Barnaul jahimoon

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Barnaul jahimoon

Postitus Postitas Mart »

-Marks- kirjutas:Mina isiklikult ei pane barnauli moona enam oma püssi, sest hülsi otsa lõi lõhki ja mõned on isegi vintrauast kuuli välja peksnud. Samas tuttav kasutad ka sama moona(ca 300 padrunit) ja tal tõrkeid ei olnud.


Mis relvadega tegu, kus hülsi suudmed lõhki ja kuulid rauas kinni?
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Barnaul jahimoon

Postitus Postitas Sarvik »

ise barnauli pole kasutanud...küll olen korduvalt kõrvalt vaadanud kuidas seda tehakse :lol: ...ja see pikk tulelont ja tugev tagasilöök on tüüpiline....
huvitav kas venelase rohi on väga aeglane ja seetõttu on teda ka palju vaja panna?
kärbes kirbule!
laffaa
Postitusi: 31
Liitunud: N Jaan 06, 2005 5:34 pm

Re: Barnaul jahimoon

Postitus Postitas laffaa »

Huvitav, kõik teevad barnauli maha, aga eile õnnestus mul poest 2 viimast karpi saada :), ei tea, kas tellitigi nii vähe :M
koopaorav
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Barnaul jahimoon

Postitus Postitas kakuke »

laffaa kirjutas:Huvitav, kõik teevad barnauli maha, aga eile õnnestus mul poest 2 viimast karpi saada :), ei tea, kas tellitigi nii vähe :M

Mis seal imestada, tal on kindlasti üks väga hea omadus ka, hind ...
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: Barnaul jahimoon

Postitus Postitas karet. »

jaa kas lased 15 kr i või 6,5 kr masu aeg ka :?
laffaa
Postitusi: 31
Liitunud: N Jaan 06, 2005 5:34 pm

Re: Barnaul jahimoon

Postitus Postitas laffaa »

Igatahes viimane laskmine minu silmis barnauli moona paremaks ei teinud. Kui see muidugi on moona viga, siis imestan lausa, kuidas üks moon nii erinevalt suudab märki tabada :lol: :M
koopaorav
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Barnaul jahimoon

Postitus Postitas wsm »

laffaa kirjutas:Igatahes viimane laskmine minu silmis barnauli moona paremaks ei teinud. Kui see muidugi on moona viga, siis imestan lausa, kuidas üks moon nii erinevalt suudab märki tabada :lol: :M



See mant ju mõeldud show laskmiseks. Mikidemaal lasevad jänkid seda moona AK-st nii, et torud tossavad http://www.youtube.com/watch?v=rKg9SoVy ... re=related
remington
Postitusi: 77
Liitunud: N Apr 13, 2006 7:09 pm

Re: Barnaul jahimoon

Postitus Postitas remington »

Ärge moona küll kritiseerige, viga on ikka selles, kes seda laseb.Dioptersihikuga lastes 300m. märklehte liivakoti pealt on tihedus 7cm ring ja metsas teeb oma töö ka ära.See siis vene vindi moon. Edu!
laffaa
Postitusi: 31
Liitunud: N Jaan 06, 2005 5:34 pm

Re: Barnaul jahimoon

Postitus Postitas laffaa »

Vene vindi moon vist natsa teine asi. Seda ju Venemaal valmistatud terve sajand. Mul siis tegu 223Rem-iga. Samas peenike kaliiber peaks täpselt jooksma. :M
koopaorav
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Barnaul jahimoon

Postitus Postitas peepk »

Lafaa,otsi Rapla püssipoe number ja selle poe omanik suudab su küsimustele vastata,vähemalt´`pikalt ``ta ei saada,ja antud toru ja sobiliku moona kohta tal omad tähelepanekud.Ta küll ise vist iga päev leti taga ei passi ,nii et uuri asja.
-Marks-
Postitusi: 4
Liitunud: R Mär 27, 2009 4:50 pm

Re: Barnaul jahimoon

Postitus Postitas -Marks- »

Kaliibriks on 308W ja hülsil lõi selle koha lõhki, kuhu kuul sisse pressitud on. Õnneks kuul torru kinni ei jäänud.
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Barnaul jahimoon

Postitus Postitas Sarvik »

mõtteid tiiru/trenni paugust e. barnaul vrs. iselaetud

hind

b 308 sp-7.50
b 3006 sp-10.00

ise 308 hpce 6,5 , n130 2,5 = 9.30
materjalikulud (tong 1.0 + rohi 2.5 +kuul 3.5)= 7.00
laadimiskomplekti amort (10 000.00 /10 a /1000 padrunit aastas) = 1.00
töö (20 pad/tunnis, täna eesti keskmine töötunnihind puhtalt kätte 46.50)=2.30

ise 3006= 9.60
materjal (1.0+2.8+3.5) = 7.30
amort-1.00
töö-2.30

ääremärkuseks: alati võib vaielda.... ja vaidlema jäädagi.... eelkirjeldet omalaetud padruni hinna kujunemise metoodika ja lähteandmete üle....aga lõpptulemuse suurusjärk jääb ikka samaks :lol:

kokkuvõtteks:

*308 meestel ei tasu enam rahalises mõttes tiiru/trennipauku ise laadida... :M
*3006 on nii ja naa :M

....iseasi on barnauli kõik muud hädad alates väiksemast täpsusklassist ja lõpetades potensiaalse püssi suurema kulumisega
kärbes kirbule!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Barnaul jahimoon

Postitus Postitas honkomees »

-Marks- kirjutas:Kaliibriks on 308W ja hülsil lõi selle koha lõhki, kuhu kuul sisse pressitud on. Õnneks kuul torru kinni ei jäänud.

tegin laskekatse sel aastal barnauli moonaga ja kuuest padrunist kahel oli sama lugu, hülsiots lõhki, pihta nendega sai rõõmsalt, seisvad ilusti sea kümnes, jooksvad nii ja naa, aga see laskjas kinni :wink:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Barnaul jahimoon

Postitus Postitas wsm »

*308 meestel ei tasu enam rahalises mõttes tiiru/trennipauku ise laadida...
*3006 on nii ja naa

....iseasi on barnauli kõik muud hädad alates väiksemast täpsusklassist ja lõpetades potensiaalse püssi suurema kulumisega

Sarvik: Nüüd käänad küll iselaadijatele käru. Leidsid kah, mida võrrelda. Kas sa ise topid seda barnauli oma püssi. :mrgreen:
Laskekatsetel minu arvates kõrvetab barnaul leegiga rohkem sääski, kui mehed sellega märgile pihta saavad. Eriti hull on 30-06.
Aga hea märk on see, et jahimehed on hakanud seda vähem kasutama ja minnakse tasapisi korralikule moonale üle.
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Barnaul jahimoon

Postitus Postitas Sarvik »

wsm kirjutas:*Sarvik: Nüüd käänad küll iselaadijatele käru. Leidsid kah, mida võrrelda. Kas sa ise topid seda barnauli oma püssi. :mrgreen:
Laskekatsetel minu arvates kõrvetab barnaul leegiga rohkem sääski, kui mehed sellega märgile pihta saavad. Eriti hull on 30-06.
Aga hea märk on see, et jahimehed on hakanud seda vähem kasutama ja minnakse tasapisi korralikule moonale üle.


to wsm: ise ei topi.... ega hakka ka kunagi toppima.....ei barnauli (aga ka misiganes muud.... ka täiesti tipptasemel tehasemoona) oma püssi :lol: ....fännan iselaadimist...ju ma vähe lollakas olen :mrgreen:
kärbes kirbule!
Vasta