ka neid heade kuulidega lastud loomi ära läinud ja kindlasti läheb veelgi. Põhi eeldus looma kättesaamiseks oli on ja jääb õigesse kohta tabamus.Parem moon ei tohiks mingil juhul anda julgust/põhjust nii öelda "lõdvemalt" lasta! Et näe oli sitasti lastud küll aga kätte saime!Hakata nüd ennustama mis oleks saaanud ,kui oleks lasknud viletsama moonaga on vist suht mõtetu!
Kivi kotti!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Eestis müüdavatest kuulidest on premium klassi kuulid: Nosler Partition, Accubond, BST, Barnes X, TSX, ja Swift Scirocco, A-Frame, ka Norma Oryks.

Hornady Interbond ka kindlasti aga seda kuuli laadivad padrunisse vaid käsitsilaadijad!

Ükski Soome kuul ei ole premium klassi kuul, sorry!


Keegi ei kutsu üles mööda laskma, ütlen lihtsalt, et lasta tuleb õigesse kohta, esikäpa taha ja paremad kuulid saadavad uluki väga kiiresti igavestele jahimaadele!
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

laskemoon

Postitus Postitas Kallekke »

Kaupolt:Ükski Soome kuul ei ole premium klassi kuul, sorry!

Aga kes seda väitis et on?

Õigesse kohta lastuna aitab ka 22 lr-ist

Tegelt on päevi mil mistahes kuuliga ei taha loom maha jääda kohe,ei oska seletada miks aga nii on.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
peeter

Postitus Postitas peeter »

Kvaliteet kuulide tootjaid on maailmas kaugelt rohkem kui siin foorumis âra nimetatud on .
Môned lisaks : Sauvestre FIP Battue , Sauvestre FIP Aproche , Sologne GPA , RWS Evolution , RWS DK , Speer Grand Slam , Benneke TAG , Lazzeroni Lazerhead , Winchester Fail Safe ja isegi Lapua Naturalis liigub selles suunas .See rida on oluliselt pikem . Remingtonil pole siia ritta midagi eriti lisada , aga julgen siin kohal kinnitada , et sobib ka ka see kuul jahipidamiseks vâga hâsti . Minu teada pole ka Kaupo " Maailma kuulide vâlimââraja " autor . Hornady on ja jââb kindlasti ûheks tipptegijaks selles vallas ja see ei muuda suurt midagi mida sellest arvatakse siin ja praegu . Eriti pôhjendamatud ju need arvamused , kellel just kui isiklik kogemus suisa puudub . Seega tegelikult vahet pole . Kui ikka lasti loom vigaseks olgu siis premium klassi kuuliga vôi mône vâhem tâhelepanu palvinuga , ûles tuleb ta metsast ikka leida . Ja kui jahiseltskond ei oska lasta , tuleb rohkem tiirus aega veeta , on ka jaht tulemuslikum . Siikohal veelkord vâike ûleskutse , JAHIKATSE raskemaks . Ega vindi omamine pole mingi kohustus , seda mitte , aga kui ta juba olemas on , tuleb kâsitlemine selgeks teha ja lasta ka teistel veenduda , et see nii on .
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Sauvestre FIP Battue , Sauvestre FIP Aproche , Sologne GPA , RWS Evolution , RWS DK , Speer Grand Slam , Benneke TAG , Lazzeroni Lazerhead , Winchester Fail Safe ja isegi Lapua Naturalis liigub selles suuna


Jäta see esimene (Sauvestre) ots küll rahule ja RWS ja Brenneke on sakslaste jaoks Premium klass aga mitte ameeriklaste jaoks!
Lazzeroni Lazerhead on tegelikult Barnes (ilmselt TSX), Winchester Fail safe on kindlalt Premium klassi kuul aga meil ei müüda! Naturalis ei liigu kuhugi, õigemini liigub Soomes edasi-tagasi!
Peeter, olen sind hoiatanud, isiklike, sinu poolsete anonüümsete, solvava sisuga pöördumiste (ega sina ei ole mingi kuulide välimääraja?) puhul olen sunnitud sinu isiku avalikustama? :roll: :lol:
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

laskemoon

Postitus Postitas Kallekke »

Ärme nüüd nii hirmsast ka tülitse,ühe kandi mehed kõik.
Kaupo me ikka veel siin Eestimaal-Ameerikast kaugel ja kõik siin ka käepärast saada-tellida.

Peeter ka teada-tuntud mees ,oma nime all ja puha.
Winsu Fail-Safe tavaline Barnes-x teflon kattega cal.30-06 üks veel alles-ilus küll teine aga mõtetu hind meile vaesematele.

Huvitav oleks teid kahte kanget oma teadmiste-oskustega näha kuskil tiirus duellimas eri aladel
teeks vist panused Peetri peale kuna näind tema kunsti ootamatutes situatsioonides.

ikka A-Maxiga rajale.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

AGA MINU ISA ON TUGEVAM KUI SINU ISA!!!
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Vasta