Moon suurulukile.

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Kasutaja avatar
jahipuss
Postitusi: 121
Liitunud: L Mär 08, 2008 10:14 pm

Moon suurulukile.

Postitus Postitas jahipuss »

Ajujahid algamas kohe missugust moona kasutate suurulukile .Peamiselt seale ja Põdrale .relvaks siis sileraudne .
mõtle mitu korda sihi üks kord
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Moon suurulukile.

Postitus Postitas andrus »

rc 4
jahismurf
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Moon suurulukile.

Postitus Postitas TiitR »

jahipuss kirjutas:Ajujahid algamas kohe missugust moona kasutate suurulukile .Peamiselt seale ja Põdrale .relvaks siis sileraudne .

Minu soovitus - võta paljudest erinevatest moonadest 5 pauku kaasa ja proovi tiirus järele, mis sinu siledale just kõigeparemini sobib. Mina nii vähemalt tegin. Kuna minul on siledaks poolautomaat, siis sai tiirus selgeks, et minu relvale ei sobi Itaallaste B&G kuuli moon, kuna ümberlaadimisel lõikab mu relv metall osa ära ja väljutab ainult selle, samas plast ülss jääb rauda ja ümberlaadimist ei toimu! Samas laseb Itaallaste Mirage moon mu relvast väga hästi ja jäingi selle peale.
P.S kindlasti ei soovita jahis kasutada sportingu tarvis mõeldud kuule.
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Moon suurulukile.

Postitus Postitas plaaster »

Minul jookseb nii tavalisest siledast kui kombi silerauast (tsokk) B&P Big Game- Palla Guallandi
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: Moon suurulukile.

Postitus Postitas karet. »

minul 16 sile, paremasse gualandi ja polevo vasakusse jooksevad väga hästi.
kivi kotti
Kasutaja avatar
jahipuss
Postitusi: 121
Liitunud: L Mär 08, 2008 10:14 pm

Re: Moon suurulukile.

Postitus Postitas jahipuss »

Keegi neid läti moonasi ka kasutand on <dupo ja hexolit vms > :?:
mõtle mitu korda sihi üks kord
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Moon suurulukile.

Postitus Postitas kakuke »

jahipuss kirjutas:Keegi neid läti moonasi ka kasutand on <dupo ja hexolit vms > :?:

viewtopic.php?f=8&t=2821&start=0&st=0&sk=t&sd=a&hilit=hexolit
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Hubert
Postitusi: 56
Liitunud: P Sept 03, 2006 9:24 pm

Re: Moon suurulukile.

Postitus Postitas Hubert »

Mina isiklikult olen kasutanud seda Monolit-i (vist oli siuke nimi). Väga hea kuul, võsa kardab väga vähe. Teiseks eelistuseks on Fiocchi Nova Slug, sellega ka kogemused väga positiivsed. Võtab kenasti maha ka läbi peenemate puude, ei pea peenemate puude all silmas võsa.
Kasutaja avatar
jahipuss
Postitusi: 121
Liitunud: L Mär 08, 2008 10:14 pm

Re: Moon suurulukile.

Postitus Postitas jahipuss »

Keegi brenneke moona ka kasutand on .Isiklikult tiirus lasknud nendega jooksevad suht hästi aga iseasi kuidas looma võtavad ja võsas toimivad.
mõtle mitu korda sihi üks kord
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Moon suurulukile.

Postitus Postitas aivar00 »

A kas keegi jahipussi ka suuruluki maha võtmiseks kasutanud on? Ei tea kuda võsavahel toimib? :lol: :lol: :lol:
Minu arust on need sileda kuulid kõik siin korralikult läbi arutatud. Alates lätlaste Monolidist, polevost ja nn. niidirullist. Ole mees ja ainult loe :oops: .
ikka lõbusalt
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Moon suurulukile.

Postitus Postitas peepk »

Vaata JAHIPUSS su esimest küsimust lugedes tekkis kahtlus et sa polegi veel siga-põtra lasknud ja teine küssa ainult kinnitab seda,see brenneke üldse vanim kuul mis tootmises ja igal endast lugupidaval tootjal see ka müügis,ole vaid ise mees ja ära kartma löö kui metsas sigudiku või põdraga silmitsi seisad.Kui püss tiirus laseb täpselt siis laseb ta ka metsas,või kui kahtled ,jäta pauk tegemata,sulle ja loomale parem.
Kaarel
Postitusi: 98
Liitunud: R Mär 05, 2004 9:48 am

Re: Moon suurulukile.

Postitus Postitas Kaarel »

Sileraua puhul ei maksa küll arutada, milline kuul "paremini" võtab. Kindlasti aga on vaja leida oma püssile sobiv kuul, mis jookseks täpselt. Kui oled selle kuuli leidnud, siis selle kuuliga just lasegi.
Tark ei torma!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Moon suurulukile.

Postitus Postitas kakuke »

Üks asi vast siiski vääriks ära märkimist, et hea oleks jahil mööda vaadata spordi tarbeks loodud kuulipaukudest, mis laetud väga kerge kuuliga. Olen kuulnud juhustest, kus need ei toimi päris nii nagu vaja.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kaarel
Postitusi: 98
Liitunud: R Mär 05, 2004 9:48 am

Re: Moon suurulukile.

Postitus Postitas Kaarel »

Spordi otstarbeks laetakse reeglina 28g kuule(12cal) aga on ka kergemaid(alakaliibrilised).Iseenesest peaks ju massi kuulil jaguma küll ja küll, (28cal kuuli kaal ju u.16g). Pigem on asi selles, et nad laetakse nõrgema püssirohulaenguga ja algkiirus väiksem.
Tark ei torma!
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Moon suurulukile.

Postitus Postitas duv »

Põdra ja sea puhul ikka oluline, et kuul oleks parajalt massiivne ega puruneks kergelt muidu võib väikese eksimuse tõttu näit. abalask looma pikalt jälitada. Spordimoon võib jääda ülelaskmiseks kui kokku hoida vaja, korralik haavliraua kuul peaks vähemalt looma rindkere suuremaid luid puutumata risti suutma läbida.
Vasta