kopra kuul

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

kopra kuul

Postitus Postitas lendorav »

Jõudu.Kuna varsti kopra jahile minek ja enne pole kobrast lasknud, siis sooviks infot millega soovitav lasta.Muidu kasutan suurulukitele norma vulkanit ja rebasele norma täismantlit.
Või äkki hoopis siledaga parem kobrast küttida?Sellisel juhul, mis nr. moonaga?
Tänud.
vp123
Postitusi: 34
Liitunud: E Mai 10, 2004 10:52 am

Re: kopra kuul

Postitus Postitas vp123 »

lendorav kirjutas:Või äkki hoopis siledaga parem kobrast küttida?Sellisel juhul, mis nr. moonaga?



Siledaga on nr 1;0;2/0;3/0;4/0;5/0;6/,7/0 või siis kuuliga.
Kuid kõige parem on 2/0. :D
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Jah Lendorav,küsimus väga õige aga valel päeval küsid,vaata ka kalendrit.Täna ju esimene aprill ning oleks koprale vist parim nr7haavel ja sihtida kindlasti saba pihta.Saba ju kõige rasvasem.
Head koprasabaõnne siis.
noorus on ilus aeg
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

Olgu.Ootaks,siis kopra kuuli/haavli vastusid homme, aga täna võiks, siis küsida, mis kuuliga keegi taldrikud laseb.
Ise kasutan põhiliselt leek ja soomust läbistavaid vintrelva kuule.Tulemused eesti keskmised, vahel mõni maja, vahel mõned autod. :lol:
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Just tulen koprajahist, (lasime kogu seltskonna peale Lõuna-Eestis reede-laupäev-pühap. paarkümmend kobrast) soovitan kasutada vintrelva valgusjõulise sihikuga, sest sellega pikendad laskemaad ja hämaras jahiaega (kus sileraudsega ei näe enam lasta), oluliselt. Sileraudne üle 10 m kauguselt ei võta ja tundub, et alates 4/0 või isegi 6-7 mm kartetš võtab kõige paremini. Paraku oli kõige rohkem ärapääsenud kopraid just nendel kes sileraudsega lasid! Vindiga võiks lasta isegi täismantliga (poolmantelkuuli purustused on mõnikord mõttetult suured) ja pähe :ära unusta 15 m kaugusele lastes mõni cm üles sihtida, muidu lased kurgu alt läbi! 222 Rem ja 22-250 võtavad väga hästi aga keskmised kaliibrid samuti! :lol:
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

.222ga selline lugu, et jääb maha küll, aga enda südamerahu mõttes ja komposti vähenemise jaoks on poolmantel ikka hea. Nii pähe kui keresse. .308 teemal siis nii, et vast pole väga vahet, peaasi, te pihta saad. Kusagil siin see kopra ja moona teema suht põhjalikult läbi arutatud, äkki leiad üles. Selle kevade kogemustest - poolmantel ja kopsupauk, 1 loom saanud üle jääääre, teine oli jäävabal ajal, aga katsus ka seni ära minna kuni sai täismantliga järgmise lasu vastu pead. Iseenesest - suur loom, mitte väga kaugel, juurdepääs olemas (kasvõi läbi võsa tormates), lase keresse (selgroog soovitatavalt), saad äkki veel kolju eest medaligi (seda suht palju juhtunud, et pärast looma ülevaatlust on natuke nutune olla, kolju ilus ja suur, aga totaalselt hävinud... mul nt pole mitte ühtegi ilusat suurt koprakoljut, nii õnnetult läinud siis).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Just tulen koprajahist, (lasime kogu seltskonna peale Lõuna-Eestis reede-laupäev-pühap. paarkümmend kobrast) soovitan kasutada vintrelva valgusjõulise sihikuga, sest sellega pikendad laskemaad ja hämaras jahiaega (kus sileraudsega ei näe enam lasta), oluliselt. Sileraudne üle 10 m kauguselt ei võta ja tundub, et alates 4/0 või isegi 6-7 mm kartetš võtab kõige paremini. Paraku oli kõige rohkem ärapääsenud kopraid just nendel kes sileraudsega lasid! Vindiga võiks lasta isegi täismantliga (poolmantelkuuli purustused on mõnikord mõttetult suured) ja pähe :ära unusta 15 m kaugusele lastes mõni cm üles sihtida, muidu lased kurgu alt läbi! 222 Rem ja 22-250 võtavad väga hästi aga keskmised kaliibrid samuti! :lol:


Kaupo, kas ma sain õigesti aru sinu väitest, et siledaga kaugemalt kui 10m ei ole mõtet kobrast lasta? Kui see nii on, siis luba mul selles sügavalt kahelda. :twisted:
Kaks eestlast, kolm arvamust
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

njah,ma olen last ka mitmed 20-25 meetri pealt 00-ga,vastu pead ja kaela, pole küll täheldanud,et ükski kaduma oleks läinud!?
In fact You look like a shit!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Minu kaugeim sileraudsest latud kobras jääb sinna 25 m kaugusele, kuuliga siis. Haavlitega olen ka sellise maa pealt lasknud (kõrgistmelt siis). Aga mis seal salata, kui on võimalik valida, kas karabin või sile, siis tasub mõelda, kas kasutada täis- või poolmantelkuule ;) Asja olemus lihtne - haavlitega lastes on ikka oht, et pärast lihaga mõni haavel hammaste vahele satub, ning nahk on ka rohkem auklik (vahepeal küll väga mõistlikuse piires).

Koprajahi algusaegadel püüdsin raudadega ka, läksid needki söögiks ja ei häda miskit. Võin kinnitada, et kui asja korralikult teha, saab raualoomast ka asja. Kuid, kuuliga, pähe, ning ära jäävad igasugused vigurid ja jama, mida muidu teha tuleks. Kolju läheb ainult katki :( Kakuke just purustas ühe päris ilusa trofee ära.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Kopra jaoks kasutan 2.aastat 222REM täismantlit.Möödunud hooajal 25tk,sel aastal 5,Umbes pooled neist vette lastud.Olen ka kõik kätte saanud.Poolmantlit enam põhimõtteliselt ei kasuta,lõhub nii liha kui nahka.Ise arvan,et 22Hornet oleks paras kopra püss.Kui arvad,et tegu medalikoljuga,ära siis enne lase kui kindel pole.Pähe lastes oled medalist ilma nagunii.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Vahet pole millega koprale pähe lasta. Nii FMJ kui poolmantel teevad pudru (enamasti). Kal siis 222Rem. Vahe tuleb sisse kui lasta loomale kerre. Võrumaal lasin sedasi 2 looma jää peale, poolmantliga siis. Said poolmantlid otsa ja võtsin täismantli. See kolmas kadunuks jäigi. Poolmantliga oleks kotis olnud. Tuhka see natuke liha ja nahka, aga loom on poolmantliga kindlamalt kotis. Kasutan ise 55GR Hornady SP. Ma varem kasutasin ka hoolega FMJ`te. Nalja pärast poolmantlitele üle ei läinud. Eelmine sügis võrumaal jälle, lasin koprale 3 kuuli pähe FMJ`ga ja lõpus pidin ikka kätega kallale minema. Hiljem selgus, et kõik kolm kuuli olid peas, aga nii ees, et aju kest oli puutumata (nina ja lõualuud ainult krudisesid). Poolmantliga samasse kohta tabades on nina eest läinud ja loom maas ühe pauguga.
Kui mul valida, kas minna koprajahti sileda või vindiga, siis kahtlust ei teki, et kummaga. :D
Need siis puhtalt minu kogemused/arvamused, mis ei pea teiste omadega ühtima.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Kaupo, kas ma sain õigesti aru sinu väitest, et siledaga kaugemalt kui 10m ei ole mõtet kobrast lasta? Kui see nii on, siis luba mul selles sügavalt kahelda. :twisted:



OK, 10-15 m kauguselt silerauaga (v e e s ujuvat kobrast!!) ja edasi läheb asi väga kahtlaseks. Lihtsalt ma tean kui palju kopraid on meestel ära läinud, rullib natuke ja sukeldub ja ongi kadunud!

Kui saad kobrast varitseda kusagil kus ta veest välja ronib, on asi muidugi teine... Maa peal kuni 30 m haavlitega.

Vindiga ei ole ujuvat looma ka 50 m kauguselt mingi eriline probleem lasta! :lol:
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

ma pidasingi silmas,et maa pealt siledaga!!
In fact You look like a shit!
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Kakkuke!Ka mina ei läinud nalja pärast TÄISMANTLILE üle ,ainult et päris palju kulus padruneid.et terava laskenurga alt läheda maa pealt (10-20 m) mitte kuuli vette sumada.Nüüd olen oma optikaga õppinud ka läheda maa pealt laskma.Eile õhtul dist.10-15m ujuvale nina ja silma vahele , jäi nagu kork vee peale.Hea meel ilusast nahast ja rikkumata lihakehast.Mis aga läks.oli muidugi hõbemedalit väärt kolju.Otsuse-kes millega laseb-teeb igaüks ise,meie siin jagame omi kogemusi.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

22LR kirjutas:Otsuse-kes millega laseb-teeb igaüks ise,meie siin jagame omi kogemusi.

Ma vist lisasin oma jutu lõppu. ;)
Kakuke kirjutas:Need siis puhtalt minu kogemused/arvamused, mis ei pea teiste omadega ühtima.

Samas pole öelnud ka seda, et 22LR teeb valesti vms. Võibolla parema käega, kui mina. Tean mõnda jahimeest Võrumaalt, kes minust oluliselt enam lsevad kobrast ja nemad kasutavad ka poolmantlit ja kal 222Rem.
Mina oma püssiga proovisin tiirus järgi, et kuidas millise distantsi pealt jookseb. Soovitan seda soojalt ka teistele. Mul optika 56mm läätse läbimõõduga kõrgetel jalgadel. Sihin täpselt pea peale ja see on kopra 10. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta