kopra kuul

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Postitus Postitas frukt »

lasen siledaga ja 7mm rentidega pole ükski pakku pääsend ~30 m keeras külje ette jões ja peale pauku tagurpidi-enamus kadund kopraid olen näind vindiga lastavat-ja veel peale pauku olen ka ujumas käind külm aga see selleks-enamasti näen seda et tehakse vindiga eemalt pauk ja siis läeb ca 5 min enne kui abivahendid leitakse et kuiva jalaga pääseda aga kui pauk pole surmav siis minni paari pärast on shock üle ja kobru läind nii et head ujumist.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

frukt kirjutas:lasen siledaga ja 7mm rentidega pole ükski pakku pääsend


Sellistel puhkudel tekib kohe huvi, et kas lasud on 1-2 looma või on neid lastud mitukümmend? Mul nt on korra 7 mm ubinatega tabatud loom ära kadunud. Lihtsalt see teema, et kuna ma olen neid kopraid igasuguse moonaga lasknud, kätte saanud ja mõned ära kaotanud, siis tundub müstika kui keegi suudab kümneid kopraid sama moonaga lasta ja kõik kätte ka saada.

Mõningase mõtisklusena toon enda viimase aja mõtisklused - miks ma olen jäänud pidama kal .222 poolmantlile (vist on 55 gr).

Esiteks, kui ma koljust ei hooli (tundub nahk ja liha rohkem meele järgi olevat), siis on hea pähe lasta. Üldjuhul, hästi lennanud kuuli korral pole vahet, millega kobrast lastud on 8st pool- või täismanetl), kolju saab igal juhul rikutud. Küll aga on olnud erinevused just sellised, nagu kakuke mainis, et täismantelkuuliga tabatud loomi olen pidanud hiljem üle torkama, poolmantelkuuliga seda muret vähem (korra lisan ühel loomal silmade eest puhtaks, ja siis oli ka ikkagi nuga vaja). FMJ ja aju või kael, ei mingit probleemi.

Teiseks, kui ma näen, et loom on priske (ujuvat looma enamasti raske hinnata, vaatad, et mingi rott ujub vees, teed klõpsu ära, lähed ligi, ikkagi tundub pisike, tõmbad veest välja - issand halasta milline elukas!), ja pähe tuleb mõte, et kolju sobiks trofeeks, siis võib oodata paremat hetke ning lasta keresse (jube hea on selgroog üles leida), kopsupaugu korral on olnud 4-5 juhust, loom mats ja maas, siputab natukene, kui vesi liiga ligi pole (st, jäääär), siis jääb uuesti maha. korra olen tükk aega jääd lõhkunud ja looma selle alt kätte saanud. Täismantliga on efekt see, et laks ja läinud, ning mingi aja pärast on juba surnud, kaldal ei pruugi vahet olla, aga vee ligiduses on suuremaks probleemiks.

Ja haavlite teema, seda juba mainisin, jäävad maha ka, aga mulle ei meeldi kobrast süüa nagu parti - kogu aeg valmis olles, et mõni haavel hamba alla jääb. Mis seal salata, haavlitega lastes on olnud kaduprotsent kõige suurem. Siledast siis selline kogemus, et lasin 4 haavlipauku ära, muudkui siputas ja läks, ligi ka kohe ei saanud. Uppus ära ja üles ei leidnud, kindlasti oli surnud. Teine kord siis 3 pauku, sain kätte.... paar korda veel nii. Aga hiljem ei nahka ega mõistlikku liha. Njah, on seda ka ikka olnud, et mats ja maas, aga ka sel juhul on võimalus mõne haavli leidmiseks, ja nahk pole ka suurem asi.

Need siis minu tähelepanekud (ma küll ei küündi kobraste laskmise poolest 22LRi tasemele, kes minu kohatud jahimeestest laseb üldse rohkem kopraid, kuid mõnikümmend looma olen ise ka juba lasknud).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

Feen, anna mulle kah vihje, et kuhu oleks kõige õigem ja targem susata kui vaja. Endal pole veel selleks vajadust olnud, kuid kui peaks tulema, siis on hilja uurida, et mida teha ja kuidas ;)
Ise kah ikka pähe lasen. Samas ühes asjas fruktiga kah nõus, et kui vindiga pauk teha, siis peaks ikka paat kõrval olema. Viimati sai lastud nii, et paat autos käru peal oli. Krt nii kripeldama jäi, et vend tiigi peal ulbib, aga SEEKORD läks õnneks. Teinekord olen ise targem.
Kaks eestlast, kolm arvamust
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Postitus Postitas Jack »

On keegi siinolijatest 30-06 poolmantliga ka kobrast lasknud? Tahaks teada mis loomast järele jääb, kui nt keresse lasta?
...kohe metsa...
skog
Postitusi: 150
Liitunud: R Mär 30, 2007 12:28 pm

Postitus Postitas skog »

Mul õnnestus enda elu esimene kobras lasta u 35 m pealt 5,2 haavlitega. Kobras oli maa peal. Kuna oli ümber tiigi suur ring järgi minna siis panin igaks juhuks veel kuuli ka tagant järgi. Ega ma ei teanud kas ma üldse kobrast lasin, kuna oli hämar ja kobras tõusis kaldale täpselt uru juures, nii et minu silmi jäi must koht - ei saanud hästi enam aru kas on lihtsalt tume uruava või liikumatu(loe:sittuv) kobras. Ok. Peale esimest pauku mingit siplemist ega liikumist ei täheldanud. Jäid võimalikud variandid - 1. Kobras sittus ennast suurest hirmust surnuks. 2. Kobras sai surmava hoobi. 3. Kopraurg sai surmavahoobi.
Läksin siis ümber tiigi järgi. Ma arvan et paljud teavad mida mu süda sees tegi. Ise veel teisel kaldal lugesin kaldaäärseid puid, et 2 puu liginemise kohast teisel pool kallast. Jõuan sinna - kobras nii siruli kui siruli. Ja kõrval oli suur hunnik värsket sitta. Hiljem nahatustamisel selgus et haavlid olid ilusti peal ja kuul oli rindkeres aba tagant sisse. Kahjuks jäi jurakas kaalumata, kuid alakihva pikkus on u 13-15 cm (koos alalõualuu sisse jääva osaga):)
Vot selline lugu.
Viimati muutis skog, K Apr 04, 2007 12:02 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

ise olen näinud,et liha eriti ei saa, aga koprast saad lahti...
Kaks eestlast, kolm arvamust
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ma ise torkan kaelast südame poole (tegelikult kaelaarterisse katsun saada). Vältida tuleks söögitoru katki tegemist. Selle kõrvalt see torge siis lähebki, kui vaja, siis pisike lõige ka. Ega sea torkamise teemat tihti vaja ei lähe, aga kui kobras jalgupidi pihus ning katsub minema minna, siis võib päris hea lüke olla. Nt 1 loom on tahtnud kummipaadi vee alla sikutada (kusjuures, 2 fmj-i peas, .222st), siis oli kohe hea meel, et nuga kaasa sai. Seda ka, et mõned torkavad kopsu, aga naha seisukohast pole see hea plaan.

Noaga torkamise teemal veel seda, et koprajahi esimesel üritusel, kus me ka urujahti tegime, saime näha väga oskuslikku torkamist. Sellest peaks isegi video olemas olema, Kuldi tehtud. Tean, et seda peaks olema võimalik mõnelt isikult saada, kuid minul seda pole (peaks hankima, kogu ürituse kohta tore mälestus).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Feen kirjutas: Nt 1 loom on tahtnud kummipaadi vee alla sikutada (kusjuures, 2 fmj-i peas, .222st), siis oli kohe hea meel, et nuga kaasa sai.

Õigus see oli minu teine kord, kui kopral olid FMJ`tid ninamikus sees ja loom elas, st ajukest oli terve. Feen on jah tuntud koprasuskaja. Viimati tahtis surnud looma ka torkima hakata. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

to Jack

Postitus Postitas laurits »

Ise olen 308 lajatanud poolmantliga keset selga ( ca 6 meetrit), polnud hullu midagi aga Tuuba on 7mm rem magiga koprale vajutanud lähedalt, äkki kommenteerib mis juhtus!
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Mina lasen FMJ ( .308) elu on näidanud kes pihta saab see maha jääb, kui pole kättesaanud siis ikka oma lollusest. ( Lasta keset tiiki ja siis proovida kaikaga kätte saada, või kevadel kui vool on üsna kiire siis vaadata nukra näoga kuidas laip kiirelt vooluga kaasa läheb ja siis kuhugi vee alla tõmmatakse, nädala pärast leiad kuskilt roika tagant raipe)
tegin eelmisel kevadel endale statistikat et kui oleks lasknud spordikaga ( Nii mõnigi mees kiidab kui parim püss kopra jaoks :shock: ) Arvan et oleks pooled loomad kaotanud. Ühe piraka rotile olin lasknud alalõuga, ei usu et sprdika saadud löök oleks ta ikka kohe sirakile võtnud, .308 piisab ka kui ei saa täpselt ajju aga kuhugi mujale pea piirkonda. Muidugi otse lastes võib juhtuda et saad kopra peast pinnalaotuse :shock:
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Jack kirjutas:On keegi siinolijatest 30-06 poolmantliga ka kobrast lasknud? Tahaks teada mis loomast järele jääb, kui nt keresse lasta?

ise ei kasuta, aga üks tuttav laseb 30-06 kõiki loomi ainlt põdrakuuliga 11,7 SP , tavaliselt on kopral vähemalt üks käpp küljest lennanud ja midagi veel kerest kaduma läind ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Muidugi ei tohi ära unustada "parimat"st.laskmata jäetud lasku ,kopra puhul eriti.Kui ikka päris kindel tulemuses pole,ära lase.Raipeid ja haavatuid ei taha meist meelega keegi tekitada.Kui kohta ja kopra harjumisi tunned ,küllap satub järgmine kord paremini ette .Olen ise sellest püüdnud kinni pidada ja sellel aastal pole veel õnneks suplema tulnud minna,eilegi jätsin 2 looma laskmata,1 ujuv suur koll ja teine "kesik" keset kiiret voolu.Proovin Dianaga täna õhtul uuesti kaupa teha.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
tuuba
Postitusi: 38
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:35 pm

Postitus Postitas tuuba »

Lasin suure kopra 3 m pealt 7 mm rem magiga. Sain täpselt talle kahe silma vahele. Jäi vagusi, silmad lahti vahtima peale lasku. Hüppasin kraavi ja heitsin ta üle pea kaldale. Väliselt oli nagu kober ikka aga kui nahka seljast maha vilistasin vaatasin, et kolju koosnes ainult pisikestest luufragmentidest, mida nahk koos hoidis. Nagu oleks klaas suka sisse pandud ja vastu seina põrutatud. Lihakeha kannatada ei saanud, sest kogu mats (vulcan) jäi pea ja kaela sisse. Kuuli ei leidnud aga ega eriti otsinudki.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Kas see ''spordikas'' on ikka see 22. kaliiber? Jah, sellega on ka karu maha lastud, aga kas on mõtet torkida? Seadus ei luba selle kaliibriga enam pardist suuremat ulukit lastagi. See, kes sellisega kobrast jahib, ei saa puhas poiss olla, ju siis ka summuti varuks? Rumalt temp oleks selline ''katsetus'' igatahes, vaata kuidas ja mismoodi tahes.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

indian kirjutas:Kas see ''spordikas'' on ikka see 22. kaliiber? Jah, sellega on ka karu maha lastud, aga kas on mõtet torkida? Seadus ei luba selle kaliibriga enam pardist suuremat ulukit lastagi. See, kes sellisega kobrast jahib, ei saa puhas poiss olla, ju siis ka summuti varuks? Rumalt temp oleks selline ''katsetus'' igatahes, vaata kuidas ja mismoodi tahes.


vaadates vanemaid mehi on mul tunne et igasuguste seaduste kohapealt on neil valikuline mälu. Kui kunagi midagi lubatud oli siis on see nende jaoks jätkuvalt lubatud. Mõni mees ütleb lausa filosoofiliselt et üle 90 maanteel ka ei tohi sõita aga ikkagi inimesed teevad seda. nagu see "kolmiku kasutamine ( ühest teisest teemast) vanamehed panevad stabiilselt sellega ja õpetavad ka noori et võta ikka kolmik saab paremini pihta :evil:
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Vasta