Parima ballistikaga 308 tehasemoon ?

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Postitus Postitas Heino »

308 Win :-) näpukas
Tooming
Postitusi: 150
Liitunud: P Dets 02, 2007 3:13 pm

Postitus Postitas Tooming »

On keegi katsetanud Lapua Scenar 155gr ? Snaiprid ,täpsuslaskjad väga kiidavad pikemate distanside laskmiseks .
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

Olen katsetanud 155 gr ja 185 gr Scenarit nii tehasemoona kui ka iselaetut. Kuna iga relva ja moona kombinatsioon on ainulaadne, siis minu jutt kehtib ainult minu relva kohta. 155 gr Scenar on tehasemoonana suht ok, iselaadides on võimalik anda päris krõbedaid algkiirusi. Seega siis võimalus rohkem eksida kauguse määramisel. Täpsus ok, enda relvas andis raskem Scenar siiski paremaid tulemusi (tehasemoon ca 15mm ja iselaetud ca 10mm 3 lasu keskime hajuvus 100m, parimal juhul mõlemast poole vähem). 185 gr kuuliga olen seni jõudnud ära proovida kuni 600m ja tulemused on väga head, siiski hakkab raske kuul päris kiirelt kukkuma ja distantsi peab täpsemalt määrama. Soome snaiprid on ära proovinud mõlema moonaga 50-1000 m ballistika 50m vahedega ja selgus, et kergem kuul on siiski parem kuna on oluliselt kiirem ja natuke kehvema ballistilise koefitsendi kompenseerib suurem algkiirus. See tähendab, et kuuli lend mingisse punkti võtab kergemal kuulil vähem aega ja ka tuul jõuab talle vähem mõjuda.
Margo
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 16, 2007 8:31 pm

Re:

Postitus Postitas Margo »

kaalikas kirjutas:no 100 m peal 40 cm langust-vähe liiga ei ole või, nädal tagasi tegin katse-rebane istus põllu ääres karbussiga minu poole ja jube kaugel mu meelest,sihtisin lõua alla-tabas keset rinda,sammudega lugedes vahemaa 170 sammu,moonaks sako SHH cal.308(meetrites vahemaa oli ilmselt väiksem kui sammudes)


Lasin rebast samuti 170 sammu pealt, sihtisin kõrva tippu ja kuul oli täpselt kõrva taga peas. Ise laetud mega 9,7 g

PS! Deerhunterisse tuli uus moon, tasub kindlasti vaadata. Valik oli vist alates 14 kr kuni 32 kr padrun.... Pole ise veel proovinud...
Küsi minult soodsamalt rehve!
www.rehviparadiis.eu
peeter

Re:

Postitus Postitas peeter »

bambino kirjutas:Olen katsetanud 155 gr ja 185 gr Scenarit ..... Soome snaiprid on ära proovinud mõlema moonaga 50-1000 m ballistika 50m vahedega ja selgus, et kergem kuul on siiski parem kuna on oluliselt kiirem ja natuke kehvema ballistilise koefitsendi kompenseerib suurem algkiirus. See tähendab, et kuuli lend mingisse punkti võtab kergemal kuulil vähem aega ja ka tuul jõuab talle vähem mõjuda.


Eelkônelejaga 100% pâri , jahil olen kasutanud ka oluliselt kergemaid kuule . Nâiteks Hornady 110 graini SP ja seda 250-350 meetril . Tulemusega vâga rahul , just tânu suurele kiirusele .
Kaliiber 30-06 , raud 61 cm , algkiirus 1050 m/s (y)
Vasta