kopra kuul

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Ei leidnud ühtki viidet selle teema all "spordikaga"=22LR=ääretulepadrun kopra laskmisest.Kui Indian pidas silmas 22Hornetit,siis läks küll vähe rappa ,rääkimata vanameestest ja summuti kasutamisest.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
JUC
Postitusi: 68
Liitunud: N Dets 30, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas JUC »

vara kevadel 30.06 maopauk. Soolikad koos maksaga välias aasa peal.
223 nina peast läinud , ole aga mees et jõuad abivahandega kätte saada(konks kahv või pikad säärikud) :twisted:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

indian kirjutas:Kas see ''spordikas'' on ikka see 22. kaliiber? Jah, sellega on ka karu maha lastud, aga kas on mõtet torkida? Seadus ei luba selle kaliibriga enam pardist suuremat ulukit lastagi.

Ka parti ei tohi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
KeegiVeel
Postitusi: 120
Liitunud: T Okt 04, 2005 11:09 am

Postitus Postitas KeegiVeel »

mis ajast 22 kaliibriga väikeulukit lasta ei tohi? või on siis kobras suurulukiks vahepeal tembeldatud?
Austage ka teisi jahimehi!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

KeegiVeel kirjutas:mis ajast 22 kaliibriga väikeulukit lasta ei tohi? või on siis kobras suurulukiks vahepeal tembeldatud?


Eelkirjutajad on ilmselt mõelnud " 22 kaliibri" all ääretulepadrunit ehk siis 22lr-i. Sellele kaliibrile on piirangud olnud uuema Eesti Vabariigi ajal kogu aeg, nendest võib lugeda nt jahieeskirjast - lühidalt siis nii " ääretulepadrunit võib kasutada ainult nugiste, tuhkru, mingi, ondatra ja lindude, välja arvatud haneliste ja laugu, laskmisel." Ehk siis Kakukese repliik ka õigesse kohta. Part ju haneline..
Muude allakuuemillimeetriste kesksütikuga jahirelvadega võib ju kobrast seaduse järgi vabalt küttida, 222rem-mehed ju sellega peamiselt tegelevadki, peale hane ja rebasejahi.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Nagu arvata võiski, ajavad osad omi asju veel 1917a. seaduste ja eeskirjade järgi. Ilmselt kõikides valdkondades. Küsimusi on veelgi. Näiteks see, et kuidas jahitunnistuse kehtivusaega pikendatakse? ''Lihtsalt niisama'' plõksitakse pitsatid ja allkirjad alla? Kirjade järgi kõik uuesti koolitatud jms? Suhteliselt õõvastav on lugeda neid ''mis ajast'' küsimusi. Ikka aastaid juba mees, AASTAID! Vaata ikka KEHTIVAID eeskirju, mitte 10 aastat vanu. Vahepeal on muutusi toimunud praktiliselt kõikides seadustes, nõukaaegsed seadused, milledega EV alustas, muutuvad ju!
Laske ikka oma ''spordikatega'' kopraid, kui kits ette jääb, siis andke ka minna, sest ''nii ju on ennegi tehtud+ üks mees rääkis, et võib küll'' jms. Siis hulbivad laibad lõpuks jõesuudmetes ja radikaalidest ''loomakaitsjad'' saavad tatti pritsides näpuga meie peale näidata, ajalehes pasundada ja oma suurt haiglaslikku tähelepanuvajadust rahuldada. Kui pretsedente poleks- ma ei kirjutaks. Palun lugege vägemalt kord aastas teid puudutavad seadused läbi, jääb ka oma nahk palju tervemaks. Tõsiselt!
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Postitus Postitas valdo »

Ma olen kah kopraid siiani siledaga kõmmutamas käinud. Haavleid pole tihanud kasutada. Kuna mul püssiga jookseb Polevo kuul suht sirgelt, siis olen seda ka kasutanud. Trofeedest olen samuti suu puhtaks pühkinud, kuna peale mõistuse peast ära laskmist pole enam eriti midagi hinnata...
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Ei pidanud ''Hornetit'' silmas. Samas suhtuksin ka sellesse padrunisse kõvakolpse looma laskmisel suht skeptiliselt. Võtame saba alla aetud energia, suudme juures:
Hornet: 950 J
222 REM:1394 J
308 WIN:3072 J
Nagu ikka oleks vahe, või mis? 308-l on see 950 J saba all veel ca 150m juures.
Me saame supilusikat kasutades kaevata ka sama sügava augu kui labidaga, aga kas see on otstarbekas? Ja palju ajavahe on? Säilitagem selge mõistus ja juhindume parem siiski sellest, mitte ''saab ka'' valemist.
Saab küll, miks ei saa, kui veab ja kõik tingimused on soodsad. Sukavardaga saab ka inimest tappa, aga raudkang on nagu kindlam? Eriti siis kui anatoomiatundmine kesine.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Indian, kas kahtled 22Horneti ja 222Rem võimekuses kopraga toime tulla?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

222 REM ei, aga Hornet tekitab küll pisut kahtlusi. Pigem püüdsin selgitada, et minu arvates on parem siiski kindla peale välja minna, kui võtta risk kena loom raipeks lasta ja anda ''mürkrohelistele'' magus kont järada. Olen täiesti kindel, et ka ragulkaga, kui see on piisavalt hea ja kõik soodsad asjaolud kokku langevad, on võimalik koprale ots peale teha. Teemat võib välja arendada kuni kopra ''surnuksehmatamiseni'' välja. Aga milleks?
Üldse on asi siiski energias, mitte niivõrd kaliibris, eeskirjad peaksid pigem selle ära reglementeerima. Mis puutub ÄÄRETULEPADRUNISSE, nagu eeskirjas, siis on mul Springfieldi, selle westernites nähtud ühelasulise ''pikamaapüssi'' originaalpadrun, laskmata, laetud, muuseas. See laseb sellise umbes 12mm läbimõõduga tinast ''porgandi'' välja. Ka ÄÄRETULEPADRUN!!! Peaks äkki pildi tegema ja üles riputama?
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mina nii julgelt ainult numbrite keeles ei räägiks, omamata kogemust mingi konkreetse kaliibriga.
Muideks norma kalkulaator annab, et 22LR suudmeenergia 137 J. Vist tiba teisest puust, kui Horneti 950 J.
Seda mis teeb 222Rem SP kuuliga võin väga võika pildi kopra peast maalida, aga milleks, numbrid ju 700Nitroga võrreldes nõnna väikesed? ;)
Muidugi, kui laadimisandmeid vaadata siis on tal tõesti 2x vähem rohtu all kui 222Rem`l, samas kui mingi kaliiber on lubatud, ju ta seda siis ikka ka põhjendatult on.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

Kuna mul väiksemat kal. kui 7rem mag kahjuks veel pole, siis lähen proovin(kui Diana annab)kuidas vulkan kopra peale hakkab.Pärast kannan ette kui õnneks läheb.
Üks võib-olla loll küsimus ka veel, et kui sattub kobras valgemale ajale ja keha on vee seest aimatav, kas siis tasub läbi vee kehasse lasta või ikka ainult pähe?
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Lendorav!Lasta võid täpselt vee piirile kui osav mees oled.Vastasel korral rikosheti võimalus suur,eriti terava nurga alt lastes .Indianile!Enamuse kopraraibete pöhjustajateks arvan olevat suuremad kaliibrid ,eriti keresse lastes,kobras mulinal põhjas,ole mees ja otsi üles.Purukslastud mao või kopsudega laip praeguse külma vee korral mitu päeva põhjas.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

njahh,,22LR kuul lõhub piisavalt kobrast ja suurelt jaolt jääb ka kehasse,,seega energia jääb täielikult kehasse,,ja kui tabada pähe jahimoonaga , siis kolp ka täiesti kildudeks,,ja lisaks on väga täpne see kaliiber ,,, aga kahjuks ka mina kipun arvama , et 22 lr ei ole ikke kopra moon,,kui siis kutsikaid lasta aind .
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ninja, ära aja rumalat juttu!
Mul endal ka see kal. püss kodus ja tean, et üle varese see ei kõlba.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta