Sako laetud Scirocco II

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Sako laetud Scirocco II

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Tere! Olen paar viimast 7 mm Rem Mag jahivintrelva sisse lasknud selle kuuliga. Jookseb uskumatult täpselt, 100 m peal 1,5-2,0 cm! Respect! :lol:
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Sako laetud Scirocco II

Postitus Postitas hendrik »

Mul on sama moonaga st sako arrowhead II 308win sisse lastud, põhim sama teema - alla tollised grupid. Parema laskjaga oleks väiksemadki ilmselt.

On keegi scirocco II-ga looma ka lasknud? Kuidas toimib?
reinuvader
Postitusi: 105
Liitunud: T Dets 04, 2007 11:23 am

Re: Sako laetud Scirocco II

Postitus Postitas reinuvader »

jookseb kyll väga täpselt :) lasin selle sisse 150m, kuuli languse välja arvutamiseks kasutan Sako tabelit. Relv 308.
kuu tagasi lasin sellega soku, kauguselt 257m (leupoldi mõõtjaga mõõdetud)
kuuli väljatuleku auk oli umbes 30cm. :roll:
sokule on seda igatahes liiga palju.
Kaarel
Postitusi: 98
Liitunud: R Mär 05, 2004 9:48 am

Re: Sako laetud Scirocco II

Postitus Postitas Kaarel »

Tere!

Metskitse mõõtu loomale on seda ilmselgelt palju, lõhub kohutavalt. Põdrale ei ole veel õnnestunud proovida, aga arvan , et toimetab hästi, kuna ongi mõeldud suurematele ulukitele.
Tark ei torma!
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Sako laetud Scirocco II

Postitus Postitas Metslane »

Sako kodulehel on olemas tabel http://www.sako.fi/cartrid_centrefire.php
, mille järgi Arrowhead II sobib hirvele, põdrale ja meil kindlasti ka seale.
Aim small, miss small!
reinuvader
Postitusi: 105
Liitunud: T Dets 04, 2007 11:23 am

Re: Sako laetud Scirocco II

Postitus Postitas reinuvader »

Kus seda kuuli Swift Scirocco II cal.30 osta võiks?
paistab olemas olevat 180gr ja 150gr
painkiller
Postitusi: 8
Liitunud: R Mär 14, 2008 8:58 pm

Re: Sako laetud Scirocco II

Postitus Postitas painkiller »

Ise ostsin Küti ärist 30 06 arrowhead 2 11,7g soft point 180grs.Kusjuures tõesti om hinda väärt.
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Sako laetud Scirocco II

Postitus Postitas valdo »

Ma olen nüüd viimase hooaja põdra- ja seajahis kasutanud 30-06 Arrowhead II Sako 11,7g moona. Kuul jookseb hästi mul Argost, midagi laita pole.
Põdrajahis sai kaks põtra ära kutsutud ning seajahis on olnud siiani õnne kahel korral. Kõigil juhtudel olen ühe pauguga hakkama saanud. Kitse sai samuti lastud, aga kitse jaoks võiks ikkagi midagi kergemat kasutada. Mul tuli kits otse mööda sihti peale ning lask läks läbi kaela ja tõmbas piki selgroogu kitse vaat et kaheks.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Sako laetud Scirocco II

Postitus Postitas kirp »

Millised on sarnasused/erinevused Lapua Megaga võrreldes? Viimane on olnud pikka aega ka Eestis kasutusel.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Sako laetud Scirocco II

Postitus Postitas Joosep Käba »

Scirocco ja Mega võrdlus on nigu siga ja kägu võrdlus. :D :D :D
Mehed kommoon. Kaht erinevamat kuuli vist ei annagi välja mõelda enam. Üks tugevajõuliste ja magnumkaliibrite supertäpneülikaugemaapommitaja. Teine meie võpsikusse kasvand sihtidele ajujahivõsalõikaja. Mida võrrelda :?: :shock:
Parimad omaks otstarbeks.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Sako laetud Scirocco II

Postitus Postitas kirp »

Scirocco ja magnumkaliibrid?? Kauguse ja täpsuse osas olen nõus. Aga kas efektiivsus meie põdra ja seajahis (millest nii mõnedki pajatavad) on "oma hinda väärt" - võtab paremini maha, lõhub vähem liha, rikoshetid jne. Seda tahtsin teadjamatelt küsida.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Sako laetud Scirocco II

Postitus Postitas hendrik »

Eile lasin ca 80kg sea 11,7g sciroccoII-ga. Kuul toimetas hästi, tabamiskoht oli aba taga, kergelt diagonaalis ettepoole suunas läbi, kops ja ka osa maksast puru. Sisseminek nagu vindikuulil ikka, väljatulek oli selline ca 5cm. Verevalumit oli väljatuleku ümbruses, aga ei midagi hullu. Haavakanal korralik, loom läks peale lasku ca 80m edasi aga verejälg oli väga tummine. Ka suvel ei oleks mingi probleem sellist rada ilma koerata jälitada. Padrun oli iselaetud 300 win mag, V0= ca 910m/s.
Paar päeva tagasi lasin ca 120m pealt ajujahis 2 lasku umbes sama suure sea pihta, analoogse iselaetud 11,7 accubondiga, neid võrreldes lõhub accubond kõvasti enam. Ka eelmised accubondiga lastud sead olid just sisseminevate kuuliaukude juurest üsna räbalad. Milles asi, et nii, ei tea. Võiks spekuleerida, et accubond avaneb ülikiiresti ja tekitab kohe tohutu löögi. Sciroccol on ehk "talitsetum" avanemine ja seetõttu ka viisakam lasu jälg...?
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Sako laetud Scirocco II

Postitus Postitas Joosep Käba »

hendrik kirjutas:Ka eelmised accubondiga lastud sead olid just sisseminevate kuuliaukude juurest üsna räbalad.


Endal sama kogemus Accubondiga.
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Sako laetud Scirocco II

Postitus Postitas valdo »

Vahepeal olen saanud Arrowheadiga maha veel kaks siga. Sigadest on siiani kuul läbi jooksnud, viimasel korral jooksis kuul veel peale sea ka ~8cm kasest läbi, mis sea taga oli. Kaasjahimehed krimpsutasid muidugi nina selle moona peale ja arvasid, et ajujahis ikkagi terava otsaga moona ei peaks kasutama - et rikosheti oht liialt suur. Mida te lugupeetavad sellest arvate? Niipalju kui ma ise seda moona kasutanud olen (koos tiirus käikudega ca 80 pauku teinud), siis kuuli hulkuma minemist ei ole nagu täheldanud.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sako laetud Scirocco II

Postitus Postitas aivar00 »

Mis siin ikka arvata- kui õnnetus käes küll siis ajakirjandus ja reporter arvavad...
Seda rikošetti minekut nüüd küll 80 pauguga kindlaks ei tee. Sa võid ka 1000 pauku lasta ja kõik OK aga vot 1001 pauguga läheb rikošetti. Selleks loomulikult mitme asjaolu kokkusattumust vaja. Minu kogemuse järgi mida kergem kuul seda lihtsamini rikošetti läheb-isegi rohukõrrest.
ikka lõbusalt
Vasta