Premium klassi kuulid

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

indian kirjutas:AGA MINU ISA ON TUGEVAM KUI SINU ISA!!!


:D ärge nüüd mehed nii hoogu kah minge, ma saan aru küll, et ilus kevadilm väljas ja tunne mehine :D

Püsigem teemas, härrad. Usun, et kõik kasutajad saavad aru: eksisteerivad arvamused ja eksisteerivad faktid. Ühelt poolt paneks kirjutajatele südamele arvamusi faktidena mitte näidata ja faktidele viitamise korral anda ka algallikas (võimalusel), teisalt jälle rõhutaks lugejatele, et inimeste väljendusoskus ja arusaam foorumis kirjutamise ajakasutusest (ehk sellest, KUI põhjalikult mõni sõnum kirja panna) on erinev.

Päikest ;)

BM
peeter

Postitus Postitas peeter »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Peeter, olen sind hoiatanud, isiklike, sinu poolsete anonüümsete, solvava sisuga pöördumiste (ega sina ei ole mingi kuulide välimääraja?) puhul olen sunnitud sinu isiku avalikustama? :roll: :lol:



Ei nâe siin kyll mingit solvangut ja pole nagu selle suunaliselt miskit kirjutanud . Kui sina seda nâed , ju siis "viinamarjad on hapud" , vôi kuidas selle kohta ôeldaksegi . Pigem on sinu kirjutis " hoiatav , loe rûndav " juhiks siinkohal tâhelepanu foorumi kasutuse reeglitele , eriti nende tâhelepanu kes need sinna kirja on pannud . "DAVAITE ZIT DRUZNO" See on ka viimane kord kui selliselt siin sinule avalikult vastan . Aeg oleks ka sinul âra ôppida privaat sônumi kasutamine , mitte loopida siia selliseid avaldusi milles sisu puudub.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

peeter kirjutas:Eriti pôhjendamatud ju need arvamused , kellel just kui isiklik kogemus suisa puudub .


Peeter, meil ikka nagu oleks isikliku kogemusega arvamused ju ka. Baddmann kirjutas Hornadyst, mina Noslerist-Barnesist, Kaupo on teadagi palju erinevaid kuule kasutanud, nii Nosleri, Hornady, kui Barnesi valikust. Selge see, et meil siin pole võimalik tohutut võrdlusmaterjali hankida (võrreldes tootjatehaste team'idega) seoses suurulukilubade vähesusega, aga mingeid järeldusi me ikka teha saame kuulide käitumisest meie ulukite küttimisel.
Tootja võib ju lubada mida tahes, aga kuidas asi praktiliselt toimib, see ikka enda kogemustest näha. Meie poolne rõõm oleks, kui sina ka lisaksid siia omapoolsed kuulikogemused, saame jälle ivakese kasulikku juurde.

Kuna teema läheb A-Max'ist üsna välja, siis poolitan ta ära ja tõstan uue teema alla.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Winchester Power Point, Power Point Plus, Positive Expanding Point and Silvertip; Hornady Interlock; Federal Soft Point; Speer Hot-Cor; Sierra GameKing, Remington Core-Lokt and Core-Lokt Hollow Point on ühe minu lemmikautori arvates mitte premium klassi kuulid,

samas Nosler Partition and AccuBond, Winchester Fail Safe, Speer Grand Slam, Federal Trophy Bonded Bear Claw, Woodleigh Weldcore, Remington Core-Lokt Ultra, Hornady InterBond, Swift A-Frame and Sirocco, A-Square Dead Tough, and Barnes X-Bullet on premium klassi kuulid

standard bullets are usually the best choice for CXP2 game.

ta arvab, et alla 200 kiloste loomade puhul töötavad tavalised poolmantlid kõige paremini. huvitav, aga minu praktika näitab premium klassi kuulide selget eelist.
Accubond niitis 308 Win puhul 9,7g kuuliga 5+5 põdrapulli 40 meetri pealt... :oops:
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Premium klassi kuulid

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Sokujahiks kuul, minu pingerida
1.Nosler Ballistic Tip 9,7 g .30 standardkaliibrites, 9,1g 7 mm Rem Mag, avaneb jöuliselt, täpne
2.Nosler Accubond, Hornady Interbond, väga head kuulid avamaal
3.Barnes TSX, ei jöua küll hästi avaneda, aga oma töö teeb hästi ära
4. Lapua Mega 9,7 g ja Sako Super Hammerhead, avanevad rahulikult, vanad head äraproovitud kuulid

Nagu näete, sokule pole vaja kuuli mis on raskem kui 9,7g, mulle on jäänud mulje, et sokk jääb pigem valusa, kiire kuuli laksuga kohe maha, mitte ei taha raske kuuli pehmemat pömmu...

Peenematest kaliibritest
1.222Rem 3,2 g Sako SP, niidab nagu jube, sokk kukub kohe!
2.22-250 Rem Sako SP plahvatuslik toime lähemalt kui 70 m!

Edukat sokujahi algust! :lol:
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Premium klassi kuulid

Postitus Postitas hendrik »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Nagu näete, sokule pole vaja kuuli mis on raskem kui 9,7g, mulle on jäänud mulje, et sokk jääb pigem valusa, kiire kuuli laksuga kohe maha, mitte ei taha raske kuuli pehmemat pömmu...



Lisaks veel oma kogemuste järgi ka Sako 8g Gameheadi, mis ka kiirema minekuga poolmantel. Soku on kohe kinni pidanud, purustused aktsepteeritavad. 308win siis..

9,7 Super Hammerheadist veel niipalju, et hea kuul aga ka mitte alati ehk sobivaim. 80m peal lasin kesiku kaela (looma suhtes risti, mitte diagonaalis ega muud), sealt läks kuul vingerdades umbes 25cm kopsude poole ja sinna ta jäigi. Mantel ja sisu oli eraldi, kuul päris puruks ja loomal valumeid hulka. See siis juba 300 win mag, algkiirus 1035 m/s... Siga ei piinelnud, mats oli koheselt fataalne. :twisted:
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Re: Premium klassi kuulid

Postitus Postitas Nivaomanik »

.22 cal kuulidest julgeks soovitada Nosler BallisticTip Varminti 55Gr sokule. Täpne kuul ja purustused oluliselt väiksemad kui Norma 3,6g SP kuulil.
.30 cal kuulisest on häid tulemusi andnud samuti Nosleri BallisticTip kuulid. 150Gr sokule ja seale ja 180Gr põder ja hirv.
Teine hea kuul on Nosleri Partition, just oma hea avanemise ja kaalu säilitamise poolest. Partitioni probleemiks muidugi tina ots mis kipub korduval rauda lükkamisel deformeeruma. Tööomadused aga SUPER.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Premium klassi kuulid

Postitus Postitas kakuke »

Nivaomanik kirjutas:.22 cal kuulidest julgeks soovitada Nosler BallisticTip Varminti 55Gr sokule. Täpne kuul ja purustused oluliselt väiksemad kui Norma 3,6g SP kuulil.
...

Ma proovisin ise tiirus kunagi Nosler BallisticTip Varminti .22 kal ja siis jõudsin küll arusaamale, et see on loodud üksnes hävitamiseks, mitte lihalooma küttimiseks, aga Norma kuulid on ka väga pehmed ja pudenevad kontaktist kondiga tükkideks. Ma ise soovitaks sokule miskit tugevama konstruktsiooniga kuuli nagu näiteks Sako SP või Hornady SP.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Premium klassi kuulid

Postitus Postitas Sarvik »

parima tihedusega poolmantel kuul mis minu relvast väljub on 180graini nosler bal. tip...seetõttu segajahil see alati rauas.... töö teeb alati ära ...kuigi ei meeldi et tina on vase küljest sageli lahti...põdrajahil sama firma accobond või partition on ses suhtes etemad....kuigi tihedus on veic väiksem....kuigi jah see teadmine jahil et su relv on laetud parima moonaga annab sellise hea ja kindla enesetunde...mis on hea lasu sooritamiseks ehk olulisemgi eeldus kui see mõnesendine tihedusevahe....:)
kärbes kirbule!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Premium klassi kuulid

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Tänaseks 2 tähelepanekut: 1.Hornady SST ei kõlba väiksemate ulukite jahiks (kobras, kits) magnumkaliibrite puhul, plahvatusefekt on liiga võimas! Standardkaliibrite puhul on väga erinevaid tähelepanekuid, üldiselt toimib.

Barnes MRX. Soomlased ütleksid: "Uhh, uhh"! Väga kallis kuul, meeletult täpne, tungsten-volframsisuga (no teras ei ole piisavalt tugev... :roll: ) konti ei karda ja tabab hirmsa jõuga, siiani kõige kiiremini surmav kuul minu arsenalis. Kuna liha ja kontide purustus on ulatuslik siis lihalooma jaoks liiga purustav. Trofeelooma, hirv, karu, suur põdrapull jaoks väga hea!
:lol:
Viimati muutis Kaupo Kindsigo, N Sept 18, 2008 8:03 pm, muudetud 1 kord kokku.
Tooming
Postitusi: 150
Liitunud: P Dets 02, 2007 3:13 pm

Re: Premium klassi kuulid

Postitus Postitas Tooming »

Kas SST plahvatusefekt on suurem kui Nosler Ballistic Tipil ? Täpsuse erinevus ? Kumb on täpsem kuul kas SST või Nosler BT ?
Avastasin lihtsalt sel aastal selle ,et sokku ikka kõige parem kaela lasta ja kitse puhul sama -jääb liha terveks ( muidugi piisavalt trenni ka tegema ,et nii täpselt lasta ) .Aga kaela lastes ongi just kõige paremad plahvatusefektiga kuulid . Kuna kaelakont suht peenike ja kui konti ei taba , lõhub kuul ikka piisavalt . Eelmistel aastatel 10-sse lastud ,aga kui loom juhtus liikuma või natuke nurga all olema ,oli esimene kints mokas :? . Katsetanud igasuguseid kuule ja premium klassi kuulid lõhuvad ikka rohkem ( suur pluss on muidugi nende täpsus ) võib ka pikemalt distantsilt jahtida ,kuna moon on piisavalt täpne ja suure energiaga .

On juba keegi katsetanud endises Deerhunteris müüdavaid kuule ? Müüa kahjuks ei osanud öelda mis kuulidega tegu . Üks oli vist Hornady arsenalist punase otsaga SST , Interbond või A-Max ja teine huvitava disainiga , eest tühi ja sakiline :?: Mõlema padruni tüki eest taheti 36.- :P
jahimies
Postitusi: 52
Liitunud: R Dets 23, 2005 8:08 pm

Re: Premium klassi kuulid

Postitus Postitas jahimies »

Kuidas on lihakahjustused Nosler partitioniga lastes. Siiamaani olen ise lasknud 168 gr TSX iga aga ei jookse minu püssist väga hästi. Loobib umbes 10 cm ringi ja seda on natuke palju, aga tööomadustelt on tsx vägev. Lihakere on olnud alati suht väikeste kadudega ja ka loomad läinud ainult 30-40m. Nüüd otsingi enda püssile uut moona :P
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Premium klassi kuulid

Postitus Postitas hendrik »

jahimies kirjutas:Kuidas on lihakahjustused Nosler partitioniga lastes.


Mõõdukad ja piisavad. Asjalik kuul, ei "plahvata" ja samas avaneb asjalikult. Ka lähedalt lastes on purustused suht minimaalsed. Pika maa peale on paremaid, ka võsas on paremaid. Aga hea keskmisene on partition ääretult hea tegija. Kogemusi siis 308win ja 9,3x62. Viimasele sobib see kuul väga hästi, minu isiklik arvamus.
jahimies
Postitusi: 52
Liitunud: R Dets 23, 2005 8:08 pm

Re: Premium klassi kuulid

Postitus Postitas jahimies »

Ma ise mõtlesin norma laetud 180gr partitioni peale. Tahaks küll kergemat kuuli aga minu arust tehas seda küll ei lae. Hendrik oled sa partitioniga ka kitse lasknud. :P
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Premium klassi kuulid

Postitus Postitas hendrik »

jahimies kirjutas:Ma ise mõtlesin norma laetud 180gr partitioni peale. Tahaks küll kergemat kuuli aga minu arust tehas seda küll ei lae. Hendrik oled sa partitioniga ka kitse lasknud. :P


Ei ole. Isiklikult ei ole oma torust seda "teele saatnud", jahikaaslaste seast on kogemused, need piirduvad sea, põdra ja valgesaba-hirvega. Üldiselt ma usun, et ju ta kitsest ka jagu saab.. :D Proovi ära!
Vasta