kuul kesikule, 6,5x55 Oryx või Nosler

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
castor
Postitusi: 30
Liitunud: E Dets 04, 2006 2:45 pm

kuul kesikule, 6,5x55 Oryx või Nosler

Postitus Postitas castor »

Sahtlis on olemas Norma Oryx (kuuli kaal 10.1g) ja Norma Nosler Partition (9.1g). Nende teemal on siin mõtteid vahetatud küll, aga oma konkreetsele küsimusele ma vastust ei leidnud. Kas keegi oskab soovitada, kumb kuul oleks sobivam kesikule (või põrsale, oleneb kellele õnn naeratab) ?
"Nurga tagant lasksin ja raputasin püssi."
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Tapavad mõlemad, kui korralikult külge lased. Kumb parem on pead otsustama enda relva järgi-kuidas jookseb. Mina ei ole ka selle sutsaka liha pärast pead vaevanud, mis laskekoha ümbrusest nn. koeratoiduks läheb. See oleneb minu arvamuse järgi kõige rohkem tabamiskohast ja alles siis kuuli omadustest. Muidugi ei pretendeeri ma absoluutsele tõele, kuid selline on arvamus tabatud ulukite lahkamisest jäänud.
ikka lõbusalt
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

Olen kasutanud oma 6,5 cz kogu aeg oryksit , nii sigudikule kui kitsele väga hea kuul , lõhub mõistlikult ja jooksed hästi.
Kasutaja avatar
nimetu taat
Postitusi: 137
Liitunud: E Aug 30, 2004 10:08 pm

Postitus Postitas nimetu taat »

sama kaliibri meheba soovitaks seajahis alati ORYK-it kindel tulem ja käpataha lastes suur väljumisava millest ilus verejälg jääb.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Olen samu kuule kasutanud .308 kaliibris. Töötasid mõlemad hästi aga ise eelistasin Oryxit lameda otsa pärast, mis peaks vähem rohukõrt kartma.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Partition on Spitzer-tüüpi kõrge BC-ga avamaa kuul. Oryxs on PP-tüüpi (protected point) kuul, on võsastes oludes parem, lagedal kasutaksin ise Partitionit! :lol:
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Vahet pole tapavad mõlemad. Et selles veenduda lase mõni siga ühega ja siis samades tingimustes mõni teisega. Eks nende teiste nõuannetega on nagu on. Valiku pead tegema ise.
Egas elevant pole siga!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Andres - saarlane kirjutas:Vahet pole tapavad mõlemad. Et selles veenduda lase mõni siga ühega ja siis samades tingimustes mõni teisega. Eks nende teiste nõuannetega on nagu on. Valiku pead tegema ise.



Olen 20 aastat kuule uurinud ja võin sulle kinnitada, et "vahet ei ole" ja "kõik tapavad ühtemoodi" ei pea paika! Kuulid on nagu auto rehvid, mõni töötab ühes ja mõni teises olukorras paremini, tuleb olla nii tark, et õige välja valida!

Tuleb eristada mis on avamaa kuul, mis rängas võserikus laskmiseks konstrueeritud ja mis lihtsalt poolmantelkuul!
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Postitus Postitas frukt »

:lol: Oryxs
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Oryks lendab kesikust ja põrsast tervelt ja praktiliselt avanemata läbi!
Oryks on hea kuul suurele loomale! Põder, hirvepull, karu!
Partitioniga lasin (308 Win) Saaremaal paar aastat tagasi ajust põrsa, kuuli sisenemisavast surus soolikad välja (näitab, et kuul avaneb korralikult ja tekitab suure hüdrodünaamilise surve looma sees) ja põrsas suutis liikuda 10 m kerepauguga! :lol:
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Postitus Postitas Heino »

308 Oryxs lendas mul 150 m pealt põdrapullist keskelt läbi lõhkudes mõlemal pool roideid. Minu arust on kõige universaalsem kuul Norma omadest Vulkan. Hea ballistika ja laseb korralikult nii põõsas kui põllul. Mul on väga positiivsed kogemused.
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Postitus Postitas AndresR »

Kasutan samuti norma vulkanit 30-06 ja ei nurise küll.Jänku tegi muidugi päris katki küll:) Üks kult keeras ka end nii ette et pool kannikat oli küljest ära,aga pole hullu:) Said koerad ka oma osa
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

oryxit proovisin, kuid minu kustist ta täpselt lennata ei soovinud. jäin siis sellise komplekti juurde, et vulkan suuremale elukale ja nosler ballistic tip kitselistele-koberlastele.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Minu kustist ka ei tahtnud Norma moon hästi joosta. Kuna aga Lapua jookseb, siis olen 10,1 gr megaga hakkama saanud nii sea kui ka põdraga. Kitsest rääkimata. Mulle jäänud selline mulje(nii enda kusti, kui ka mitme tuttava erinevatest katsetustest), et Norma moon jookseb paremini nn. jahirelvast. Lapua aga nn. sõjarelvast. Minu kustigi ju tehtud sõjaväele. Ka ei jooksnud ühel tuttaval 30-06 CZ üldse Normaga. Lapuat ja ka S&B aga talus edukalt. Teisel tuttaval 6,5 Husqwarna ja ka Norma ei jookse. See aga eraldi teema ja palju läbi nämmutatud.
ikka lõbusalt
castor
Postitusi: 30
Liitunud: E Dets 04, 2006 2:45 pm

Postitus Postitas castor »

Aitäh kõigile teadmisi jagamast. Norma Oryx ja Nosler on poolmantlitest jäänud sõelale just sellepärast, et jooksevad minu relvast täpselt ja ühtlaselt, olen proovinud suuremat osa pakutavast tehasemoonast. Ja 100 meetri piires on nende kuulide ballistika sarnane, et mitte öelda praktiliselt sama. Jääb siis lagedale Nosler ja metsa vahele Oryx.
"Nurga tagant lasksin ja raputasin püssi."
Vasta