kuul kesikule, 6,5x55 Oryx või Nosler

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: kuul kesikule, 6,5x55 Oryx või Nosler

Postitus Postitas tony »

Karusloomi lasin diamond linega, mul jooksis kuni 600 meetrini väga täpselt.

No k...t, kõvad mehed peab ütlema.Ise olen lasknud 300m ja 400m ning tean väga hästi palju kuul kukub,mida tuul teeb jne...
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: kuul kesikule, 6,5x55 Oryx või Nosler

Postitus Postitas andrus »

Ma ei kahtle absoluutselt,et meie hulgas on mõningate üksuste täpsuslaskureid aga no ma arvan,et nii lolli juttu nad avalikult kah ei aja.

Võtke nüüd Norma tabel ja proovige .Kui palju kõigub ........http://www.norma.cc/default.asp?Lang=2# saate vähe ise kah aimu mis jura ajate.Krt 600m peale jookseb täpselt ja siis oi,oi milline üllatus 30m pealt kult kukkus.Tule taevas appi.....kui sa oled nii kõva mees,et saad öelda,et 600m peale jookseb täpsel siis 30m pealt lased kuldi kinnisilmi ära.Kui väga täpselt ta sul 6oo peal jooksis 2m x 2m plaadi sisse?
Jumal anna armu,et ma ei ela selles kandis kus teie "jahil"käite.
jahismurf
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: kuul kesikule, 6,5x55 Oryx või Nosler

Postitus Postitas peepk »

Olen foorumi uus liige,kapp saksast ja venest toodud relva ja laskealast kirjandust täis.Olen seda usku et ei pea oma kuulivalikut kirjuks ajama,jääge äraproovitud ja usalduse võitnud oma kuulitüübi juurde .Kõik nad tapavad,olgu kuuli nimi kasvõi Põrgupõhja 2 XXL.Ei ole kindlat kuuli mis erinevate firmade erinevate rauapikkuste ja paksuste,erineva lukusüsteemiga ühtviisi ühte auku jookseks.Ja kirju meie püssipark ju on.Mäletan meest kes 15 a tagasi hoopistükkis poolm.kuulide vähese saadavuse juures kasutas armee kuule, neid tagurpidi st terav ots ees padrunisse laadis.Tema jutu järgi niitis kui vikatiga,täpsus kehvapoolne aga asja ajas ära.Ja psüholoogiline moment metsas,taskus 7 sorti padruneid ,loom põllus,kütil pea igasugu erinevat ballistilist värki täis.süda taob hasardist nii et kõrvus kohin ja siis äkki tarkus otsas,ei tea millega lasta,kas alaska või hammerheadiga,eriti kui loom kaugemal ja peab üles võtma.Kui kindlustunne kadunud jäta parem pauk tegemata.Need lihtsalt minu kogemused ja tähelepanekud.
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Re: kuul kesikule, 6,5x55 Oryx või Nosler

Postitus Postitas reimakas »

Ma ei sa aru, miks osasi postitusi siit naljanurka ümber ei tõsteta :lol:
See, kes tapab, pole veel jahimees
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: kuul kesikule, 6,5x55 Oryx või Nosler

Postitus Postitas peepk »

Reimakas,kas asi oli minu kommentaaris.Olen isegi teiste kommentaare lugedes südamest naerda saanud,olgugi et teema aktuaalne.Hea et on toredaid foorumlasi huumorimehi,neid peabki olema ja ongi igas jahiseltsis.
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Re: kuul kesikule, 6,5x55 Oryx või Nosler

Postitus Postitas reimakas »

Ei, mitte sinu. Lihtsalt kui loed neid postitusi ja oled natukenegi jahil käinud ja ka laskmisega tegelend, lähevad osad postitused sinna ulme valdkonda. Aga eks see ikka nii olnud, et jutt on jutt ja s..t on s..t aga pasandada pole ka mõtet.
See, kes tapab, pole veel jahimees
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: kuul kesikule, 6,5x55 Oryx või Nosler

Postitus Postitas tony »

Nüüd võiks Margo ja Kaidojaht täpsemalt kirjutada, kuidas nad neid pikki distantse lasevad ( mitme meetri peale püssid sisse lastud on,palju umbes-täpselt üles võtavad, mis kuuliga lasevad jne...) Saaks isegi äkki mingit uut tarkust juurde või siis hoopis maotäie :lol: .
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: kuul kesikule, 6,5x55 Oryx või Nosler

Postitus Postitas andrus »

Tahaks teada mis kiiker kah sinna toru külge kinnitatud on??
jahismurf
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Re: kuul kesikule, 6,5x55 Oryx või Nosler

Postitus Postitas kaidojaht »

Kas oli minu jutu viga või mõned ei saa üldse enam aru. Karusloomi lasin DL-iga ja jooksis 600 m väga täpselt. EI tähenda, et lasin karusloomi 600m kauguselt, tahaks isegi näha meest, kes näeb rebase 600 pealt ära. Kõige kaugem rebane on olnud ligi 400m. Ärge tõlgendage teiste juttu omatahtsi. Megaga lasin kulti ja jooksis 30m edasi. Kas nüüd on andrusele selge, et ei ole lastud DL-iga. See oli mu viimane postitus, olge terved.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: kuul kesikule, 6,5x55 Oryx või Nosler

Postitus Postitas andrus »

See oli mulle juba ennem selge,et sa DL-iga siga ei last.Aga muu teema jätab soovida.
jahismurf
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Re: kuul kesikule, 6,5x55 Oryx või Nosler

Postitus Postitas Eraser »

Nagu sinu puhul ikka jah... :lol:
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: kuul kesikule, 6,5x55 Oryx või Nosler

Postitus Postitas Feen »

600 m... kui on kus lasta, siis miks ka mitte. Lauad, toed, harjutamist ja saab rääkida ka täpsusest. Ma pole muidugi trehvanud vel kohta, kus saks stabiilselt 600 m katsetada. 300 m on küll lastav, kärbest on paar aastat lastud ja teisel korral polnud enamusel vigagi, natukese harjutamise järel saaks looma ka lasta ja lastaksegi. Kaugusmõõdik ning tugi ja rebast-hane küünitada pole probleem (ma tean ühte moderaatorit, kes kaika naijalt 200-300 m hanesid laseb suht edukalt).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: kuul kesikule, 6,5x55 Oryx või Nosler

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Viimase rebase tõin ära 311 (digi-kaugusemõõtjaga mõõdetud) meetrilt, Nightforce optikaga eriti suurt pingutust ei nõudnud. Aga kui keegi ütleb, et 600 m? Jooksis ilusasti? Rebane jooksis ilusasti 600 m kaugusel? :roll: :lol:
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Re: kuul kesikule, 6,5x55 Oryx või Nosler

Postitus Postitas indian »

Ca 6 aastat tagasi nägin lagedal põllul rebast, väga ilus rebane, suur, kena kui pildiajakirjast. Poiss (poeg) oli ka mul kaasas. Arvestasin kauguseks 300m. Palusin pojal binokliga vaadata mis toimub ja lasin. Nägin ise ka, et enne rebast lõi lume üles. Poiss kommenteeris oma binokliga nähtut- kindlasti ka eksis kõvasti. Okei, hakkasin siis ''parandama'', sest rebane jäi kohale. Teise laksuga samamoodi- lumepilv ja rebane pani leelet. Kui hiljem paralleelselt põlluga jooksval teel sai autospidoga kaugus ära mõõdetud, osutus see üle 500m olevaks. Lage lumine põld, hästi vaadeldav üle keskmise suurusega rebane selle taustal kui kandikul petsid üle 200m-ga. Küllap juhtunud teistelgi. Vahemaa määramine on tegelikult ikka vägagi raske ja nõuab hullu kogemust, sest kes meist ikka miskine Siberi Kütt on.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: kuul kesikule, 6,5x55 Oryx või Nosler

Postitus Postitas kakuke »

Ega pulli pärast pole leiutatud siis kaugusemõõtjad. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta