Geco moona omadused

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Geco moona omadused

Postitus Postitas honkomees »

Kuna mul suht harvaesinev kaliiber 7x65R olemas, siis moonaga teatavad probleemid (enamik jahipoode Tartus pannakse enne kinni kui ma peale tööd linna jõuan ja Lõunakeskuse Jahipaunas vaid S&B moon aga seegi pandi ka remondiks kinni!)
Eile jõudsin mõni minut enne sulgemist uue Troffee poe üle vaadata ja seal Geco 10,7 g SP moon olemas. Kuna pole ise sellega kokku puutunud, siis küsimus teadjamatele - kuidas käitub see padrun/kuul, s.t. kuidas seenestub, killustub või mitte, on tinasüdamik kestaga kokku joodetud/ühendatud nagu Oryxil jne.
Ühesõnaga tänulik iga info eest selle moona kohta.

P.S. Otsing ei andnud meie foorumis ühtegi vastet "Geko"le????
Viimati muutis honkomees, K Sept 02, 2009 9:03 am, muudetud 1 kord kokku.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
evers
Postitusi: 14
Liitunud: K Nov 29, 2006 4:06 pm

Re: Geko moona omadused

Postitus Postitas evers »

Aga proovi sisestada "Geco" ja asi muutub...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Geko moona omadused

Postitus Postitas honkomees »

evers kirjutas:Aga proovi sisestada "Geco" ja asi muutub...

Tänud! Proovisin järele, mõned vasted tulid, põhiliselt kestade teemal ja paar korda möödaminnes mainitud ka padrunite head "jooksu". Aga ei midagi kuuli omadustest...
Mind huvitaks eelkõige selle SP ekspansiivsus: seenestumise aste, säiliv massiprotsent, ega ei eraldu südamik mantlist nagu mul kasutuseloleva tšehhi ja serbia moonaga juhtub (samas .308 kasutan Lapua Megat ja seal ideaalsed seened ja ühes tükis). Kahjuks Lapua ei tooda sellele kaliibrile.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
uralets
Postitusi: 60
Liitunud: R Okt 13, 2006 10:49 pm

Re: Geco moona omadused

Postitus Postitas uralets »

Tere!
Kas sa SAKO Hammerhead 11,0 g oled proovinud? Eelmine aasta kasutasin seda kitsejahil,lihapurustused olid minimaalsed, kuigi peab nentima,et enamik kuule läksid kerest läbi, distans siis 70 kuni 120m.Ah ja,üks tabamus oli 200 sammu pealt(minu samm on ca 90cm) ja samuti läbi,ainult seekord kaelast. Ma olin,ausalt öeldes üllatunud, et traektoori langus oli silma järgi ainult 5-7cm sihtimiskohast (püss on mul nagu sinulgi BRNO 12/76/7x65). Üks kord lasin tagant-vasakult poolviltu:kuul murdis selgroo pooleks ja jooksis valja parema abaluu piirkonnast.Sea ja põdrajahil pole veel seda moona kasutanud.
sulgpall on parem kui keks
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Geco moona omadused

Postitus Postitas honkomees »

Tartu poodides pole Sakot selles kaliibris müügil näinud, ainult Norma (Trapperi netilehe järgi 3 padrunit: Oryx, Vulkan, JM), S&B (Jahipaunas ainult 9,0 g SP) ja nüüd see Geco 10,7 g SP Troffees ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
uralets
Postitusi: 60
Liitunud: R Okt 13, 2006 10:49 pm

Re: Geco moona omadused

Postitus Postitas uralets »

Ahhaa,vot milles asi ond! Pärnus on seda moona Pillarisja Küti Äri Tallinnas müüb vist kah. Ja Pärnu Jahipaunas oli SPCE 11,2g.
sulgpall on parem kui keks
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Geco moona omadused

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

honkomees kirjutas:Tartu poodides pole Sakot selles kaliibris müügil näinud, ainult Norma (Trapperi netilehe järgi 3 padrunit: Oryx, Vulkan, JM), S&B (Jahipaunas ainult 9,0 g SP) ja nüüd see Geco 10,7 g SP Troffees ...



Norma Vulkan pidi koralikult toimima selles kaliibris, proovi ära! 8)
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Geko moona omadused

Postitus Postitas baikal »

honkomees kirjutas:
evers kirjutas:Aga proovi sisestada "Geco" ja asi muutub...

Tänud! Proovisin järele, mõned vasted tulid, põhiliselt kestade teemal ja paar korda möödaminnes mainitud ka padrunite head "jooksu". Aga ei midagi kuuli omadustest...
Mind huvitaks eelkõige selle SP ekspansiivsus: seenestumise aste, säiliv massiprotsent, ega ei eraldu südamik mantlist nagu mul kasutuseloleva tšehhi ja serbia moonaga juhtub (samas .308 kasutan Lapua Megat ja seal ideaalsed seened ja ühes tükis). Kahjuks Lapua ei tooda sellele kaliibrile.


Tere.

GECO kaubamärk kuulub tegelikult RWS (Saksamaa) firmale. Nagu nimigi ütleb on tegemist nn. "säästumoonaga", mis samas täpselt samadel liinidel toodetud nagu ka RWS. Teatud puhkudel soovivad firmad oma hinnaga lihtsalt konkurentsivõimelised olla ja sestap pannakse toode müüki teise brandi nime all.... Loomulikult on ECO-tooted läbinud pisut leebemaid standardikontrolle ja võib esineda pisut rohkem tõrkeid... Aga jah, arvan, et leiad oma kaliibrile vastavaid spetse siis kodulehelt:
http://www.rws-munition.de/en/rifle_cartridges/rws_rifle_cartridges.htm?navid=8

Tervitades baikal
(ise küll rohkem õhukamees) :)
Kasutaja avatar
gustav
Postitusi: 62
Liitunud: R Nov 04, 2005 7:45 pm

Re: Geco moona omadused

Postitus Postitas gustav »

Ise kasutan just oma 3006 BAR-il ainult Geco moona ( 10,7 g). Siiamaani olen väga rahul ja kõik mis on pidanud kukkuma on seda ka teinud. Seenestumise ja südamiku eraldumise kohta küll öelda ei oska (kuna kõik looma pihta lastud kuulid on läbi jooksnud) , kuid kindlasti on tegemist kvaliteetse moonaga.
Jaht on midagi erilist
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Geco moona omadused

Postitus Postitas peepk »

Hea ja vana padruni tootja ,mis siin kahtlustada,olen näinud sama nimega vana sõjamoona ja kui toodavad siiani ju siis neile seal kõlbab,sellel saksa jahimehel keda külastasin kõik padrunikarbid Geco moona täis ja seda kasutabki ainult.Ja küll need kuulid kah oma töö teevad.
Leht
Postitusi: 12
Liitunud: T Okt 13, 2009 8:08 pm

Re: Geco moona omadused

Postitus Postitas Leht »

30-06t olen ühe karbitäie just lõpetanud ja ei oska ühtegi halba sõna öelda. Lasin püssi selle moonaga sisse ja jooksis väga ilusti. Ju ka loom kukub :)
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Geco moona omadused

Postitus Postitas plaaster »

Kaupo Kindsigo kirjutas:
honkomees kirjutas:Tartu poodides pole Sakot selles kaliibris müügil näinud, ainult Norma (Trapperi netilehe järgi 3 padrunit: Oryx, Vulkan, JM), S&B (Jahipaunas ainult 9,0 g SP) ja nüüd see Geco 10,7 g SP Troffees ...



Norma Vulkan pidi koralikult toimima selles kaliibris, proovi ära! 8)


Kaupo soovitusele lisan ühe kinnitava lingi (vaadata eelviimase postituse pilti)

viewtopic.php?f=3&t=3123&p=54248&hilit=Hoppes+BoreSnake#p54248

Moonaks Norma Vulkan 11 grammi, distants 100m, relvaks Brno Frankoni-Favorit 7x65R/12.
Esimene lask on tehtud puhastatud rauast, vilttropp raua ees. Täpsema ülevaate saamiseks peaks ilmselt paar viielasulist seeriat laskma.

Eile käisin kiiruga Sako 11 grammi hammerheadi proovimas, 30 meetrilt oli "vasak-parem" paigas aga tabamuste kõrguste vahe oli ca 7 cm! Nüüd peangi poodi Norma Vulkani järgi tõttama, et testida kas viga Sako moonas või on vahepeal optikaga töölepingu ühepoolselt lõpetanud või... on mingi muu jama
Vasta