Accubond

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Accubond

Postitus Postitas draiwer »

Laadisin Nosler Accubondi erineva col-iga ja sama rohukogusega.Alustasin tiirus siis laskmist padrunitega milles N-135 rohtu 43,5gr ja col 72,00mm.Vindiharjadesse oleks col megapikk 74,63mm ja magasini pikkus 73mm sellest lähtuvalt siis padruni col.Relvaks CZ-550 varmint laminated 308win.Kuuli kiiruseks mõõtsin 864-870 m/s.Üllatuseks olid tongidel ülerõhu tunnused.Jätsin laskmise pooleli ja ei suuda nuputada mis on valesti.Nosler annab sellised andmed
Viht N135 41,0gr 797m/s 43,0gr 835m/s 45,0gr 872m/s
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Accubond

Postitus Postitas hendrik »

draiwer kirjutas:Laadisin Nosler Accubondi erineva col-iga ja sama rohukogusega.Alustasin tiirus siis laskmist padrunitega milles N-135 rohtu 43,5gr ja col 72,00mm.Vindiharjadesse oleks col megapikk 74,63mm ja magasini pikkus 73mm sellest lähtuvalt siis padruni col.Relvaks CZ-550 varmint laminated 308win.Kuuli kiiruseks mõõtsin 864-870 m/s.Üllatuseks olid tongidel ülerõhu tunnused.Jätsin laskmise pooleli ja ei suuda nuputada mis on valesti.Nosler annab sellised andmed
Viht N135 41,0gr 797m/s 43,0gr 835m/s 45,0gr 872m/s


9,7g kuulist jutt? Kui 11,7g nt, siis tunduvad sellised kiirused ja 308 ülerõhk väga loogiline..
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Accubond

Postitus Postitas baddmann »

draiwer kirjutas:...Üllatuseks olid tongidel ülerõhu tunnused...


Millised täpsemalt ? Kandilisus ? Tahm tongi ääre vahelt ? Igaks juhuks küsin üle, et kas kesta ettevalmistuse käigus on eelmise lasu tongi nõgi välja kraabitud (või leotatud) korralikult tongi august ?

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Accubond

Postitus Postitas kakuke »

Tükid tongist väljas on ülerõhu tunnused.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Accubond

Postitus Postitas wsm »

Nosler accubond 150gr/9,7g töötab paremini N-140 või N-540 rohuga kogus 45gr ja kiirus 850m/s padruni pikkus 71,5 mm. Sinu laadimise puhul oli pikkus liiga pikk ja kiirel rohul vaba ruumi liiast-sealt ka ülerõhu tunnused. CZ puhul pole imestada, et harjad kaugel ja sinna polegi mõtet CZ puhul pürgida. Edu!
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Accubond

Postitus Postitas draiwer »

Unustasin lisada jah,et tegu 9,7g kuuliga.Tongid on lamedaks needitud,tükke ei eraldunud ja tahma ka pole. Tagasilöök tundus ka liiga kõva.Kui aga vaadata kiirust ja rohukogust peaks kõik korras olema.Olen laadimisel algaja ja need minu teised kuulid laadimisel aga ei ole ennem nii lamedaid tonge näinud.Toetun siit foorumist leitule ülerõhutunnuste kohta.Kestad eelnevalt pestud ultrahelipesus ja tongipesad veel mehaaniliselt puhastatud.
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Accubond

Postitus Postitas draiwer »

Kuidas peaks edasi toimima.Kas vähendaks rohtu näiteks 42gr peale ja col 71mm peale ning vähendaks col-i lühemaks lootuses leida hea tihedus.
Kas saaks minu probleemi tõsta laadimise alla.Esimese postitusega ei pannud tähele ,et laskemoona pealkiri. :oops:
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Accubond

Postitus Postitas Sarvik »

to driwer:

olen aastaid fännanud nosler bt-d....kuna kuuli väilsparameetrid on 1:1-le n.accub.-ga( sisuliselt ongi tegu nbt edasiarendusega kus tina on kesta küljes , muu sama) soovitaks sulle proovida: .308/ n.acc. 9,7/ n150 2,75g(so.42,4 graini)/ col 71,9 mm
sellega kiirus ca 820 m/s

col kui selline on siiski väga konkreetse relva spetsiifiline (mul siis tikka pop 308)...aga mingi vihje oma col. otsimise koha kohta ehk annab...

....aga ülerõhu tunnuseid no ma ei tea ...olen proovinud mõnda ja ei miskit....308-le lapua lock baset 9,7 võib laadida n140 ja 150 2,9g (triiki täis hülss!) ja 9,7 sierrat n150 3,14 g (puistena ei mahu äragi, tambitakse) muideks need vihtavuori tabelite maxid

...ja veel.... minu kogemus ütleb et noslerile "meeldib" aeglasem rohi....tihedus tuleb parem...ilmselt tasuks proovida ka n540 või isegi n550....
kärbes kirbule!
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Accubond

Postitus Postitas draiwer »

Noh ei tea,ehk tegin sääsest elevandi.308 olnud mul aasta ja põhiliselt kasutanud tiirus kuskil 450 matsu see suvi.Algul lasin 12g Lapua Scenarit ja hiljem iselaetud 8g Lapua FMJ.On kül vähene 308 kogemus erinevate padrunitega aga need 3 esimest Accubond-i olid ikka tunda minusuguse 95kg mehele.Kohe tekkis mulje,et midagi on valesti.Nosler pakub siis 45gr juures kiirust 870m/s ja mina sain 43,5gr juures sama kiiruse.Muidugi on tehase testitoru midagi muud kui minu relval.Need esimesed padrunid olid laetutest pikima col-ga ja järgnevad kahanevas mõõdus seega tõusva rõhuga ning jätsin katsetuse pooleli.Nagu siis eelnevalt olen maininud,pole selliseid tonge enne näinud ja sellest ka kahtlus.No ehk õnnestub neid lastud kesti näidata mõnele kogemustega laadijale.Igatahes on uus plaan katsetada N-540-ga sest tegu jahikuuliga ja 500 seerja rohi stabiilsem erinevate (soe,külm) ilmaoludega.Ei tea kas süü püssi pikas torus aga ka 8g-se Scenari puhul tulid suured kiirused palju väiksema rohukogusega kui tabelid pakuvad ja üle keskmise lubatud rohukoguste juures muutub tihedus suuremaks.Midagi mõjutab

kindlasti ka ülipikk padrunipesa.Huvitav palju Tikkal,Sakol on Accubondiga harjadesse col.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Accubond

Postitus Postitas kirp »

Küsiks, mida sa tahad? sul on olemas kõik andmed olemas et muutusi teha - kuuli kiirus on suhteliselt suur ja sellest väheke tugevam tagasilöök ja lapikud tongid. Poemats selle kuuliga padrunile peaks olema 860m/s ja see on yldiselt päris kõva lõhkuja, eriti lähedalt. Lae kiirus madalamaks ja leia parim tihedus. Miks sinul väiksema hulga rohuga suurema kiiruse annab võib jäädagi mõistatuseks. kui viitsid, siis katseta, aga võimalusi on palju (rohupartiil miskit, padrunipesa teistsugune, kuulid ei tohiks suuremad olla (Accubondi vist 311 variandis ei tehta), kui RWS tongid, siis võivad olla magnumtongid (RWS on karbid yhesugused ja vaid tembeldatud koodi järgi saab vahet teha)).
n135 annab 150 gr. kuuli laadida küll, vahest mitte kyll nii kiireks kui aeglasemaga. Minul jooksevad enamus selle kaalu kuule (Lockbase jt.) 2,8 g N135 ypris tihedalt.
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Accubond

Postitus Postitas draiwer »

Nagu sa kirp kirjutasid on mul kõik andmed ja lisaks ka soovitused olemas ja ei olegi soove enam :D .
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Accubond

Postitus Postitas kirp »

Anna siis mõne ajapärast "raport", kuidas edenes. CZ 550 varmint on ilmselt nii mõnelgi jahimehe uute torude listis (ka minul oli kunagi :) ) ja hea teada, kas teisel on kuidagi teistsugune raud ja padrunipesa ning mis retseptidega kõige täpsemini jookseb.
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Accubond

Postitus Postitas draiwer »

Eks annan teada aga läheb aega kuna ei tule Eestimaale enne jõuluaega ja ei ole kindel kas seda N-540 siis ka osta on.Siiani on selgeks saanud,et rohukogused tuleb jätta keskmised või alla selle.Seda on öelnud mulle ka üks endine sellise relva omanik.
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Accubond

Postitus Postitas draiwer »

Sai siis enne uut aastat katsetatud N540-ga.Laetud rohukogused olid 42,5gr-45gr col 72mm.
Parima tiheduse 12mm andis 43,5gr.Sellest tuleb edasi minna col-i muutmisega kui jälle aega saab.Kahjuks unustasin aparaadi koju ja ei tea kiirustest rääkida.
Vasta