8x57jrs

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Postitus Postitas VR »

kakuke kirjutas:oleks väga hea kui kirjeldad ka moona millega lastud. 8mm võis ju ka täismantel olla ja 223 Norma pudru. ;)

Ma ei lase jahil täismantliga, ega soovita teistelegi!! teatavasti kuul on pime ja juhus samuti, eriti veel täismantliga!
Ega ma ei viitsi jahuda teemal kaliibrite paremusest - siin tuleb mu meelest mängu täiesti subjektiivne tunde küsimus. Siin võib mängu tulla muidugi tööalane neutraalsus ka - müün ühtmoodi hea meelega .308-t kui 45/70Govt-i :wink:
Paar päeva tagasi kuulsin maru head samasugust võrdlemise näidet autodest - Kui volga ja moskvitsh sõidavad 100 km/h, siis volga sõidab kiiremini kuna on parem auto! :lol:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

See näide oli asja piltlikuks kirjeldamiseks, et kui ei tea tausta siis võib mõelda mida iganes.
VR paistab olema kodus kaliibrite teemal (eriti vist 8mm), kasutaks kohe juhust ja küsiks 8mm eelist teiste omataoliste seas, et kuhu teda liigitada. Kas kaldub pigem sinna 7,62 või 9,3 poole või mis asjaga üldse tegemist on? Kuidas pauk, täpsus, kuuli lennu trajektoor jne. Siiani juttu olnud vaid sellest, et mida nimetada expressiks ja kuulide diameetritest ja kaliibrite ajaloost. Reaalsel jahimehel sellest vähe kasu. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Postitus Postitas VR »

eee.. peaks tööd ka tegema siin pläkutamise asemel, nii et võtan kirjutamise hoo maha!

aga kiirelt - ei kaldu kumbagi poole see 8-ne, on täiesti iseseisev ja omaette klass. Ma ise olen kompromissitu 8mm fänn. Alguse sai sellest, et püsse on Rootsis palju ja hind odavam kui 7,62-l. Aga põhjalikumalt uurides, on ju suurema ristlõikega kuulil suurem eelis kõik energia tabamisel ära anda. Võrdluseks lööge laua sisse kõrvuti tömp nael ja terav! No ja paugu iseloom on ka pika põlemisega püssirohu mõnus mats, mitte automaattulele iseloomulik kilakas. See kuuli valiku jutt (teadmine et maailmas valmistatakse 1001 erinevat tüüpi) minu jahti küll meeldivamaks ei tee, kasutan Norma Vulkan-it ja nüüd millalgi tahan serblast ka praktikas kasutada.
kakuke kirjutas:aga 7,62ga lastud kitsed pole siiani kannatanud küll kriitikat

mis sa sellega silmas pidasid, et .222 on parem kitsele või ...
ikka läks pikaks
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Energi jutt jookseb nüüd küll vähe rappa, 30-06 11,7g kuulil on 150m peal energiat kõvasti rohkem,kui 8X57 JRS 12,7g kuulil, võrreldud siis noid samu Vulkaneid. Ega siis raskem ja läbimõõdult vähe suurem kuul ei pruugi rohkem energiat kohale viia ja palju loeb ka mis kuuli kasutad, palju on jääkkaal, kui kuuli kätte saad.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

VR kirjutas:
kakuke kirjutas:aga 7,62ga lastud kitsed pole siiani kannatanud küll kriitikat

mis sa sellega silmas pidasid, et .222 on parem kitsele või ...
ikka läks pikaks

Pidasin just silmas, et ühega lastud kits nagu rohkem toiduks kõlbulik, kui teine ja igati piisav.
Piilusin ise ka huvi pärast Norma kalkulaatorit ja isegi ei pea teda võrdlema 30-06`ga. Vähemalt 100m peal oli 308 Win 11,7g Vulkan üle 12,7g 8x57JRS`ist.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
peeter

express 8 mm

Postitus Postitas peeter »

8 x 57 JRS on vâga hea valik sellisele relvale . Vaata ka neid relvi http://www.fair.it/eng/safari.html#
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Postitus Postitas VR »

Mart kirjutas:Energi jutt jookseb nüüd küll vähe rappa, 30-06 11,7g kuulil on 150m peal energiat kõvasti rohkem,kui 8X57 JRS 12,7g kuulil,

Tavaline lugu - vaatate tabeleid ja teete otsused! 30-06'ga 100m pealt lastud kesikust kuuli ei leia. 8-ne kuul on enamasti sees. Kui 30-06 oma suurema energiaga loomast edasi lendab, tähendab et muist sellest on ju kaduma läinud - see laiema pindalaga tabamise jutt.
8mm julgeksin lugeda 150-200m kaliibriks. Samas olen ise arvamisel, et on vähe põhjuseid torkida üle 150m kaugusel olevat ulukit.
Aga mina muidugi oma kogemusi räägin 8x57JS-i puhul. JRS on veeeidi nõrgemate näitajatega, aga see veidi on tõesti väga vähe.
VR

PS. Ega ma ei hakka nii-ehk-nii teie vaimustusest .308 üle, aru saama :wink:. Pealegi on häid jahikaliibreid veelgi - padruni madal hind ei tee minu silmis seda veel heaks või kõige paremaks.
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Samaga tahan vastata VR-le :padruni kõrge hind ei tee seda minu jaoks sutsugi paremaks .Minu isiklik kogemus-relvad zc: 222ja6,5x55 .Norma kergemad kuulid ei sobi absoluutselt ,aga ligi 2x odavama Partizan-iga- asi igati paigas.Siit moraal- sama kal. erinevate relvamarkide korral võib sama tehase moon anda väga erinevaid tulemusi .
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

VR kirjutas:Kui 30-06 oma suurema energiaga loomast edasi lendab, tähendab et muist sellest on ju kaduma läinud - see laiema pindalaga tabamise jutt.


Pooled lasud lendavad läbi jah, see on tõsi. Oleneb distantsist ka ja kuulist mida kasutada. Ei vaidle üldse vastu. Aga miks siis Vulkaniga keres liigub uluk pikalt edasi, samas kui TSX või MRX peatab kiiremini, kuigi viimased kaks lendavad sageli "sahinal" läbi. OK las see kuulijutt jääb mõnda teise teemasse.
Ei laida tegelikult ühtegi kaliibrit, seda enam, kui pole isiklikku kogemust. Iga relv ja iga kaliiber on mingi jahi jaoks hea. Tõde kuulutada ja öelda, et see üks ja ainumas on see kõige parem, oleks aga nagu vale.

Aga teema algataja soovis ju teada, "Kas on mõtet selline kal. varitsus, hiilimis ja ajujahiks valida või mitte?"
Sobib samuti nagu kõik teisedki, vahet pole, kui ise padruneid ei lae, siis on moona valik natuke kesine. Samas kui ei ole soovi erinevaid kuule proovida, siis padruni vähene valik ei mängi rolli.
Samuti soovis teema algataja pooleksmurtavat klassikalist jahipüssi, nii et anna minna, kui relv istub ja meelepärane on.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Tõe huvides olgu märgitud, et ei oma ise ei 308, 30-06 ega 8mm.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta