kopra kuul

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

lendorav kirjutas:Kuna mul väiksemat kal. kui 7rem mag kahjuks veel pole, siis lähen proovin(kui Diana annab)kuidas vulkan kopra peale hakkab.Pärast kannan ette kui õnneks läheb.
Üks võib-olla loll küsimus ka veel, et kui sattub kobras valgemale ajale ja keha on vee seest aimatav, kas siis tasub läbi vee kehasse lasta või ikka ainult pähe?

Kuule ,sellise kaliibri relvad ikka kaugpommitamiseks ,mõeldud ja see tähendab et mida kaugemalt ,seda kindlama käega pead olema.Kui kahtled oma võimetes mõnekümne sammu pealt koprale vastu pead tabada ,siis mis sa sellisest kahurist endale muretsesid :wink: Millal küll hakkab mõistus sinna kanti jõudma ,et need "kahurid" pole mitte mõeldud sita laskeoskuse kompenseerimiseks :wink: Soovitan siiralt minnna jõeäärde viska mõni pinksi pall vette ,kui sellele paarikümnelt meetrilt pihta saad ,siis pole enam vaja muretseda ,kas keresse ikka võib lasta v ei,lased lihtsalt pähe ja kõik OK! Kui pihta ei saa siis sea sammud tiiru poole ja jäta jõe ääres lollused tegematta!
Paremat!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Kult, ära'nd ole nii kuri. Ma sain aru, et küsimus pole mitte selles, kas käsi ei värise, vaid et kas võib lasta vee all näha olevat (aimatavate piirjoontega) looma, kas kuul toimib ja kas veest suunda ei muuda või peab kindlasti ootama kuni kobras pea välja pistab.
ise arvan, et ei tasu vee all ujuvat kobrast lasta lasta. Ise olen nii lasknud poole meetri laiuses kraavis mööda ujuvat kobrast, vee sügavus ka mitte üle poole meetri ja toruots kümmekond cm veepinnast ning otse ülevalt pauk ... siis küll mõjus. Aga kaugemalt ja nurga all vette summida ei soovita
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

kult kirjutas:
lendorav kirjutas:Kuna mul väiksemat kal. kui 7rem mag kahjuks veel pole, siis lähen proovin(kui Diana annab)kuidas vulkan kopra peale hakkab.Pärast kannan ette kui õnneks läheb.
Üks võib-olla loll küsimus ka veel, et kui sattub kobras valgemale ajale ja keha on vee seest aimatav, kas siis tasub läbi vee kehasse lasta või ikka ainult pähe?

Kuule ,sellise kaliibri relvad ikka kaugpommitamiseks ,mõeldud ja see tähendab et mida kaugemalt ,seda kindlama käega pead olema.Kui kahtled oma võimetes mõnekümne sammu pealt koprale vastu pead tabada ,siis mis sa sellisest kahurist endale muretsesid :wink: Millal küll hakkab mõistus sinna kanti jõudma ,et need "kahurid" pole mitte mõeldud sita laskeoskuse kompenseerimiseks :wink: Soovitan siiralt minnna jõeäärde viska mõni pinksi pall vette ,kui sellele paarikümnelt meetrilt pihta saad ,siis pole enam vaja muretseda ,kas keresse ikka võib lasta v ei,lased lihtsalt pähe ja kõik OK! Kui pihta ei saa siis sea sammud tiiru poole ja jäta jõe ääres lollused tegematta!
Paremat!

Njah, ma ka laupäeval 7mm rem magiga tulemas. :roll:
Relv võib ju olla mõeldud kaugpommitamiseks ja pommitab ka hästi. Aga kui koprajaht on isiklikult minu jaoks seni olnud väga tagaplaanil, siis ei ole näinud just mõtet selle jaoks nüüd väiksemat kaliibrit ka muretseda. Siiani on ta pommitanud edukalt põtra, siga, kitse, rebast ja märklehte. Ei näe põhjust, miks mitte ka kobrast. Aga vulkaniga kerre :wink: , seda just ei soovita. olen näinud oma kogemusest, mida teeb vulkan kitsega ja usun, et koprast ei jää tõesti suurt midagi järgi. Võta juba täismantel ja lask pähe. Või siis mõni kergem ja vähem lõhkuvam poolmantel, kui just kere pauku tahad kindlasti
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

Tegelikult oli küsimuse mõte see, et kui tahaks kolju terveks jätta, et sellepärast siis kehasse lasta.Pole kunagi vette lasknud ja tahtsin targematelt teada kuuli käitumise kohta, kuna pole soovi raipeid tekitada.
Käsi väriseb kõigil, mõnel rohkem mõnel vähem. :wink:
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Vees ujuv loom ja trofee... hmmm, minu kogemused näitavad, et tasub pigem laskmata jätta. Üldse tasuks trofeejahti raudadega pidada. Või tasub oodata kuni kobras kaldale läheb (üsna tihti läheb, kui osavalt peidus olla, tuul ei reeda ja kopral selline plaan on). Lisaks, veest laskmisel olen saanud nii lasta, et ise koprakuhila otsas, hommiku, või üsna pimedas, ja kobras tuleb pessa tagasi. Sel juhul annab selga ka lasta (st, kaela poolsesse otsa). Täismantelkuul peaks vett paremini läbima sel juhul ja loota tuleb, et selgroog pihta saab (niisama targutamise korras mainiks veel, et kui kobrast rondina ees hulbib, nina laskja poole, siis tasub kaelast taha poole sihtida, ma korra sihtisin kaela, aga selle pisikese koprakese kolju ei olnudki nii oluline ;))
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

nu ma siis olen rumal edasi,,aga millegipärast rumalad koprad ka nagu koos minuga koju tulnud,,aga eelistan minagi sileraudset,,eks ikke katsetama ka peab . Kui lased täpselt siis pole vajagi suuremat ja vingemat relva,,aga paraku seadused sellised ja ...
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
tuuba
Postitusi: 38
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:35 pm

Postitus Postitas tuuba »

Kuigi endalgi vintraudne olemas, eelistan minagi koprajahil sileraudset. Seda just sellepärast, et laskmise maa on tavaliselt 5-20m ja enamasti võsastunud kraavikaldad.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Olen koprajahil mõlemat toru kasutanud ja kaldun ikka vindi poole ja seda tänu just Feeni õpetusele, kes minu arvates kogenud koprakütt juba.Kuigi ligidalt nati keerulisem läbi optika sihtida.Kasutan mittekallist vene toru ja moonaks Norma poepadruneid on täpsus minu jaoks täiesti piisav ja 308 Norma täismantel pole veel alt vedanud kobrast lastes.Kättesaamata on tänavu jäänud kaks siledaga lastud looma ja mõlemad vette lastud umbes 10-15m kauguselt,üks karteziga(6,2) ja teine kuuliga brenneke.Lastud pimedikus ja võib ka sihtimisviga olla.
Aga püssidest arvan,et koprajahiks on kombinee see kõige tõhusam riist.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

jorr kirjutas:Aga püssidest arvan,et koprajahiks on kombinee see kõige tõhusam riist.


Võrgutad koprad oma karvaste säärtega ära vä? :lol: :lol: :lol:


ps. ei midagi isiklikku..
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

Sai ka siis nädalavahetusel kopra jahti nuusutatud.Väga vahvad elukad.
Aga siledaga vist ikka ise laskma ei kipuks väga hapud mälestused jäid.Vastas kaldal mees lasi karteziga, vigane kobras roomas mättale, aga enne kui mees jaole jõudis suutis kobras sukelduda ja kadunud ta oligi.Teine mees lasi siledaga, vee pind oli karvu täis, aga kobras kadunud.
Sõber oli samal ajal läänemaal ja nende lastud kolmest koprast kahel olid vanad haavlid sees.
Endal ei õnnestunud pauku teha kuna nähtud loomad olid liiga sügaval vees ja kätte saamine polnud kindel, aga jahi kaaslasel õnnestus üks kopra-poiss kotti pista. :lol:
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

äh,vähegi mõistust kasutades õnnestub siledaga väga hästi lasta,pole veel ükski ära läinud,lase 5-10 meetri pealt ja pole mingeid probleeme,eemalt ehku peale summides ei saa ka vindiga kätte,mul küll mõlemad relvad olemas,olen proovinud mõlemaga aga siledaga mu meelest parem,maitse asi!!
In fact You look like a shit!
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

ah jaa,võibolla on see mu relva omapära,aga täistsokist lastes 2 nulliga eraldub konteiner kuskil 20 sammu peal nii et kümne sammu peal on haavlivihk ikka vägagi tappev!
In fact You look like a shit!
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Kuuli või haavlitega lastes vaidluses tuleb arvestada ikka kus see kobras elutseb,kitsastes metsajõgeds , kraavides või suuremates ja lagedamate kallastega veekogudes.Saada kobras 5-10m kaugusele pole silerauga laskmisel suuri probleeme,st. kobras "otsib"kütti.Kuulipüssi omanik otsib reeglina kobrast ,vähemalt minul muutus jaht küll palju huvitavamaks ja tulemusrikkamaks kui 222REM ostsin.Kasutan AINULT täismantlit, kaugeim lask ca150m (optika sisselastud 180m).Parim kuul ,nagu igas teises jahiski,on õigesse kohta lastud kuul!Kel võimalik,soovitan kasutada vintrelva ja võimalikku väikseimat lubatud kaliibrit.Kui pole lasketulemuses kindel,jäta laskmata,küll järgmine kord ka tuleb ja tuleb paremini.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Ise kasutan koprajahiks drillingut 2X16kal./222rem.Kuni 15 meetri kauguselt olen kobrast lasknud siledast(5,1mm) ja ainult pähe.Ei ole ükski ära läinud ja teist pauku pole ka vaja läinud.Kui üle 15m siis tavaliselt kasutan 222rem-i.Kuuliks siis poolmantel 3,56g.
gundog
Postitusi: 7
Liitunud: T Jaan 08, 2008 5:58 pm

Postitus Postitas gundog »

Varsti jälle kevadine koprajaht! väga omanäoline ja põnev individuaaljaht. Nostalgiline rõõm üle pea tiirutavast nepist- vir vir vir- vir vir vir, kes meist ei teaks!
Alati 100% jaht! kindlasti mitte saagikuse vaid elamuste poolest.
Kaliibrid, erinevad relvad ega haavlid pole olulised, Lase kobras lähedale kui tahad kindlalt kätte saada. Suureneb tõenäosus nii lasu efektiivsuse kui ka veest välja konkimise osas! 3 min kauem kannatada annab ka suurema jahilise orgasmi. Kaugelt laskmine on ikka juhuslik ja kui mööda siis niikuinii jahiõhtu mokas. Tõenäosus, et kuskilt veel mõni elukas pudeneb on siis poole võrra langenud!
Pauku tuleb ikka teha ja loobuda kas siis lihast või koljust. Teinekord kahjustuste alal kus kopra arvukus suur kujuneb ka jaht paugutamise arvult pardijahi laadseks! Telefon dokumendid ja muu tuleks igaks juhuks kaldale kindlasse kohta panna, kättesaamise himu koos adrenaliiniga võib vastasel juhul lõppeda majandusliku põntsuga!

Anyway- Soovitan pigem prügitoru kui vinti!! Puhtalt maitse asi!!! :)
Kasutamine ei ole kohustuslik!
Ära metsa minnes püssi koju jäta!!!
Vasta