kus on müüa.....

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

eeru kirjutas:Enamus meist alustab Sakoga ja mõni kaugemale sealt ei jõuagi.

Tegelikult oled ikka vastamata jätnud KULDI elulise küsimuse: Mind huvitab hoopis teine asi,kas kellegil on konkreetseid andmeid mitu pauku saan oma püssiga rohkem teha,kui kasutan SAKO moona asemel siin väidetavalt paremat (ei vaidlusta)NORMA moona Või siis küsiks, kui palju suurem oleks täpsus,või kas tapab paremini,või noh mis oleks see kõige suurem eelis antud võrdluses? Huvitab sellepärast ,et väidetavalt oleks SAKO moona kasutamine NORMA asemel ilmne tagasiminek?
Vaat kui sa neile põhjendatult ära vastad siis saan su seisukohast aru :shock:
eeru kirjutas:Arusaam, et kergem kuul lõhub vähem on küll väär. Lased sokku 8.1g.(või oli 8.0g.) Sako gamehead kuuliga ja mis tast järgi jääb???

Lõhub või mitte polegi nii oluline, raske kuul jookseb kergemini läbi, seda esiteks, teiseks tagasilöögid ja raske kuuli algkiirus on väiksem (poepaugul) ja kolmandaks just raske kuuli trajektoor on lennu lõpufaasis äkiliselt langev, seda selle vahemaa hindamise juurde.
Noh olen lasknud sokku 9,7 Megaga (ka toe pealt paarisajalt meetrilt) ja pole midagi niiväga hullusti lõhkunud, lihtsalt sokule piisaks väiksemast kuulist, eriti aga näiteks koprale, keda niikuinii üle 50 m ei lase (ei mängi tuul mingit rolli), enamasti aga 10-15 m pealt. Mida ma ikka oma õlga peksan selle raske kuuli tagasilöögiga. Samas mingit teist püssi kah nigu pole mõtet osta
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kaupo Kindsigo

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Vastus Eerule:
Kaupo! Küsisin minagi "Küti ärist" (Tartu mnt.) eraldi kuuli .222 Rem. ja selle "tarkpea" arvates on .222 Rem. ja .223 Rem. SARNASED (kuulid)KALIIBRID. Oleks nagu 5.56 ja 5.7mm.
Samas Sako kataloog annab sarnase kuuli 105G SPEEDHEAD kaliibritele .222 Rem; .223 Rem; .222 Rem. Mag; .22-250 Rem. Lapua teeb vahet.. millisele padrunile kuul (näit. D-166 JA D-46) Oled tark mees ja saad aru millistele püssile nad on mõeldud. Tavajahimehe jaoks ikka 7.62mm.
Tahm!! No on vahe, laen padruni N-135(6.5g.) või N-160(13g.) rohuga(kuuliga).

222Rem, 222Rem Mag ja 22-250Rem on kõik .224 kaliiber (hülsi erinevus ainult) ja kasutavad täpselt ühte kuuli!
223 Rem on juba täiesti erineva kaliibriga!

Tahm käib asja juurde, oluline on ainult see, kui kiiresti/täpselt kuul lendab ja missugused on tema ekspansiivsed omadused! Pole veel keegi tänapäeva püssirohtude valmistajatest tootnud "vähese tahmaga" püssirohtusid!
Mell
Postitusi: 12
Liitunud: T Jaan 27, 2004 2:50 pm

Postitus Postitas Mell »

honkomees kirjutas:miks sa just Normat tahad, tahmab toru täis ja kõik. Võta Sako moona, on kergemaid kuule ja peale pauku toru pea puhas! 8 gr täismantel ja 9,7 poolmantel jooksevad ühte auku ka.


Tabel annab küll, et peaks jooksma aga ei jookse, vähemalt minul küll mitte. Ma olen ka seni lasknud 9,7 gr poolmantliga (Varmint sellega sisse lastud 150 m peale) ja proovisin siis samu distantse tiirus 8 gr täismantliga. vahe võiks olla ca 1-2 cm aga minul kõigub see 5-6 ringis. Tean veel ühte kel samade moonadega sama probleem. Nüüd üritan samuti leida eri firmade toodangut, et saaks tulemuse ühte auku. Kuna vähe jahil siis ise laadima ka ju ei hakka.
Mell
Postitusi: 12
Liitunud: T Jaan 27, 2004 2:50 pm

Postitus Postitas Mell »

honkomees kirjutas:
eeru kirjutas:Aga see kergem kuul oleks ikka vajalik. Tegelt oleks sokule, koprale jms vaja vist mingit ca 8 gr poolmantlit, aga pole sellist trehvanud .308-le. :!:


Ei ole enam otsinud aga mingi aeg tagasi oli küti ärist saada 8 gr poolmantel Sako´lt vist oli Gamehead
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

222.remja223.rem

Postitus Postitas Kallekke »

Kaupole!
Sul on õigus et teoreetiliselt on need cal. eri kuuli mõõduga aga tegelikult kasutavad pea kõik 222,223,222.mag.jne padruni valmistajad sama (.224") kuuli mis 5,69mm.-(.223") /5,66mm. laetakse 22.hornetile.
cal.223.rem võimaldab kasutada vaid raskemaid kuule ja püssirohu mahtuvust suurendada.

Lund ikka pole veel!
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Trapper on jah Norma maaletooja, teised edasimüüjad.

.224 kuulid on jah kõigi (222Rem, 233 Rem, 22-250 Rem ) kasutuses aga kunagi 2004 aastal viis mind segadusse .223 diameetriga kuul aga tänaseks on viga parandatud.

Ma ei tea küll eriti paljusid 223 Rem-ga jahimehi, see padrun ei ole Eestis lihtsalt populaarseks saanud!
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Ma lasen 223-ga, ei ole relvaasjanduses just suur spets, valik langes 223-le 222 asemel just padruni suurema mahu tõttu püssirohule. Lootsin kuuli lennule sirgemat trjektoori. Mulle tehti ka selgeks, et 223-ga pidi saama peale kitse kesikut ka lasta, aga 222-ga pidi küsitav olema. Kuna kaliibrid sarnased ja erilist vahet polnud, valisin 223.
Vasta