Milliste haavlitega lastakse?

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Milliste haavlitega lastakse?

Postitus Postitas kakuke »

Siin kunagi seda teemat lahatud ja jõutud selleni, et tegemist kartetsiga.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Milliste haavlitega lastakse?

Postitus Postitas duma »

seaduse järgi?
minu mäletamist mööda jõuti selgusele et meie meelest tegemist karteziga aga seaduse järgi?
duo on parem
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Milliste haavlitega lastakse?

Postitus Postitas kakuke »

viewtopic.php?f=40&t=827&hilit=kolmik
Proovi ära, küll kohus sulle lõpuks ütleb, et kas tegemist oli kartetsiga või kuuliga. Kus seda varem nähtud, et kuule rauas rohkem, kui üks?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Milliste haavlitega lastakse?

Postitus Postitas baddmann »

Nagu sa ise juba enne mainisid, siis seaduses täpselt defineeritud ei ole. Kui aga seaduses ei ole antud legaaldefinitsiooni, siis tuleb asja mõista selliselt, nagu teda saaks mõista n.ö keskmine inimene terve mõistuse kohaselt. Kas terve mõistuse kohaselt on "kuul" selline jäik lendkeha, mis lennutatakse välja ja jõuab märgini ühes tükis ? ON. Järelikult lendkeha, mis ei ole jäik ja/või jõuab märgini rohkem kui ühes tükis, ei ole kuul. Kartetšilaeng lennutatakse välja küll enamvähem ühes tükis, aga märgini ta ühes tükis küll ei jõua. Seega kartetšilaeng ei ole kuul.

BM

P.S. Ning paluks mitte hakata seletama teemal a'la "aga mõnikord jõuab ka kuulikonteiner kuulist eraldi märgini". See on juhus, mitte konkreetse lendkeha leiutaja poolt väljamõeldud soovitud tulemus.

bm
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Milliste haavlitega lastakse?

Postitus Postitas Feen »

Faasan.. mis poegasid nr.6ga lastakse? Enamasti on see lind pardist priskem. ok, need pisikesed näpsid mis rasketel aegadel viletsas seisus lendu lastakse on küll parajad nr.6 haavli sihtmärgid, aga normaalset faasanit ikka nr.5 ja nr.4. Nr.4 on hea ka varesele, need kohati vintsked, ja hiline part, kellel sulestik juba korralik, nendele ka võib nr.4 parem olla. Mis siin salata, pardijahis nr,4 ja 5, kenasti koprale vastu pead ja olemas. Nii nüüdseks 4 tk lastud ja pole ükski minema läinud. Aga kõik olnud ohooo, kõrvalavastused ning laskemaa ka kuni 10 m.
Viimati muutis Feen, K Sept 17, 2008 9:19 am, muudetud 1 kord kokku.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Milliste haavlitega lastakse?

Postitus Postitas duma »

baddmann kirjutas: Kas terve mõistuse kohaselt on "kuul" selline jäik lendkeha, mis lennutatakse välja ja jõuab märgini ühes tükis ? ON. Järelikult lendkeha, mis ei ole jäik ja/või jõuab märgini rohkem kui ühes tükis, ei ole kuul.
bm

See ongi, see küsimus kas on kuul või on kuulidega laetud...mitte et ma tahaks sinuga vaielda baddmann :wink: aga pani just mõtlema see, et minu tuttavale müüdi ka see asi (mida ma kasutanud ei ole kui keegi tahab on 16 terve karp myyja) ju kuuli pähe :VS . et tarbijakaitseseaduse kohaselt § 3.2) kohaselt on tarbijal saada tõest informatsiooni pakutavate kaupade kohta, kisub jubedalt kuidagi sinna deerhunteri ebapädevuse koha peale et on jah kuul ja ERITI HÄSTI sobib kesikute laskmiseks nagu minu tuttavale öeldi. seda mõtlesingi välja uurida kas on ebaseaduslik või mitte. Siinkohal ei saa ju ka tavast rääkida kuna relvaseadus võeti alles vastu 2001 aastal. vabandan kui kedagi pahandan ja peaksin kolima nende postitustega filosoofia puiesteele
duo on parem
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Milliste haavlitega lastakse?

Postitus Postitas kakuke »

duma kirjutas:... See ongi, see küsimus kas on kuul või on kuulidega laetud...

Selle loogikaga võttes on mul pardijahis püss laetud ca 3mm kuulidega ja neid on korraga padrunis hästi palju. Kuskil pole öeldud, et kuul ei tohi olla ca 3mm jäme. :D Võta asja loogiliselt.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Milliste haavlitega lastakse?

Postitus Postitas Joosep Käba »

Küsimus teadjamatele, millise haavliga lastakse karu?
On olnud arvamusi, et ilmselt peab hästi jämme olema. :roll:
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Milliste haavlitega lastakse?

Postitus Postitas honkomees »

ja kessee keelab mind laadida 12 kaliibrit nt spordika kuulidega - on sileraudne ja kuul(id), kaalu pole seaduses ette antud :lol:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Milliste haavlitega lastakse?

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Joosep Käba kirjutas:Küsimus teadjamatele, millise haavliga lastakse karu?
On olnud arvamusi, et ilmselt peab hästi jämme olema. :roll:

Teate, seda karu minge soolaga laskma ja mida peenem, seda parem. :mrgreen:
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Vasta