22LR ohtlik ala

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

22LR ohtlik ala

Postitus Postitas kaliiber »

Teatavasti on 22lr standardpadruni (algkiirus ca 320-330m/s) ohtlik ala märgitud karbi peale enamasti 1.5km/1 miil. Eile otsustasin veits kangemat moona osta ja tõin poest mõned pakid kõige võimsama saadaoleva algkiirusega moona (385m/s).
Ja oh imestust, kodus avastasin et ohtlikuks alaks märgitud paki peal kõigest 1km/0.62 miili.
Olgu märgitud et tegemist on tavalise, mitte hollow point kuuliga, ja kaal kah tüüpiline standartpadrunite kuulidele - 2.6g/40gr.

Paluks selgitust...
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: 22LR ohtlik ala

Postitus Postitas peepk »

ˇTühja sellest mis karbi peal kirjas kui just lennust lindu ei lase.See 1,5 oli ka vene ajal karbil kirjas,tavaoludes horisontaalselt lastes ja märgist mööda lastes arvan kuul300m ja puutub maad.See 1,5 või natuke vähem on kuuli suurim lennuulatus ideaaltingimustes tuulevaikse ilmaga ,pluss temperatuuriga ja 40´´45 kraadise sihtimisnurga juures.Ise arvan et üle 600 m ei tee spordika kuul eriti midagi,ise katsetatud subsonikust stingerini nii suvel kui talvel.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: 22LR ohtlik ala

Postitus Postitas Feen »

Ei lähe ta horisontaalselt isegi 300 m, kui just head rikoshetikohta ei leidnud ja natuke lennulisa sealt ei saanud.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: 22LR ohtlik ala

Postitus Postitas kaliiber »

Minu teada arvestatakse mingi kuuli ohtlikku ala ikka sedasi, et kaugele lendab 45 kraadise nurga alt lastuna.
Ka antud vinge algkiirusega moona pakil on kirjas saksa keeles Maximale flugweite 1km. See peaks tähendama lennukaugust. Ingl keeles on küll kirjutatud Dangereous within 1km, ehk ohtlik sinnani.
Samas on väikese algkiirusega moonade peal kirjas 1.5km.
Ei näe loogikat...
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: 22LR ohtlik ala

Postitus Postitas peepk »

Kaliiber,ära otsigi loogikat,lihtsalt mõni padrunifirna vastutust kartes annab selle lennukauguse suure varuga.Prestiis on tähtis.Näide elust,tahtsin saksast optikat osta,müüja pakkus ka minu püssile optika jalgu millest ma kõrge hinna tõttu keeldusin õeldes et teen need ise.Tulemus,müüja keeldus tehingust põhjendades kui mingi ligadi logadi ise tehtud jalgadega mitagi juhtub,ja firma optikaga kedagi maha lased jalgade pärast,siis optikatootja mark täis.
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Re: 22LR ohtlik ala

Postitus Postitas ninja »

Mul 22LR padrunid küll ohtlikud ei ole :wink: , aga vat mehega kes seda moona kasutab :M ,,, niiet ohtlikus sõltub pigem inimesest endast :D
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
alo
Postitusi: 4
Liitunud: R Sept 12, 2008 7:07 pm

Re: 22LR ohtlik ala

Postitus Postitas alo »

See jutt on jumala õige, et mõni tootja lihtsalt kardab rohkem, et mõni loll viga saab. Näiteks Jahipaunast saadaval S&B HV 405m/s karbil pole üldse mingit ohtlikku kaugust antud :)
Vasta