Moon suurulukile.

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Moon suurulukile.

Postitus Postitas honkomees »

spordikuuli võiks ka siledamehed nt kopra või muu väiksema looma jahikuuliks tarbida, mul igatahes oli TOZ-34-st lastes tšehhide Sport Slug ülitäpne, minu viletsa laksmise ja nägemise juures sai 35 m sellise 3-4 cm grupi viiest paugust, mõni riba paberit jäi vahele terveks. Jahimoonaga sellist tihedust ei saanud
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Moon suurulukile.

Postitus Postitas peepk »

Ilmselt täis laenguga see plastikust stabilisaator kuuli taga saab siiski kõva laksu ja muudab oma kuju ja on nigu külajoodiku nina et nigu viltu vähe ja mitte oma sünnipärase algkujuga.Mäletan meest vene ajast kuulidelt need tropid ja stabikad eemaldas et pidi paremini jooksma.Ja omal 22lr subsonic kõigist spordika moonadest kõige täpsem oli.
Raud
Postitusi: 96
Liitunud: E Sept 15, 2008 12:36 pm

Re: Moon suurulukile.

Postitus Postitas Raud »

jahipuss kirjutas:Ajujahid algamas kohe missugust moona kasutate suurulukile .Peamiselt seale ja Põdrale .relvaks siis sileraudne .

Mina kasutan itaallaste Big Game - Palla Gualandi. Minul jookseb väga hästi, aga noh eks iga püss ole erinev. Suvel sai tiirus erinevat moona katsetatud ja see sobis minu relvale kõige paremini.

Igaljuhul ootan juba homset hommikut :D
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Moon suurulukile.

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Omalt poolt soovitaks Palla Solegno´t või Brenneke Rubin Sabot´i mõlemad 12/76 28g kuuliga. Mõnusalt terav laks, täpse jooksuga, tagasilöök ka pehmem. Ei poolda raske kuuliga laetud padruneid. Brennekel konteineris 20 cal kuul, algkiirus 510 m/s ja energiat 3641 J tehase andmetel, peaks vist piisama ajujahiks :wink: Tehase soovitus selle moona kasutamisel optika 88 meetri peale rihtida, saab tulistada kuni 100 m väheste korrektuuridega sihtimispunktis. 100-l meetril veel kiirust 334 m/s ja energiat 1562 J. Täpsemalt saad lugeda http://www.brenneke.com/
Kaarel
Postitusi: 98
Liitunud: R Mär 05, 2004 9:48 am

Re: Moon suurulukile.

Postitus Postitas Kaarel »

Siledaraudse puhul ikkagi esimene asi on see, kas(ja mis)kuul "jookseb" täpselt sinu püssist. Kui oled suutnud selle leida, siis kasutagi seda. Dzaulid on heaks näitajaks siis, kui looma korralikult tabad. Lasketiirus on üsna tavaline, kui laskekatse mittesooritanud imestavad ja ei saa aru, miks küll mööda läks, ometigi ma ju ostsin uued paugud ja müüja ka soovitas(pidid olema hea jooksuga). Laskedistants jäägu max. 50m, üle selle juba vintraudse mängumaa.
Tark ei torma!
turbolents
Postitusi: 118
Liitunud: T Aug 07, 2007 9:05 pm

Re: Moon suurulukile.

Postitus Postitas turbolents »

Ma proovisin ka 4 erinevat moona läbi tiirus. Kõige paremini jooksis Palla- Gualandi. Relvaks poolautomaat.
Varem lasin Rc-4 ga, kuid peale 3-4 laksu hakkas sellega kuuli pilduma. Pallaga seda muret ei olnud.
Küsiks ka, et kas Rc-4 ja Palla -Gualandil on ka mingisugune laengute vahe? Pallal tundub laks palju pehmem.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Moon suurulukile.

Postitus Postitas honkomees »

Palla Gualandi kohta ei tea, aga RC-4 on nn minimagnum, s.t. magnumsurvega padrun kuid lühikese kestaga, peal kirje 1050 bar
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
reinuvader
Postitusi: 105
Liitunud: T Dets 04, 2007 11:23 am

Re: Moon suurulukile.

Postitus Postitas reinuvader »

Üllar Tamm kirjutas:Omalt poolt soovitaks Palla Solegno´t või Brenneke Rubin Sabot´i mõlemad 12/76 28g kuuliga. Mõnusalt terav laks, täpse jooksuga, tagasilöök ka pehmem. Ei poolda raske kuuliga laetud padruneid. Brennekel konteineris 20 cal kuul, algkiirus 510 m/s ja energiat 3641 J tehase andmetel, peaks vist piisama ajujahiks :wink: Tehase soovitus selle moona kasutamisel optika 88 meetri peale rihtida, saab tulistada kuni 100 m väheste korrektuuridega sihtimispunktis. 100-l meetril veel kiirust 334 m/s ja energiat 1562 J. Täpsemalt saad lugeda http://www.brenneke.com/


Brenneke Rubin Sabot´i 12/76 28g on väga täpsed kuulid aga ainult väga kallid, võtavad tõesti kaugelt. Poolteist aastat tagasi oli Jahipaunas müügil Rottweil Brenneke originaal 34g kuuliga laetud, kuulil viltropp taga, maksid vist 17eek tk, ka täpsed, siiamaani pole nad suutnud vaatamata lubadustele neid uuesti müügi letile hankida, mujal pole kuskil neid myygis näinud, üks karp on veel jäänud siis on sileda ajujaht läbi.
Ülal loetletud kuulidest on proovimata Palla Solegno, ülejäänud on proovitud ja minu püssidest ei jookse. Eriti halva lennuga olid need Tsehhi kuulid ja kuulid mis laetud alla 70mm kesta. Kellegile on viimased kindlasti head.
Julgen ka arvata, et kui valid originaal Brenneke kuulide seast siis sa ei eksi valikuga.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Moon suurulukile.

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Minu sileraudne 50-l meetril Rubin Saboti mõlemast rauast praktiliselt ühte auku koputab (y) Solegnoga vahe pisut-pisut suurem. Looma pole veel lasknud, äkki homme trehvab :P
Ise fännan just kerge kuuliga laetud magnumeid, mõnusalt terav laks ja pehme tagasilöök.
Vasta