Barnaul jahimoon

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
vana känd
Postitusi: 59
Liitunud: P Jaan 27, 2008 2:18 pm

Re: Barnaul jahimoon

Postitus Postitas vana känd »

Ei ole sellel Barnauli moonal viga midagi, Mossinist jookseb 100m. liivakoti pealt lastes kuul kuuli. Uurige lähemalt kuidas Balodis 300m. moona testib ja mõni mees ei saa sellist tulemust ka 50m. lastes.Minul jääb küll vindi raud puhtaks, aga sõjaaegse moonaga lastes raud nagu tahmalõõr.See tulelont ei peaks küll häirima. Halval pillimehel munad alati valutavad kui viisijuppi pilli seest kätte ei saa.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Barnaul jahimoon

Postitus Postitas honkomees »

see et äsja vene netis üks mees riputas oma mõõtmistulemused välja, tema käes olnud moona diginihikuga mõõtmise järgi, vaadake seda 308 Barnauli kuuli mõõtu ...
...Патрон 308 вин стандарт нато максимальный диаметр пули согласно нормативам - 7.85\0.309"

Патрон 7.63х53 Финский вариант нашего патрона - 7.85\0.309"
патрон 7.62х54R наш добрый мосинский патрон - 7.88\0.310"

Так гласит теория по НСД на боеприпасы. А практика гораздо интересней берём электронный штангель, 2 произвольных патрона из пачки и мерим, результаты записываем и делимся с уважаемым сообществом.....
итак:
Мейд ин Раша
Барнаул FMJ 12.04 грамма - 0.312"\0.311" патрон 7.62х54R
Барнаул FMJ 12.27 грамма - 0.310" патрон 7.62х54R
Новосибирск п\о 13.15 грамма - 0.310 патрон 7.62х54R
Новосибирск FMJ 13.03 грамма - 0.311 патрон 7.62х54R
Новосибирск Экстра 13.15 грамма - 0.3075"\0.308 патрон 7.62х54R ?
Барнаул 308 вин 9.4 грамма - 0.311"\0.3105"

Мейд ин неРаша
Hornady 150 gr FMJ - 0.308"
Hornady A-MAX MOLY 178 gr - 0.308"-0.3085"
Lapua Scenar 167 gr - 0.308"
Lapua Scenar 185 gr - 0.3075"
Nosler BT 165 gr - 0.308" - 0.3075"
Nosler ACCubond 200 gr - 0.3055" - 0.306"
Nosler BT 180 gr - 0.306" - 0.3065"
Nosler Custom Competicion 168 gr - 0.307" - 0.3075"
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Barnaul jahimoon

Postitus Postitas peepk »

üks saksa padrunitabel annab mosini ja kalasnikovi moonale cal 309.Meil siin vähemalt rahvasuus kõiki 7,62 kutsutakse 308 nime all.Tänu honkomehe ponnistusele,asi veel selgem ja selles segapudrus parem orjenteeruda.Ja seega mosini vindi omanikul tasub hirmsasti kaaluda,mida rauda topib.Need piskud sajandikud ikka väga määravad,nii relva ea,kui lasketäpsuse.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Barnaul jahimoon

Postitus Postitas honkomees »

mosini meestel ei tohiks vindi ea suhtes probleemi olla - ainlt soome moon on peenem ehk 308 moona mõõdus ja võib täpsuses vingerpussi mängida. Soome uuemate 7,62x53R kaliibris püsside omanikel aga küll, sealt vene-tšehhi-serbia-norma moona läbi ajada ei tasuks
Aga see et Barnauli 308 on tegelikult vene vindi kuuli läbimõõduga, vaat see on ikka odava moona ostjate suhtes sigadus- lased tükk maad jämmema kuuli rauast läbi, läheb küll aga millised surved seal tekivad jne jne
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Barnaul jahimoon

Postitus Postitas Sarvik »

honkomees kirjutas:Aga see et Barnauli 308 on tegelikult vene vindi kuuli läbimõõduga, vaat see on ikka odava moona ostjate suhtes sigadus- lased tükk maad jämmema kuuli rauast läbi, läheb küll aga millised surved seal tekivad jne jne


info mõttes on see selge sigadus

teisalt olen teadlikult ise laadinud 0.30 asemel teatud 0.312 kaliibri kuule (hurnady 100gr hp/xtp) seajahiks võsas ja viljas....ja arvan et mõistlikus koguses neid lastes ...no 20...30 tk aastas ei juhtu teie püssiga suurt midagi....aga ex see ole nagu viinaga...esimene pits on vaat et raviks...teine rõõmuks ja alates kolmandast joogiks :lol: :lol: :lol: (b)
kärbes kirbule!
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Barnaul jahimoon

Postitus Postitas Motorist »

teema küll juba pikalt maas, aga siiski.
Ei kasuta Barnaul'i moona metsas, ega ka 30-06...vaid 9,3x64 millele venelased mõned aastad tagasi uue vindi "ehitasid" :wink: . Seda just tiirus käimiseks ja proosalisel põhjusel...Barnaul maksab antud kaliibris 12,5 eek, kui RWS näiteks 50 eek :M ...Mis puutub tabamistäpsusesse, siis minu pikaraudne Sauer-Weatherby annab 5's suht seerias Barnaul'ga hajuvuse alla 2", samas kui RWS on 1 kuni 1 1/2". Tabamiskoht optika sama seade juures on muidugi veits erinev, aga mitte niipalju, et põdrale pihta ei saaks. :lol: Barnaul'i pauk laskmisel oluliselt pehmem kui RWS ja selle põhjus ka selge. Kuuli kaal ja algkiirus RWS oluliselt suuremad kui Barnaul'l. Mis puutub kuuli purunemisesse siis ega seal paberi vastu võideldes pole kuuli avanemisel erilist tähtsust. :D. Viimane kord kui lasin 20 seeria, siis ühtegi tõrget ei olnud :M ....valgusmäng kuuli torust väljumisel oli vägev aga see laskjat veel pimesta 8)
Püssi puhastamine ei nõudnud samuti rohkem vaeva, kui tavalise seeria korral...aga taskusse ja 750 eek rohkem raha ja see on oluline vahe. :roll: Kui mõni teadjamiis seletaks selle Barnauli raua suurema söövituse võime küsimuse lahti oleks tänulik...ei ole keemias eriti tugev :mrgreen:
Ärge võtke seda kirjutist kui Barnaul'i reklaamivat kirjutist vaid kui ühe jahimehe mõtteid juba mahakäinud teemast. Tunnen Balodis'i isiklikult ja minu meelest on ta kõva äri püsti pannud, mis sest et tema poolt müüdav moon just maailmaklass pole...tiiru kõlbab küll, vähemalt mulle :D ja raha vahe kah oluline... 8)
metssiga
Postitusi: 32
Liitunud: T Mär 01, 2005 1:29 pm

Re: Barnaul jahimoon

Postitus Postitas metssiga »

mina pole ka barnaulis midagi halba näinud. mul sõber kasutab juba 3ndat aastat barnauli moona. lasknud 100m pealt loomi lasknud oma medali kuldi ca 80 m pähe barnauliga põtru tümitanud selle moonaga ja olen tunnistaja siiani on ta kõik lasud teinud ühe korraga ja loomad on maha jäänud kohe.ma ei oska öelda kust te seda moona saate.et kritiseerite aga sõber on üli rahul selle barnauliga.tal samuti 308.ma proovisin 30-06le. tugeva leegi lõi välja aga mudu kasutab ma tsehhi moona PTS poolmantlit.aga jh enne vb tõesti müüakse igivana moona.
minu arust on barnauliga väga kõva laeng ja tsehhi püssil on ta siiani täpselt jooksnud ei saa kurta ise kasutanud seda moona saiga 308-100 ja siiani kasutan minu arust vägagi täpne mina ja sõber küll ei kurda moona valiku üle...!
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Barnaul jahimoon

Postitus Postitas Motorist »

Veelkord vanast teemast :lol:
sai vahepeal "tutvuse kaudu" hangitud oma 9,3x64 50 pauku seda "palju kiidetud" :P Barnauli moona. Hind oli rohkem kui sooden võrreldes RWS või Brenneke'ga. Olles "saagi" koju tassinud alustasin selle põhjalikku ülevaatust.
Esimene pilk ei toonud muud "halba" esile, kui et padrun on laetud vasetatud raudkesta, seega uuesti laadimine välistatud...mida muidugi ei oleks pidanudki ootama nii "soodsalt" paugult...aga eks naiivne ikke loodab :D
Kui aga nüüd suppleri kätte võtsin tuli karm kvaliteedi tõsiasi kohe ilmsiks. Nimelt erines padruni kogupikkus COL 2mm ulatuses ja kui nüüd lubada 0,5mm dolerantsi võis 50 padrunise saagise jagada 3 kategooriasse 84mm, 85mm ja 86mm...Kujutan ette, et laadimise gurmaanid kirtsutavad sellise suure dolerantsi peale (0,5mm) kindlasti nina, kuid mina oma tagasihoidlike nõudmistega otsustasin sellise täpsusega piirduda...Kokkuvõttes sain 23 padrunit 85mm, 16 padrunit 84mm ja 11 padrunit 86mm kogupikkusega, mis tähendab maakeeli, et kuuli "istustus sügavus" kesta kaelas on väga kõikuv (2mm)...seega erilist tootmistäpsust vene padrunitootjalt oodata pole. Kui nüüd veel eeldada, et püssirohu kaalumistäpsus on samast klassist, sii hääd küll loota ei julgenud :wink: Ei tea, kas sama padruniga lasevad ka vene armee snaiperid, kes seda kaliibrit kasutavad?...kui jah, siis pole neid küll
800-1000 m pealt eriti karta vaja :lol:
Kuna nagu nii oli vaja tiiru suunduda teisi püsse enne hooaja algust kontrollima, siis võtsin ka 9,3'se kaasa koos valikuga erinevatest padruni pikkustest....5 lasu tulemus on lisatud failis ilusasti näha (selgitused juures). Lisada võiks, et "tunnetuslikult" peaks selle padruni algkiirus olema 740-750 m/s ja võimu nii 4900-5100 J vahel, mis jääb oluliselt alla RWS või Brennake tehasemoonale, kus 19g kuul lendab torust välja 785m/s ja arendab 5854J...ehk siis suht mahe pauk antud kaliibri jaoks 8)
Mis siis tulemuseks sain: kaks esimest lasku tegin 85mm padruniga. Tulemus kell 12 9'a juures. Kuulide hajuvus 40mm (servast servani). Järgmised 2 lasku tehtud 84mm padruniga, tulemus kell 11 6+7 (hajuvus 40mm) ja viimasena 86mm padrun tulemus kell 9'a 8's.
Kuna lasud sai tehtud toelt, siis 5 lasulise seeria tulemus küll erilist kiitust ei vääri. Samas, aga kui vaadata seda 5 lasku, kui erinevaid seeriaid erineva padruni pikkusega, siis ühe padrunipikkuse tulemus hajuvuselt 40mm ületab tehase lubatud dolerantsi 50mm oluliselt :lol:
Siit minu poolne asjatundmatu "täpsusküti" kokkuvõte....kui on olemas laadimisvahendid ja võimalus padrunid üle kalibreerida üheks pikkuseks (minu näitel 84mm) saab jahi jaoks asja küll...kuigi täpsuslaskmiseks vist siiski see padrun ei kõlba.... :M
Samas jäi võimaluse ja aja puudumisel tegemata jahi jaoks oluline "kuuli avanemise" test, mille tarbeks on varutud 25 5cm paksust kataloogi...Loodan lähiajal selle testiga maha saada ja pildid kuulidest ülesse panna. Kui see positiivseks osutub ja kuulid tükkideks ei purune (nagu siin foorumis tihti kuulda on olnud), siis võiks küll kokkuvõtteks selle moona kohta öelda...pole ta nii kehv kedagi kui siin räägitakse...kokkuhoidlikule mehele ajab asja hästi ää. Aga kindluse mõttes ei hakka veel nii konkreetseid väiteid veel välja ütlema...enne ikka katsetan kuulid kataloogide pääl ääää... :wink:
Manused
9,3x64 barnaul 17,5 g
9,3x64 barnaul 17,5 g
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Barnaul jahimoon

Postitus Postitas kakuke »

Lasid 100m?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Barnaul jahimoon

Postitus Postitas Motorist »

Jep Kakuke...oleks 300m või isegi 200m olnud oleks võinud rahule jääda :wink: ...nüüd tuleb edasi tööd teha, kui odavalt kuuli tahan kasutada :?
Vasta