Sako vs. Norma

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Sako vs. Norma

Postitus Postitas TiitR »

Küsimus meestele, kes tegelikult ka on mõlemat moona katsetanud, mitte, et keegi on kuskil kuulnud ja paluks siia mõlema moona plussid ja miinused. Ise olen Normat 2a. kasutanud ja nüüd tekkis huvi Sako järele. Oma jahiseltsilistelt olen kuulnud täpselt pooleks ehk a`la kellele ema ja kellele ema sõbrants.
Ahjaa, kui peaks asja puutuma, siis minu puhul käin jutt kaliiber .308-st ja relvaks mul poolautomaat.
Tänud ette.
jägermeister
Postitusi: 32
Liitunud: P Mär 13, 2005 5:10 pm

Re: Sako vs. Norma

Postitus Postitas jägermeister »

mõlemad head moonad, sako hammer jookseb torust väga hästi 2cm grupid. olen kasutanud pikka aega. kuul on ka ideaalselt avanenud, mind ta alt-vedand veel pole ja teiseks kuuliks norma accubond millega suutsin saada 1cm grupid ning kasutan teda kaugematel laskudel. sako kuul 11g, norma 9,1g. suvel plaanis ära proovida veel sako gamehead 7,8g. sakot kasutanud 10a. normat 2a. relvaks sako ja kaliiber 7x64. aga tikka 308-al kasutan normat Jaktmatch-i ja vulkanit kuna need jooksid lehte kõige paremini, kasutanud 4või5 a. minu jaoks on nad võrdsed firmad, ei kiida üht ja laida teist. kuid põhitõde on üks aja jooksul kujuneb välja igal mehel oma lemmik.
Tuvi lastakse kahe silmaga...
Tooming
Postitusi: 150
Liitunud: P Dets 02, 2007 3:13 pm

Re: Sako vs. Norma

Postitus Postitas Tooming »

Olen katsetanud mõlema toodangut. Kui pead jahti norm. distantsil ( kuni 150m) , siis erilist vahet pole aga pikemal distantsil eelistaks Normat, kuna kvaliteet parem. Katsetanud erinevaid kuule ja Norma omal on tihedus parem. Sako toodet lähemalt uurides on kuulid erineva pikkusega laetud, võibolla see mõjutab natuke hajumist. Oleneb sellest kui täpne moon rahuldab, 5cm diameetriga ringi sisse lasevad nad kõik 100 m. Jahiks eelistaks Normat! Parematega võimalik lasta nii, et kuuli auk lõikab kuuli auku. Lihtsalt katsetama. Edu!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Sako vs. Norma

Postitus Postitas TiitR »

Tänan juba ette praegusi ja ka tulevasi vastajaid. Olen ise samuti Norma moonaga väga rahul, kuna tõesti, olen 100m. tiirus saanud Vulkani nii ca. 2..3 cm. sisse (5-se salve kaupa järjestikku lastud) kui ka teinekord kuul kuuli lõikamas. Samuti on jahis Vulkan ka tabamusel korralikult avanenud ja ära on kutsutud nii põder, sead kui ka kitsed/sokud. Täismantlitest Jaktmatch käitub minu relva puhul ca. 20 cm. üles. Sakoga kogemused täielikult puuduvad, aga mõned tuttavad jälle järjekindlalt soovitavad (et Vulkanil pole ei kaalu ega midagi :D ) - sellest ka see küsimus tingituna.
Aga andke ikka veel tulla oma kogemusi...ootaks vestlusesse nüüd ka Sako kummardajaid :D
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Sako vs. Norma

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Meil Tiiduga sama relv, aga näed, lasevad erinevalt :M Mul jooksid Vulkan 11,7 ja Jaktmach 3-4 cm ringi 100-l meetril, Alaska vajus 4-5 cm madalamale. Samas Sako SHH 9,7 g oli ca 20 cm vertikaalis alla. Kasutan hetkel tehases laetud Sako SHH-d 9,7 g, kuna ei näe vajadust raskema kuuli järgi 308-l.Hästi jookseb ka Mega 9,7 g. Kui ükskord ise laadima hakkan :P :P :P , saab näha, kuidas käitub Barnes TSX 9,7 g minu rauas. Hetkel varuks viimased 6 padrunit Sakot, üritan endale sisendada, et poodi enam moona ostma ei lähe :lol: Kodus piisav varu komponente ootamas laadimiseks.
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: Sako vs. Norma

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

Ise kasutan tehases laetud W 308 SSH 9,7 g ja olen rahul . Kord erinevat moona proovides selgus, et SSH 9,7 g ja Lapua Scenar 12 g tabasid 100 m 5 cm alasse.
Ole kui leebe tuul...
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Re: Sako vs. Norma

Postitus Postitas karupoeg »

Kolisin Norma Alaskalt üle Sako SuperHammerheadile. Olen uue moonaga väga rahul. Norma sagedus jättis sageli soovida ja tagasilöök tundub SuperHammerheadil kuidagi pehmem.
mürka
Postitusi: 188
Liitunud: T Okt 31, 2006 10:04 am

Re: Sako vs. Norma

Postitus Postitas mürka »

Ei kasuta kumbagi moona. ainult kesta. Olen lasnud omale laadida vastavalt püssile moona. Kasutan 9,7g Lapua Mega. Aga eks igaüks kiidab oma valikut. Olen sellele truuks jäänud.
küll siga pori leiab
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Sako vs. Norma

Postitus Postitas Joosep Käba »

Tiit moona vali ikka otstarbe, mitte kaubamärgi järgi. Näe olen kasutand pikalt nii Sakot kui tiba Normat. Mõlemad head. Väga hea sain siis kui laadijad mehed appi tulid.
Soovitan soojalt loe kogu laskemoona foorum läbi, kui seda teinud veel pole. Seal on super soovitusi ja vaevalt kõik need mehed uuesti kribada viitsivad. Teinekord sirvin ise ka seda teemat uuesti üle. (y)
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Sako vs. Norma

Postitus Postitas TiitR »

Joosep Käba kirjutas:Tiit moona vali ikka otstarbe, mitte kaubamärgi järgi. Näe olen kasutand pikalt nii Sakot kui tiba Normat. Mõlemad head. Väga hea sain siis kui laadijad mehed appi tulid.
Soovitan soojalt loe kogu laskemoona foorum läbi, kui seda teinud veel pole. Seal on super soovitusi ja vaevalt kõik need mehed uuesti kribada viitsivad. Teinekord sirvin ise ka seda teemat uuesti üle. (y)

Ei valigi kaubamärgi kui sellise suhtes. Ise laadijatel on teinekord isegi eelis, kuna eelmine hooaeg oli mitu korda Tartus isegi Norma maaletarijal .308 Vulkan otsas ja "mega" kohas Deerhunteris on antud moon ebareaalselt kirves (põhimõtteliselt ei lähe seda sinna ostma :VS ) ...samas aga relv Vulkaniga sisse lastud :M . Samuti müüb Sakot mulle hea hinnaga sugulane Ida-Virust (kes seal poodi peab) ja natuke aega tagasi Tartusse pesa teinud Küti äri, kus Sako samuti hea hinnaga tundus.
Vot sellised mõtted käisid siin läbi.
P.S Joosep, enne selle teema püstitamist lugesin siinset laskemoona teemat nii mõnegi lehekülje (ka otsinguga) 8)
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Re: Sako vs. Norma

Postitus Postitas Kellamees »

Relvaks Sako-75 Hunter, 308. Eelmine hooaeg proovisin Sako Arrowhead II'te. Üleeelmine hooaeg S-Hammerhead'i. Kahjuks minu lootused, et ühe firma relv ja moon võiks anda ülihea tulemuse ei täitunud. Sellel korral olen proovimas Vulkan'it. Esimesed tulemused (rebaste peal ja tiirus) on paremad (hajuvus on väiksem). Hetkel lasen ainult poe moonaga.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Sako vs. Norma

Postitus Postitas peepk »

Kui ühel jookseb Sakoga hästi siis ikkagi pead ise selle õige leidma.Minul esimene Mauser millele MG 42 raua peale panin lasi hästi nii lapua, sako kui normaga, kukkusid nii sead sokud kui jah isegi hirv ja hulganisti põtru ja isegi see tootmisest maha võetud ümara tinaotsaga 13 grammine lapua nokkis põdravasika 400 meetrilt.Arvan et kui püss ei sobi ja kaliiber ei istu ja liiga palju teisi mehi kuulad siis arvamused on just seinast seina.Kui toru ja laad ok ja ise ka äpu pole ja pauku ei karda ja püss ikke mehele kuuletub mitte vastupidi siis arvan et katseta kõigi moonadega ja leia see õige just oma torule,muidu jäädki seda va tõde igavesti otsima.Olen oma elus palju igasugu vendi kohanud nii rikkureid kalliste püsside ja hea moonaga mida ise osta ei raatsigi ja tavalisi jahimehi kellel püss vana ja reeglina raipeid metsa ei jäta.Mis arvad kelle seltskonda eelistan.Ikka mees peab ise oma õppetunnid saama ise kõik omal nahal ja rahakotil järgi katsetades.
Vasta