Milline tehasemoon Sako .222 Varmintile?

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
priitorm
Postitusi: 72
Liitunud: N Aug 21, 2008 11:06 am

Milline tehasemoon Sako .222 Varmintile?

Postitus Postitas priitorm »

Ehk vanemad foorumlased nõus kogemusi jagama, milline tehasemoon võiks joosta Sako .222Rem Varmintist kõige paremini?
Eesmärgiks märklehte laskmine 100 m, VSS.
Leidsin foorumist küll infot, et isegi kahest sarnasest relvast võib tulemus sama moonaga olla erinev ja et kõige paremini jookseb ise laetud ning ise katsetatud moon, kuid ehk on ikkagi sellise relva kasutajatel mingi üldine/ühine arusaam tekkinud, et teatud tehasemoon jookseb üsna hästi. Mulle ("rohelisele") oleks sellisest teadmisest esialgu tublisti abi.
Kuidas jookseks näiteks: Sako SPEEDHEAD (Full Metal Jacket) või siis RACEHEAD (Sierra Match-King)?
Millisest kauplusest seda parimat tehasemoona soodsalt leida võiks?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Milline tehasemoon Sako .222 Varmintile?

Postitus Postitas kakuke »

Sako täismantel jooksis minu Sako 75 Varmint´ist hästi, poolmantel ka.
Kas ei jätku raha, et minna poodi ja küsida igat pauku 5tk, et need siis tiirus ära lasta?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
priitorm
Postitusi: 72
Liitunud: N Aug 21, 2008 11:06 am

Re: Milline tehasemoon Sako .222 Varmintile?

Postitus Postitas priitorm »

Tänan Kakuke, et infot jagasid.
Samas eeldasin, et mu küsimus vastab foorumi reeglite punktile 3 ja mul ning ehk veel mõnedel tulevastel värsketel relvaomanikel, saab pisut kergem/lihtsam olema.
Vabandan, kui see nii mitte olema ei pea.
Rahalise poolega ja edasi-tagasi ning erinevate poodide vahet jooksmisega saan hakkama.
Küsimus ehk rohkem kulutatud ajas ja selles, et mul, kui värskel relvaomanikul, ei teki vist esimese 5, 10, 15, 20, jne lasuga päris kindlat veendumust sellest, kas viga on moonas või minus.
Samas oleks heade inimeste varasemaid kogemusi kasutades hea teada, et viga pole tõenäoliselt moonas ning võin rahulikult keskenduda enese parandamisele/täiendamisele.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Milline tehasemoon Sako .222 Varmintile?

Postitus Postitas kakuke »

Hehh, ise ütlesid esimeses postituses välja põhitõe, et pole olemas kahte samasuguse jooksuga püssi ja ikka loodad, et see pole nii. :D Vigadest õpitakse. Kui jätkus raha ja tahtmist, et soetada omale selline püss siis eeldan, et jätkub ka visadust, et õppida selle püssiga laskma. Seda saab, aga kahjuks teha üksnes tiirus ja veel kord vaid tiirus, lastes ära 5, 10, 15, 20, jne lasku.
Jõudu katsetustes.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Milline tehasemoon Sako .222 Varmintile?

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Minul on Sako Varmint Stainless 222Rem. Kui ajad 100 m pealt täpsust taga siis hea optikaga jookseb Sako Racehead (Sierra Match King) kuul-kuuli! :roll:
priitorm
Postitusi: 72
Liitunud: N Aug 21, 2008 11:06 am

Re: Milline tehasemoon Sako .222 Varmintile?

Postitus Postitas priitorm »

Aitäh Kaupo!
Sinu arvamuse või kogemuse teada saamise eest olen alati tänulik.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: Milline tehasemoon Sako .222 Varmintile?

Postitus Postitas Arles »

Tervitus,

see on tõsi, et ühest püssist jooksev moon ei pruugi teisest, isegi sama tootja sama marki püssist, joosta. Seega on täpsuse taga-ajamisel ise katsetamine kõige õigem.
See, et algajal ise katsetada raske -täitsa õige. Nüüd peaks lähtuma põhitõest - alustada võib ka 2-3 cm ringi lendava moonaga - ise teed niikuinii ...

Sõnaga, õppides laskma, õpib ka moona valima.

...Ja tehasemoona saab ka veel oma jaoks veidi "seadistada" ...

Seega, paras aeg otsida treener ja pihta hakata:)

Parimat!

Arles

P.S. Sierra machiga lasen ise ka - küll iselaetuna ja ainult võistlustel ning Sako kõige soodsamaga olen ka 200 välja lasknud.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
mudaahv
Postitusi: 65
Liitunud: E Okt 24, 2005 7:19 pm

Re: Milline tehasemoon Sako .222 Varmintile?

Postitus Postitas mudaahv »

See, kui palju kellegil raha jätkub või ei jätku, ei ole küll siin foorumis haukumiseks mõeldud.
Hea näide jälle kuidas mingid "wannabed" nina püsti tarkust täis on. Samal ajal saavad need kel midagi ka öelda on seda ka normaalses vormis tehtud.
ahvina sündinud-ise rahul
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Milline tehasemoon Sako .222 Varmintile?

Postitus Postitas kakuke »

Ei ole keegi haukunud, aga omast kogemusest võin öelda, et ise alati nii talitanud, kui mingi relva soetanud, mitte oodanud, et keegi kandikul kõik ette tassib. Pigem küsimus selles, et kui laisk keegi on, mitte see kas jätkub 100kr paukude ostmiseks või ei. Katsetades võidab ainult laskur ise, st omandab vajalikud kogemused. Lõpuks laseb tal Kaupo või Arles hea tehasemoonaga püssi ka sisse. :D
Ps. Mudaahv, 222Rem Sako varmint ja tehasemoon, kuidas Sinu jutt sellega haakub?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
priitorm
Postitusi: 72
Liitunud: N Aug 21, 2008 11:06 am

Re: Milline tehasemoon Sako .222 Varmintile?

Postitus Postitas priitorm »

Tänud ka Arlesele.
Jutt õige ja eks ma nende õpetussõnade järgi püüan edasi tegutseda.

Esmalt aga püüan oma päratust laiskusest võitu saada ja uue relva sisse lasta (varasemalt lahkete foorumlaste poolt jagatud info põhjal) ja tsipa relvaga harjuda. Küllap siis hakkan ka selle treeneri jutuga kedagi tüütama (seda muidugi jälle laiskuse pärast) .-)
Luban Kakukesele pühalikult, et sihiku lasen sisse (või paika) oma valge ja väriseva käekesega.

Tõenäoliselt on Kakukese puhul tegemist Liivimaa parima (ka usinama ja rikkaima) laskuriga, kes kõikvõimalikud tarkused ja nipid vaid omade kogemuste-katsetuste põhjal selgeks saanud.
Loe kasvõi selle teema algatust:
viewtopic.php?f=25&t=3972
Keegi on kuskil kunagi öelnud, et ära talita mitte mu tegude, vaid mu sõnade järgi. Hakka või seda uskuma.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Milline tehasemoon Sako .222 Varmintile?

Postitus Postitas kakuke »

Eks ma pea omale nüüd tuhka pähe raputama vist? :oops:
Teemast rääkides siis 222Rem on nii sõbralik kaliiber, et praktiliselt kõik seedib ära. Mõned üksikud erandid on nagu Sierra Blitz King 55gr, Barnes TSX 53gr, Speeri 62gr FMJ ja Nosler Partition 60gr kuidagi. Muu puhul pole vahet olnud kas max või min laeng. Aga eelistan tõesti oma enese kogemust, kuna revolutsioonilisi vastuseid pole täheldanud oma päringutele siin foorumis. :M
kakuke@wannabe
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Milline tehasemoon Sako .222 Varmintile?

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Vindimeestel on üks kirjutamata reegel: tahad ennast lugeda vindilaskuriks,(kellel on teistele midagi edasi anda-õpetada,) lase harjutuses VSS 200 üle 190 silma, veel parem lase üle 195 silma oled tipplaskur keda kõik teised ka aksepteerivad. Alla 190 p. on harrastajad ja huvilised, muidu tublid mehed! :lol:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Milline tehasemoon Sako .222 Varmintile?

Postitus Postitas kakuke »

Näed kui tore, sain teada, et võin ennast ka lõpuks vindilaskuriks lugeda. ;)
Aga mis oli asja point, ikka pihta ei saanud. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
priitorm
Postitusi: 72
Liitunud: N Aug 21, 2008 11:06 am

Re: Milline tehasemoon Sako .222 Varmintile?

Postitus Postitas priitorm »

Lasin siis (täitsa ise) püssi ja sihiku sisse Sako FMJ 3,2g tehasemoonaga. Ja nagu kogenumad väitsid, jookseb see moon täitsa hästi. Tänud soovituste eest.
Eks fotol näha olevast hajuvusest (3 cm, must ring lehel 2,5 cm) võib vist vähemalt poole ka algaja laskja kaela ajada. Lastud aluselt, 100 m.
Manused
Sako FMJ .222Rem.jpg
Vasta