Accubond

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Accubond

Postitus Postitas gunnar »

kakuke kirjutas:
wsm kirjutas:
Ega siis ilmasjata Nosleri tehas ei anna Accubondi kuulile soovituslikult max kiirust 3150 fps.

Mis see teeb, kui teisendada m/s?


Jaga jämmelt kolmega saad m/s.
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Accubond

Postitus Postitas wsm »

Täpsemalt oleks : 1fps= 0,328m
ehk siis 3150 fps = 960 m/s
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Accubond

Postitus Postitas Joosep Käba »

Sai Accubondiga kitse proovitud. 9,7 ja 30-06. Muud ullu ei midagi aga ka mulle tundus, et surve nii suur tekind, mis mao lõhki löönd. Keski siin enne kirjutas, et põdrad kohe kohapeal maha ei kuku. :M Mul suur pull läks ca 30 sammu. Vasikas väga sarnase kopsu tabamuse peale aga ca 200m. Ega see põder ei tahagi kohepeale kukku kui konti ei lase. Olen täheldand, et ringi jooksmine :) peal lasku oleneb kõige muu kõrval ka veel maastikust mis ees. Kui on lage põld võtab niukse vungi üles, et ei saagi enne paartsada meetrit pidama(korra on nähtud optikast kuda lehmal viskas verd küljelt kui purskkaevust ja mugu läks). Võpsikus aga ei ole kusagile enam jõudu tikku.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Accubond

Postitus Postitas hendrik »

Siin on ehk miskit sellist, millest WSM rääkis - http://www.youtube.com/watch?v=Ef9D5wFjYCA

Mitte, et ma viriseks, et loomad ei kuku accubondiga või magnumiga. Lihtsalt põdrad ei ole mul varem 308-ga nii kaugele läinud kui 300 win magiga. Samas ei ole senisest 5st põdrast ega 3st seast jms "poolikuna" metsa jäänud - kõik olemas.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Accubond

Postitus Postitas tony »

[quote="hendrik"]

Lihtsalt põdrad ei ole mul varem 308-ga nii kaugele läinud kui 300 win magiga.

Hmmm,mul jälle 300win.mag. kõik loomad enam-vähem kohe maha jäänud.Kuuliks Norma Oryk.Accubond on hea kuul, aga ise ei kavatse seda kasutma hakata kuna oma jahialal selliseid avaraid väljasi vähe (300 ja rohkem meetrit) ja needki rohtu täis.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Accubond

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Arvan, et Accubond on meie oludesse väga hea kuul! Kõik muljed, tagasiside meestelt kes on lasknud loomi selle kuuliga on väga positiivsed! Tundub, et standardkaliibris töötab lausa laitmatult, magnumitega pole ka probleeme (WSM näide). Ega Nosleri tuhanded (laske)katsed ballistilisse zelatiini pole asjata tehtud... :lol:
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Accubond

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Hendriku poolt viidatud klipile ka järg :lol: http://www.youtube.com/watch?v=Z5wyNlpN ... re=related
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Accubond

Postitus Postitas hendrik »

Sain ka öisel seajahil kogemuse võrra rikkamaks accubondiga. 100m pealt lasin põrsale "keskele" - maks puru ja sutsu magu ka. Siga kukkus peaaegu jalalt ja maha ta jäigi. Sisseminek oli ca 5-10cm kohatise verevalumi ringiga, väljatulek ca 2cm. Ise väga rahul, sutsu ribi läks kaduma aga muidu oli lihakeha väga ilus. 300 win mag, 11,7AB, algkiirus 885 m/s.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Accubond

Postitus Postitas Joosep Käba »

Täna sai käidud Männikul püssi järgi laetud moona proovimas.
Tukk valib väga poemoona millega joosta ja millega mitte. Mõõtmisel selgus, et vindiharjade algus küllaltki kaugel. Padrun laeti pikemaks.
Distants: 100m
Relv: Sako Hunter 75, kaliiber 30-06
Sihik: Meopta Artemis 3000 3-12x56 Lastud suurendusega 10x
Kuul: Accubond 9,7g(150gr on vist jah :oops: )
Rohi ja kogus: laadija teab.
Ilm: tiirus tuult pea pold. Kerge lumesadu. Temp. kusagil +/- 0 nagu ikka.
Lastud toelt: ees püssi harkjalg, taga need Männiku konstruid.

Ei ole ise laadija. Laadija leidsin siit foorumist. Olen väga rahul, tänud talle. (y) (y)
Kui ta ise soovib teeb omale reklaami. :wink:
Ma niinaljalt poodi enam moona järgi ei tõtta. Kogu mulje asjast jäi, et suure "punnimise" ja mehe käes kes lasta ka oskaks ei ole probleem ühte auku asi ajada. Asi on ju ikkagi jahiks laetud ja mitte min laenguga.
Sai laetud ka 9,7 Mega-t võpsikus "müttamiseks". Jookseb 100m peal ca 2cm kõrgemale aga parem-vasak suund sama. SUPER (y)
Nüüd jääb tiiru tarvis miskit kergemat ka teha ja siis mina rohkem ei oskagi praegu tahta.
Manused
IMG_5291v.jpg
IMG_5291v.jpg (71.97 KiB) Vaadatud 11626 korda
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Accubond

Postitus Postitas hendrik »

Siin on ilusate piltidega kena jutt, accubond ka võrdlusse sattunud.
http://www.barnesbullets.com/informatio ... lab-tests/
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Accubond

Postitus Postitas Mart »

Heh sunnikud oleks pidanud ikka selle TTSX kõrvale E-Tip kuuli võtma. :lol: Pole nagu õiglane täisvask kuuli tinasüdamikuga kuulidega võrrelda. Muidugi pildid on head.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Accubond

Postitus Postitas gunnar »

Mart kirjutas:Heh sunnikud oleks pidanud ikka selle TTSX kõrvale E-Tip kuuli võtma. :lol: Pole nagu õiglane täisvask kuuli tinasüdamikuga kuulidega võrrelda. Muidugi pildid on head.


Selles on sul õigus. Ma ei tules isegi selle peale et Ballistic Tip ja täisvask kuuli võrrelda. BST on ikka väga pehme ja ekspansiivne. Kitse lastes on väike auk ainult nahal, isegi kui konti ei puutu on kuul tablett juba. Piltidel see Barnes avanemine on küll minuarust enam kui kehva. E-Tip mis olen kätte saanud on avanenud ka pehmes koes ning säilitanud 100% metallist. Kaalust kaotab loomulikult oma plastotsa,
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Accubond

Postitus Postitas hendrik »

Mart kirjutas:Heh sunnikud oleks pidanud ikka selle TTSX kõrvale E-Tip kuuli võtma. :lol: Pole nagu õiglane täisvask kuuli tinasüdamikuga kuulidega võrrelda. Muidugi pildid on head.


Keegi on ka selle töö juba ära teinud..

http://www.24hourcampfire.com/ubbthread ... Barnes_Nos
M695
Postitusi: 93
Liitunud: N Aug 04, 2005 6:11 pm

Re: Accubond

Postitus Postitas M695 »

Plaanis on laadida Accubondi 9,7g kuuli 30-06, raua twist on 11", rohi VV N150. Ka VV tabelis ei ole selle kuuli laadimise andmeid. Äkki keegi oskab õelda mingi rohu kaalu vahemiku kus võiks proovima hakata.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Accubond

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Pakun välja kaliiber 30-06 Spr kuul 9,7 g SP/BT Nosler Accubond rohi Vihtavuori nr 150 laeng min 3,29 g, max 3,65 g (algkiirus umbes 895-900 m/sek) ja soovituslik laeng 3,5 ja/või 3,6 g! :D :o :(
Vasta